Pucanje kapilara u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar iva8

    iva8

    Broj poruka: 101

    Prijavi adminu

    Pozdrav :)
    U 11-om sam tjednu trudnoće, a na nogama su mi već popucale kapilare. Očajna sam
    Ne znam što da radim da to spriječim. Nisam uopće dobila na težini, ne pušim, dovoljno se krećem i dovoljno odmaram.
    Znate li vi možda zašto bi se to moglo događati i neki recept za sprečavanje toga?

  • Avatar račica

    račica

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    To se i meni dogodilo - popucale su mi kapilare po bedrima. Kod mene je mislim bio slučaj genetske sklonosti krvožilnim problemima, što je naravno trudnoća potencirala - i s majčine i očeve strane obitelji su prisutni problemi s venama i kapilarama. Ne čeka me svijetla budućnost u vezi toga, već vidim…  Ako u tvojoj obitelji ima tegoba ove vrste, možda je to uzrok.

  • Avatar Yeles

    Yeles

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Isti problemi i kod mene. Sada sam u 28tjednu trudnoće. Kad sam saznala za trudnoću dr. me odmah ostavila na bolovanju zbog nalaza krvi koji je pokazao visok rizik od tromboze. Također su mi nasljedne vene od oba roditelja. Svaki dan pijem andol do 30tt. Noge su mi počele otjecati prije nekih mjesec dana i vene su izraženije i pomalo bole ako sam duže na nogama. Primjetim i da imam više ispucalih kapilara. Držite noge na povišenom kad god možete i mažite se kremama od kestena. Ja se navečer namažem i odgovara mi jer mi hladi i opušta noge. Ne može su tu ništa previše ako ste skloni tome. Ali svatko ima nešto tako da se ja ne brinem previše. Bitno da je moja beba zdrava i da pleše na veliko.

  • Avatar Lilica

    Lilica

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    meni su se na bedrima isto pojavile, nije mi bas drago 

  • Avatar piper

    piper

    Broj poruka: 674

    Prijavi adminu

    Neznam dal je povezano s vašim tegobama al meni svaki dan puca kapilara u nosu i curi mi krv…od prije znam da su mi te nosne kapilare osjetljivije al svejedno je iritantno…na ostatku tijela mi je sve uredno tj nisam još ništ primjetila

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Čitala sam da je to normalno u trudnoći - da pucaju kapilarice u nosu. Razlog tome je širenje krvnih žila u nosu. Isto tako, to je povezano sa trudničkim rinitisom ( začepljen nos). On se također pojavljuje uslijed hormonalnih promjena i povećanog protoka krvi kroz nosnu sluznicu. Najčešće začepljen nos i pucanje kapilara u nosu ide jedno s drugim.

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar Lilica

    Lilica

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    a zaato meni svako malo procuri krv  eto sad sam nesto naucila hehe, nije mi uopce palo na pamet da je zbog trudnoce

  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    i meni je zacepljen nos od kad sam trudna…jedno vrijeme mi je curila i krv iz nosa, al je ubrzo proslo..

  • Avatar piper

    piper

    Broj poruka: 674

    Prijavi adminu

    Nisam znala da je to cesta pojava u trudnoći…ja mislila da je od suhog zraka u stanu…al eto naucila sam nesto novo

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Meni su jednako pucale kapilare u nosu prije trudnoće, u trudnoći i sada poslije, baš neki dan dva dana za redom po nekoliko puta u danu. Išla sam kod dr. prije trudnoće i rekla je da imam osjetljivu sluznicu i to je to. Dobila sam neku mast za nos prije spavanja, ali nikakva korist. Najgore mi je na poslu, radim s ljudima i samo odjednom pljus. Kad sam bila trudna jednom mi je tako išla krv na nos na poslu, dok sam došla do wc-a potrošila sam pola role ubrusa i bila sam sva krvava po nosu, ustima, užas.
    A kapilare na nogama imam još odavno, a sad poslije trudnoće su još izraženije, kao čvorić ispod koljena.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.