Pretila djeca

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Hallo Kitty

    Hallo Kitty

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Jesu li roditelji krivi za pretolost djece??

    Iako sam jos trudnica jako me zabrinjava ova tema.. 
    Dode mi da placem kada vidim djete koje ide u 1. razred a ima 40-tak kilograma. Ja sam oduvijek bila mrsava i djeca su se naravno rugala. Gle kao stalak za infuziji si i svasta. 
    Nitko nije bio odgovoran za to sto sam mrsava. Oduvijek su me roditelji zdravo i kvalitetno hranili. Ja sam odrasla na selu. Sve smo sami proizvodili od mesa i mlijeka,povrca,voca ,tjestenine sve je bilo domace i zdravo. Naravno jela sam i slatkise, cipseve, flipseve ali oduvijek su svi gledali da jedem nesto domace, kuhano.. sjecam se przenog secera sa orasima.. pecene jabuke i domaceg pekmeza.. nijedan slazkis danas to ne moze zamjeniti. Koliko sam samo masti i kruha pojela. Preodlicnog okusa meni osobno puno draze od nutelle.. no razlog moje mrsavoszi je problem sa stitnjacom.

    Sad kada vidim da djeca doruckuju, veceraju pizze, kecap, cipseve, sendvice dode mi zao.. od toliko hrane koja se tako jednistavno priprema a zdravija je puno vise roditelji svoju djecu hrane na tako nezdtav nacin. Kako djetetu sa 12, 13 godiba objasnitit zasto je debeljuskasto jer sjecam se suza svoje sestricne u tim godinama kada je plakala zasto oba ima veliki trbuh zasto sada ako zeli smrsaviti mora se muciti. Zar nije bilo bolje da je kao malo jela ono sto he dobro za nju. Da izraste u prekrasnu djevojcicu koju nece muciti tezina jer je njezini roditelji nisu naucili da pije vodu vec samo sokove, jer nije doruckovala kuhana jaja ili pekmez vec sendvice i to sa 4 godine da pojede pola salame za dorucak.. lako je na stol isipati keksice ili slicno.. zasto ne bih bile jabuke na stolu.. narance.. banane.. sve je to zdravije.. neosudujem djecu po izgledu jer su debeli ili mrsavi samo me brine njihovo zdravlje. 
    Mozda ce ova tema ili ja biti uz nekog razloga osudivana no strasno sam zabributa jer ne vidim niti jednog drugog krivca za pretilost djece od njegove okoline koja ga hrani. Ne bih zeljela sa se to dogodi mojem djeteu. Na neke stvari necu moci utjecati kao sto je genetika ali na sve ostalo na sto budem mogla utjecati nadam se da cu napraviti kako treba i da cu svoje djete othraniti najdravije sto mogu i sto mi je u mogucnosti.

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    Hallo Kitty


    Jesu li roditelji krivi za pretolost djece??

    Iako sam jos trudnica jako me zabrinjava ova tema.. 
    Dode mi da placem kada vidim djete koje ide u 1. razred a ima 40-tak kilograma. Ja sam oduvijek bila mrsava i djeca su se naravno rugala. Gle kao stalak za infuziji si i svasta. 
    Nitko nije bio odgovoran za to sto sam mrsava. Oduvijek su me roditelji zdravo i kvalitetno hranili. Ja sam odrasla na selu. Sve smo sami proizvodili od mesa i mlijeka,povrca,voca ,tjestenine sve je bilo domace i zdravo. Naravno jela sam i slatkise, cipseve, flipseve ali oduvijek su svi gledali da jedem nesto domace, kuhano.. sjecam se przenog secera sa orasima.. pecene jabuke i domaceg pekmeza.. nijedan slazkis danas to ne moze zamjeniti. Koliko sam samo masti i kruha pojela. Preodlicnog okusa meni osobno puno draze od nutelle.. no razlog moje mrsavoszi je problem sa stitnjacom.

    Sad kada vidim da djeca doruckuju, veceraju pizze, kecap, cipseve, sendvice dode mi zao.. od toliko hrane koja se tako jednistavno priprema a zdravija je puno vise roditelji svoju djecu hrane na tako nezdtav nacin. Kako djetetu sa 12, 13 godiba objasnitit zasto je debeljuskasto jer sjecam se suza svoje sestricne u tim godinama kada je plakala zasto oba ima veliki trbuh zasto sada ako zeli smrsaviti mora se muciti. Zar nije bilo bolje da je kao malo jela ono sto he dobro za nju. Da izraste u prekrasnu djevojcicu koju nece muciti tezina jer je njezini roditelji nisu naucili da pije vodu vec samo sokove, jer nije doruckovala kuhana jaja ili pekmez vec sendvice i to sa 4 godine da pojede pola salame za dorucak.. lako je na stol isipati keksice ili slicno.. zasto ne bih bile jabuke na stolu.. narance.. banane.. sve je to zdravije.. neosudujem djecu po izgledu jer su debeli ili mrsavi samo me brine njihovo zdravlje. 
    Mozda ce ova tema ili ja biti uz nekog razloga osudivana no strasno sam zabributa jer ne vidim niti jednog drugog krivca za pretilost djece od njegove okoline koja ga hrani. Ne bih zeljela sa se to dogodi mojem djeteu. Na neke stvari necu moci utjecati kao sto je genetika ali na sve ostalo na sto budem mogla utjecati nadam se da cu napraviti kako treba i da cu svoje djete othraniti najdravije sto mogu i sto mi je u mogucnosti.

    razumijem te i poštujem tvoje stavove, i slažem se skroz.. ja nas doma (muž, 2,5 godišnjak i ja, bebica je još na cici samo) pokušavam raznovrsno hranit zaista, ali znam da mogu puno bolje.. puno, puno bolje.. jedemo i pizze i svašta nešto što ne treba ali trudimo se ne prečesto.. sin je na mene pa ujutro iz kreveta ide ravno u frižider jer je doručak ipak najvažniji obrok a sad jel bude to domaći pekmez, mliječni namaz ili nutella ovisi kaj ja jedem.. i znam da može i bolje ali evo tako je kako je.. ono kaj sam htjela reći je da isto tako ne podržavam krajnosti na onu drugu stranu kada se djeca drže pod staklenim zvonom (kaj se hrane tiče) pa ako uzme smokić od kompića iz parka mama završava u vrapču na lječenju od šokova i ispaljenih živaca jer je dijete pojelo smoki, nažalost ima i toga.. po meni stvar je u balansu… ničega previše, ničega premalo 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Slazem se s mmamom. :) Ne valja ici iz krajnosti u krajnost. Jer covjek se razlikuje od drugog covjeka po konstituciji, organizam se razlikuje od drugog I tako u nedogled, tako da nuzno ne mora znaciti da je dijete pretilo ako previse jede vec moze jesti koliko I druga djeca, a nakupiti vise kila. Neke pretilosti su pak uzrokovane odredenom bolescu, kako pretilosti tako I mrsavosti. Eto ja imam problem, u tolikoj mjeri kako god se hranila kad sam u hipo fazi bolesti u mjesec dana mi se samo nakupljaju kile, a kad sam u hiper u mjesec ipo padnem 15 kila I tako ukrug. 

    Odredene pretilosti koje su jednostavno uzrokovane neprestanim unosom velikih kolicina bilo kakve hrane, a posebice nezdrave nikako ne podrzavam, ali u istoj mjeri kolilo to ne podrzavam, ne podrzavam ni uskracivanje djetetu slatkisa I tako slicnog ako je u odredenoj mjeri. To mi je cak gore nego pretilost. Dijete je dijete I zasto mu uskracivati nesto I zabranjivati ako ima odredenu mjeru I ne pretrpava se s tim. :)

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar Hallo Kitty

    Hallo Kitty

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Slazem se.. ne treba nista zakidati.. sve treba djetetu pruziti ali u odredenim kolicinama.. 

  • Avatar Hallo Kitty

    Hallo Kitty

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Ja sam oduvjek hiper i ne debljam se nikako. U trudnoci se nista nisam udebljala jos..
    Nisam ovime htjela skrenut paznju na bolesnu djecu vec na zdravu od koje se radi bolesna

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Da, znam. Meni je grozno sto rade djeci u Japanu kad ih od rodenja namjerno sopaju da se debljaju sto vise radi nekakvog “sporta”. Ne kuzim zasto bi to itko htio svom djetetu, kakvu satisfakciju imaju od toga.

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Ja u godini dana budem svih velicina ako pravovremeno ne krenem s dijetom hehe :)

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    Joj na ovu temu mogu samo rec mame budite sretne ako vam djeca puno jedu ja svaki dan placem i vicem na moju djecu od kad su se rodili toj djeci ne treba jest.,.i bila bih najsretnija mama na svjetu kad bi jedan rucak bio bez suza.,.doslovce hranim 10 god i 3 god svaki dan i to na silu oni placu a ja ih hranim

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Mislim da djeci trebamo pokazati svojim primjerom sto jesti. Imam tu sreću pa je 90% hrane proizvedeno kod nas ili kod moje mame doma, pa uistinu uživam u namirnicama, ali isto tako s gustom pojedem i pizzu, čokoladni namaz ili nesto treće. 
    Dijete cu s vremenom učiti da isprobava okuse, jer sam i ja to voljela raditi. Doduše, bio je period kad me mama tjerala za stol i nisam htjela nista jesti, ali se ona izborila. 
    To je jednostavno pošast modernog doba-lakše je i brže nesto skuhati ili naručiti brzu hranu ili tako nest. Trudit cu se koliko mogu da se i dalje sto zdravije hranimo, živimo, ali ne planiram djetetu uskratiti coksu zbog straha od pretilosti.

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Mi se isto hranimo vecinom domacim namirnicama, pogotovo povrce I voce. Prije je bilo skoro pa sve domace, ali spletom okolnosti ostalo je na vocu I povrcu, kupljeno se ne moze mjeriti s domacim. Srecom ima jos ljudi koji prodaju svoje domace namirnice I uvijek bi rade uzela nesto od njih nego iz trgovine. :))

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.