Prestanak ugovora za vrijeme trudnoce

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Zlata21

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame..
    Nadam se da ima vas koji zivite u Njemackoj.Ovako trudna sam i od 14.5 imam Mutterschutz.A ugovor mi istice 30.4.Dogovor sa sefom je bio da potpisem 3 ugovora po pola godine i onda idem na neograniceni.Tako da sam u ovoj firmi godinu i 8 mj i obeco mi je prije par mj da cu dobiti od 1.5 neograniceno.Spram time da sam ostala trudna,i dns mi dolazi papir od njega da od 30.4 nemam vise posla i ugovora.Jos jedna zanimljiva stvar od januara sam na arbeitsverbotu koji mi je on dao da potpisem i u njeme pise da traje od januara do rodjenja dijeteta.Sad me zanima sto da radim u ovoj sitauciji?

  • Avatar Napokon 2804

    Napokon 2804

    Broj poruka: 2595

    Prijavi adminu

    Zlata21

    Pozdrav mame..
    Nadam se da ima vas koji zivite u Njemackoj.Ovako trudna sam i od 14.5 imam Mutterschutz.A ugovor mi istice 30.4.Dogovor sa sefom je bio da potpisem 3 ugovora po pola godine i onda idem na neograniceni.Tako da sam u ovoj firmi godinu i 8 mj i obeco mi je prije par mj da cu dobiti od 1.5 neograniceno.Spram time da sam ostala trudna,i dns mi dolazi papir od njega da od 30.4 nemam vise posla i ugovora.Jos jedna zanimljiva stvar od januara sam na arbeitsverbotu koji mi je on dao da potpisem i u njeme pise da traje od januara do rodjenja dijeteta.Sad me zanima sto da radim u ovoj sitauciji?


    Nazovi arbeitsamt i objasni im o cemu se radi.. Ja imam slicnu situaciju ali odmah mo je rečeno da se ugovor nakon 2 godine nece produžiti, te sam bila na arbeitsamtu i tamo dogovorila sve da cu bez obzira na trudnoću kao tražiti posao i ispunjavati sve zahtjeve da bih primala naknadu za nezaposlene, i da bi mi se to uzelo u prosjek za elterngeld

    [lilypie.com]

  • Zlata21

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Hvala puno na odgovoru..Sto mislite hocu li imati problema jer se nisam dosta ranije prijavila?

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.