REFLUKS

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Petra05

    Broj poruka: 497

    Prijavi adminu

    Da cula sam za aptamil no pedijatrica ne odovrava prelazak na drugu formulu sobzirom da beba nema grcice nego po 15tak min dnevno, urednu stolicu i u mjesec dana 1.5kg na tezini u plusu. On je pio bebimil kao lud mjesec dana, ali sad kako su neke cure gore napisale ne pije po tablici za svoju dob

    [lilypie.com]

  • cicaubojica

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Marijana12345

    cicaubojica

    E,da,pitanje je bilo za bocice i sisace,na Novalacu Ar smo koristili Mum bocica,sisac 2(Dm),kad smo zavrsili u bolnici su nam davali Novalac na bocicu baby nova i super ju je prihvatio,toliko da smo ju morali kupiti,ima je u Konzumu i Bipi,a jedna mama je na blogu napisala da joj je najbolja bocica za to mijeko bila Nuk i sisac M,kaze da joj je L ,ipak bio prevelik pa se cesto zagrcao.
    U nekim slucajevima nije samo “krivnja” sisaca. Postoje bocice iz kojih bas kontrolirano ide mlijeko i mala je vjerojatnost zagrcavanja. To su one bocice s cjevcicom (anti-colic), znam da su Dr.Browns odlicne, i Tomee Tippee ima bocicu na tu foru.


    Da,istina.I na ovima pise da su anti colic,ali je sustav drugaciji nego kod dr.browns i tomee tippee,imam i njih,ali mi je novalac ar bio pregust za njih.

  • cicaubojica

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Petra05

    Da cula sam za aptamil no pedijatrica ne odovrava prelazak na drugu formulu sobzirom da beba nema grcice nego po 15tak min dnevno, urednu stolicu i u mjesec dana 1.5kg na tezini u plusu. On je pio bebimil kao lud mjesec dana, ali sad kako su neke cure gore napisale ne pije po tablici za svoju dob


    Aptamil je navodno gusci,ali ne znam tocno jer ga nisam probala.Zasto mislis da mora piti po tablici koja pise na limenci?Moj je uvijek pio manje,i sad s 6 mj pije 120-150,a tablica kaze 180 pa navise.U biti kad razmislim sve bebe koje poznam su pile manje,uredno su dobivale na tezini i bilo je sve ok.

  • Petra05

    Broj poruka: 497

    Prijavi adminu


    Aptamil je navodno gusci,ali ne znam tocno jer ga nisam probala.Zasto mislis da mora piti po tablici koja pise na limenci?Moj je uvijek pio manje,i sad s 6 mj pije 120-150,a tablica kaze 180 pa navise.U biti kad razmislim sve bebe koje poznam su pile manje,uredno su dobivale na tezini i bilo je sve ok.


    Ne znam cini mi se nekako malo 70-80ml po obroku, no istina vecina nas gleda svaku sitnicu pogotovo jer mi je prvo dijete, dok dobiva na tezini uredno necu se bezveze brinuti
    Hvala na savjetima 😏

    [lilypie.com]

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    Petra05



    Aptamil je navodno gusci,ali ne znam tocno jer ga nisam probala.Zasto mislis da mora piti po tablici koja pise na limenci?Moj je uvijek pio manje,i sad s 6 mj pije 120-150,a tablica kaze 180 pa navise.U biti kad razmislim sve bebe koje poznam su pile manje,uredno su dobivale na tezini i bilo je sve ok.

    Ne znam cini mi se nekako malo 70-80ml po obroku, no istina vecina nas gleda svaku sitnicu pogotovo jer mi je prvo dijete, dok dobiva na tezini uredno necu se bezveze brinuti
    Hvala na savjetima 😏


    Ma dijete jede koliko mu je dosta vjerujte, bolje napravite vise pa prolite eventualni ostatak. Ja nikad nisam citala te tablice… kad smo dosli iz bolnice, znaci 4.dan, dok jos nismo uspjeli uspostaviti dojenje (to je bila muka isusova) maznuo je odjednom 90ml. Beba. 4 dana stara. Trebalo mu je ocito. Bio je gladan. Dobro da i je nabio kilazu prvi mjesec jer kad je krenuo refluks dobivao je minimalno. No, opet, dok je rastuca tendencija, nema mjesta zabrinutosti.

  • tratinčica25

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Pozz! Ja se sad tek javljam 😀🤦‍♀️  Ugl. Moja cura je prvi mjesec dobila 600 gr, i to je bilo manje nego uobičajeno ali uredu,nismo se zabrinjavali..Onda je nakon mjesec i pol počela povraćati u mlazu i doktor joj je prepisao Novalac Allernova Ar! To mlijeko joj je bilo okej, ali svejedno  i dalje povraća..Nije neka strašna razlika u tom Allernovi i običnom Novalacu Ar.. Međutim, Allernova je kaloričnija,pa i kad manje popije -dobiva na kilaži..Tako da je 2 mjesec dobila 1100 gr.. I sad me u trećem mjesecu počela zezati,odbija hranu..Znaci uopce nije htjela nista jest (200 gr dnevno-400 gr). , sto je premalo za njenu dob! Ne mora jesti kao sto pise 5 obroka po 180,ali ne moze bas ni cijeli dan 300 grama 😳  Promijenila sam bočicu na Nuk anti colic,sisač M i počela sam je u noći bu☺️diti jest-tako da se nakupi nekih 800 grama u 24 sata!  U biti mislim da je bio problem što je ona spavala cijelu noć i nije jela,i onda po danu nije toliko ni mogla jest jer joj se stiso želudac (nzn😬) . Sad joj dajem svaka 3-4 sata dan i noć i super je 😊😊😊   Allernova jako smrdi i imala je proljev kad ga je počela uzimati i danas nakon mjesec i pol i dalje često ima zelenu/ maslinastu stolicu i često bude mekana toliko da pelena sve upije (u biti to joj je i najčešća stolica) ali pedijatar kaže da je to uredu,a sto se boje tiče-Novalac sadzi vise zeljeza pa je zato maslinastija stolica.. Što se tiče refluksa- užas i jedva čekam da prođe! 😊

  • tratinčica25

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    P.s.- s kim god sam se savjetovala-ni jedno dijete se ne hrani kao po tablici i svi jedu manje nego što piše!  Ja sam uvela hranjenje po noći jer po danu nije htjela jesti nikako i to sto je jela bilo je alarmantno malo ,s obzirom da jos i povraca..Oderala bi se kad bi osjetila sisač na usnama,a po noći u snu bi jela,valjda nagonski…I sad odjednom je počela i po danu jest,tako da cu postepeno povecavati dnevni unos,pa da opet pocne spavati cijelu noć..Jer sam joj poremetila san ,i sebi i njoj 😂😂 Dok dobiva na kilaži,nema brige koliko pojede,ali ja sam se zabrinula jer je meni dobrih tjedan dana jela tako 200-400 gr..  

  • cicaubojica

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    tratinčica25

    P.s.- s kim god sam se savjetovala-ni jedno dijete se ne hrani kao po tablici i svi jedu manje nego što piše! Ja sam uvela hranjenje po noći jer po danu nije htjela jesti nikako i to sto je jela bilo je alarmantno malo ,s obzirom da jos i povraca..Oderala bi se kad bi osjetila sisač na usnama,a po noći u snu bi jela,valjda nagonski…I sad odjednom je počela i po danu jest,tako da cu postepeno povecavati dnevni unos,pa da opet pocne spavati cijelu noć..Jer sam joj poremetila san ,i sebi i njoj 😂😂 Dok dobiva na kilaži,nema brige koliko pojede,ali ja sam se zabrinula jer je meni dobrih tjedan dana jela tako 200-400 gr..


    Novalac Allernova Ar je za djecu osjetljivu na proteine kravljeg mijeka,a novalac ar nije.Sve bebe koje poznam su malo jele,takorec jedva,kad su pocele sa novalac allernovom,treba vremena,ali onda to krene.Moj je jeo po 20-30  sa 3 mj,nudila sam mu svaka 2 sata,isto budila nocu,s vremenom kolicina se povecavala.Nikad to nisu bile vrijednosti sa tablice,nego manje,ali lijepo smo napredovali jer smo se rijesili primarnog problema a to je osjetljivost na proteine kravljeg mlijeka.Mene su na gastro upozorili da su na Allernovi stolice uvijek proljevaste i zelene dok se ne krene sa dohranom,i nase su bile.Ne brini,tratincica25,sve ce bit ok

  • tratinčica25

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    cicaubojica- Novalac Allernova Ar je mlijeko i za alegričare i za bebe koje imaju refluks!  Moja beba nije na ništa alergična (bar mi za alergiju niko nije rekao,niti smo ikakve nalaze vadili) . Ona je pila Novalac obični,bljuckala je pa je doktor preporučio Novalac AR, s mjesec i pol je počela povraćati i poslali su nas na KBC gdje je napravljen utzvk i dijagnosticirali su joj refluks i promijenili dohranu na Novalac Allernova Ar. To je valjda 3 puta gušće od Novalaca Ar.   
    Hvala ti što si mi dala info da im je stolica takva kakva je 😁  Nisam imala pojma da je proljevasta i rijetka zbog tog mlijeka,mislila sam da je radi željeza maslinasta ali ne i proljevasta.. Čak ni doktor nije znao da je zbog mlijeka pa smo dali stolicu na analizu,ali su nalazi bili dobri..😂
    i još da kažem,ne brinem se jer je počela super jesti otkad sam promijenila bočicu i dudicu na Nuk sisač M ! Preporodila se mala,odjednom je počela dnevno jesti po 800-900 ml 😁 
    Hvala svim curama na info 😊

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.