Prilagodba na vrtić

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar gana

    gana

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Cure mene zanima je li imala koja problema sa produženom prilagodbom? 
    Mi imamo velikih problema stoga me zanima tuđe iskustvo te možda kakav savjet

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Gana, napiši koji je problem, prilagodba vuče niz problema sa sobom, ne želi nikako u vrtić ili??

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Gana, kako je vec Renata napisala, koji je konkretno problem?

    Nisu sva djeca ista, neka se prilagode odmah, a nekima treba jako puno vremena. Moja prijateljica je s malim imala jako velikih problema, mjesec dana je konstantno vristao i zvao ju od kad bi ga ostavila pa dok ne bi dosla po njega. U tih mjesec dana ni jednom nije ostao na rucku, a kamoli na spavanju. Tete su rekle da je to jednostavno takvo dijete i da se neka djeca prilagode za 3 tjedna, a neka za 3 mjeseca. Buduci da njoj nije bilo sila da joj mali bas ide  u vrtic, nakon mj dana su odustali i pauzirali godinu dana. Ove godine se prilagodio bez problema. Ona kaze da je tome pridonijela naravno i njegova zrelost ali i njena odlucnost, jer za razliku od prosle godine, ove godine je vec bilo sila i morao je ici u vrtic jer je ona pocela raditi.

    Evo ovo je samo jedan primjer. Ne znam koji je tocno vas problem place, tuzan je, ljuti se??? Ne suradjuje?

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar IvanaD2

    IvanaD2

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Malena nam ima 19 mjeseci i već punih mjesec dana ju prilagođavamo na jaslice i moram priznati da sam šokirana i njezinim ponašanjem, ali i tetama. Ona je inače izrazito otvoreno dijete koje se nikog ne stidi i ne boji, ali kad uđemo kroz vrata vrtića kao da je drugo dijete. Niti jedan jedini dan nam tete nisu dale da uđemo s njom u jaslice i bilo je histeričnog plakanja tako da bi ju već nakon 15-20 min slali van. Jasno mi je da je to prvi tjedan i kad sam pitala ne bi li bilo lakše da sam možda ipak ja prvih par dana tu, rekli su mi da oni to ne prakticiraju. Sad smo već ušli u 5. tjedan i Lea je svega jednom spavala u jaslicama i to je prošlo super, ali već slijedeći dan teta opet zove da je počela plakati i da dođemo po nju. Probala sam pričati s tetama da joj ipak malo pojačaju tempo jer smo mi i na prijavnici napisali da oboje radimo i da smo ispucali sav godišnji i bolovanja i da ona mora početi duže ostajati. Kaže nam teta da oni znaju svoj posao (i ja vjerujem da je tako, jer da ne znaju ne bi ona ni išla tamo), ali ja znam svoje dijete i ona je do sad samo naučila da ako jako plače da će netko doći po nju i da ide kući. Ima li još netko iskustva sa ovako dugom prilagodbom? Jasno mi je da je to proces i da sva djeca nisu ista, ali nekako smatram da bi tempo ipak trebao biti malo jači. Ako ću morat dat otkaz da ju prilagođavam na jaslice, onda mi jaslice i ne trebaju. Napominjem, da sam u novoj firmi u kojoj su puni razumijevanja za moju situaciju, ali opet sve ima svoje granice.

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu


    Prvi put cujem za takav pristup. 
    Mi smo prvi dan recimo bili 30 minuta s curom u sobi i onda iski kuci, drugi dan sam ja bila 15 min unutra i izasla van kad se ona zaigrala i bila je sama 15 min i onda sam ju pokupila, treci dan sam samo usla s njom, pozdravila se s tetama i s njom i otisla na pola sata, 4 dan nisam vise ulazila vec bi ju predala na vratima i bila je 45 min, petak je bila 2 sata. Drugi tjedan  smo povecavali samo vrijeme, prvi dan dva sata, drugi dan do rucka, treci je rucala, cetvrti na spavanju i tako i petak. Treci tjedan je krenula od 8 do 4.
    Bilo je klinaca sta su plakali valjda cim bi iz auta izasli, al to nije razlog da tete djecu salju odmah kuci.
    Mislim da one imaju malo kriv pristup i da im se ne da animirati djecu da prihvate grupu i integriraju se. 
    Mozda da probas s nekim iznad skupnih odgajateljica popricat, neka gkavna teta, pedagog ili tako netko sigurno postoji. Moraju ti malo izac u susret bas zbog toga sto ne mozes jos tjednima i mjesecima s posla izostajat. 

  • Avatar IvanaD2

    IvanaD2

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Pa to mi je slijedeći potez. Kad ja kažem da ju puste nek malo plače i nek ju malo animiraju pa će se smirit pogledaju me ko da sam rekla nek ju prebiju. Ko da meni srce ne puca što ona plače. Ako me danas opet nazovu, tražit ću razgovor s tim tetama i s ravnateljicom vrtića. I ja mislim da bi bilo puno lakše da sam bila malo s njom unutra.

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    Mi smo dobili neki letak bili, ne mogu ga sad nac da ti uslikam. Al pisalo je tipa svaki dan doma o vrticu pricati kao o super mjestu, kako je tamo lijepo i zabavno, ima igracaka puno i tako to, izbjegavati duga oprastanja u vrticu, svesti na bok, mama ide raditi, kad zavrsim doci cu po tebe, dat pusu i otici.
    Roditelji ne smije plakati, probati biti nasmijani pred djetetom i kad se predaje teti, pokusat da je dijete naspavano, da ima rutinu ujutro.

    Al definitivno mislim da bi trebala popricati s nekim u vrticu, pa nije nikakvo rjesenje da te zovu svaki dan, to moze tako u nedogled trajati. Koga god znam svi su prolazili adaptaciju od 2, maksimakno 3 tjedna, bilo je suza i protestiranja i svega, kod nekog vise, kod nekog manje, al to je sve normalno. 

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    Ivana Obrati se ravnateljici!Prvenstveno zato sto sto nisu dopustile da u pocetku budes s djetetom!Djetetu je to sok i sve mu je nepoznato!Nazalost,vec je proslo mjesec dana i nije imala adaptaciju kakvu je trebala imati!Znaci da si ti malo s njom,pa izadjes pa se vtatis….Nadam se ipak da ce sve biti ok!Ako se sjetis javi dal si rjesila sta!Sretno!!!!

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • Avatar IvanaD2

    IvanaD2

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Drage moje,
    nakon što sam jučer rekla teti da ako mi dijete bude plakalo tako jako da treba doći po nju nek me nazove ravnateljica, moje malo zlato je jučer i danas bilo u jaslicama od 7:30 do 15:00 sati. Spavala, jela, igrala se i kad je baka došla po nju otišla iz vrtića sa osmijehom. Ne mogu vam opisati koliko mi je laknulo kad vidim ovakav napredak.

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    IvanaD2

    Drage moje,
    nakon što sam jučer rekla teti da ako mi dijete bude plakalo tako jako da treba doći po nju nek me nazove ravnateljica, moje malo zlato je jučer i danas bilo u jaslicama od 7:30 do 15:00 sati. Spavala, jela, igrala se i kad je baka došla po nju otišla iz vrtića sa osmijehom. Ne mogu vam opisati koliko mi je laknulo kad vidim ovakav napredak.


    Super. Jako mi je drago da se situacija pozitivno rijesila. 
    Ocito su tete malo djelovale na svoju ruku, rekla bih da se rasterete. Zvuci grozno, da, al tako ispada, cim si spomenula ravnateljicu situacija se munjevito rijesila. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.