Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Peja

    Broj poruka: 140

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure…. Nakon dosta dugo vremena da se i ja javim. Vidim ima dosta novih cura malo manje starih, iskreno se nadam da su sve stare cure dobile što su priželjkivali a i da nove uskoro pozitivno krenu na veselije teme 😊 ja nakon 3 biokemijske sam uzela malo dužu pauzu a i sve nakaze sam pripremila. Ugl. pitanje imam svu nalazi su mi uredni osim vitamina D koji je 26 bio, već ga sad mj dana pijem no moje je pitanje koliku ulogu on igra kod transfera smrzlica? Planiram ići u 6 mj u novi postupak, tako mi je doktorica ubiti predložila, ali opet mene kopka taj vitamin D..jel moguće da su mi biokemijske bile radi niskog vitamina? 😶 I još jedno pitanje….za trombozu me nisu htjeli testirati jer su rekli da slučaj spontanih je u višim stadijima trudnoće, budući da se ne lijecim u Hr samo me zanima kakvo je mišljenje naših liječnika povodom ovoga? Hvala 🥰

    👩 1988 -sve ok
    👨1980- oligozoospermija
    4/2023 prvi postupak u Finskoj –8 ❄️
    1. ET 6.4.2023 -neg. test
    25.5.23.—1. FET-> 6.6 .test pozitivan->biokemijska
    7.8.23. —2. FET ->18.8. test pozitivan, 11ti dan beta 253, 14ti dan beta 1059 -> 12.9. prvi UZV- 7+0 💔missed ab.
    9.11.23. — 3. FET -> 21.11.23. test neg.
    5.12.23.— 4. FET -> 17.12.23. test pozitivan-> biokemijska

  • Avatar Rolica

    Rolica

    Broj poruka: 578

    Prijavi adminu

    Marisha ajme draga žao mi je 🤭🤭 Imaš li plan za dalje, sad se lijepo odmori od svega, vježbaj, idi na moreee… sve što te veseli 🙏♥️♥️🍀
    Slee ja sam uzimala D-vital 25.000 UI jednom tjedno, mislim da bi ti to mozda odgovaralo 😊
    Leona samo uzivajteee i super brojkica 😍😍💪🍀

    👩 38 g, 08/20 - missed Ab, 11 tt (prirodna tr),
    AMH 2,24, fsh i
    kariogrami uredni,
    👨 37 g, oligozoospermia,
    1. 04/24 Beta+, 1 🐧 👉 FET, Beta = 86, Beta 2 = 204 👉 missed abb 6 tt
    2. 08/24 Beta+ ⏳

  • Avatar FridaFredova

    FridaFredova

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Sani, hvala na dobrodoslici 😊
    Evo da postavim prvo pitanje, mozda netko od vas ima slicnu situaciju. Moja draga osoba, zvat cemo je Frida ima povisen prolaktin, magnet odraden, uredan nalaz, dobila terapiju koju vec dugo pije i pod kontrolom je. Inace jako me nervira sto doktori u njenom slucaju lijece posljedicu, al ne traze uzrok tako visokog nalaza prolaktina, obzirom da je iskljucen adenom hipofize, sto jos moze uzrokovat tako visok prolaktin? 
    Inace Frida je do sad prosla 6 stimuliranih postupaka , 1 postupak s Elnovom aspirirano je 6 js, ni jedna nije bila dobre kvalitete, oplodene su sve. al zbog fragmentacije i loseg dijeljenja u tom postupku nije bilo transfera. 3 puta je bio transfer po dva trodnevna osmostanicna embrija , ocijenjeni kao odlicni, u zadnjem postupku Klomifen, Letrozol, 4 js, 3 oplodene su se razvile do blastociste, 1 vracena 5. dan. 2 zamrznute, Do implatacije nikad nije doslo, sve bete 1,2 
    Imam pitanje za Anicu, u potpisu vidim da je dr Aracic radila dijagnosticku histeroskopiju, nalaz uredan, nakon 3. neuspjesna FETa odlucuje se za biopsiju matenice. Jel biopsiju radila da odradi jos i to, il je imala neku indikaciju ,  jer vidim da je i nalaz biopsije uredan. 
    Moja Frida je isto u poliklinici Cito, kod “staroga” 😊

    Tu sam, jer svim srcem vjerujem da nasa jako zeljena beba samo ceka da mi veliki napokon otkrijemo nacin i pomognemo joj da dođe u naše naručje

  • Avatar angel eyes

    angel eyes

    Broj poruka: 366

    Prijavi adminu

    Tanjanja odlično je to ❤️ sretno u ponedjeljak 😘
    Mala neka ih se što više oplodi 🥰🥰
    Nina neka se nastave lijepo razvijati, još malo i pupo ❤️
    Marisha žao mi je 😔 Odmori se, uzivaj u ljetu i treninzima 🤗🤗 i u nove pobjede 💪💪
    Koalica sretno 😘
    Ssni hvala kao uvijek na detaljnom objašnjenju 😘
    Fridafredova dobrodošla 🤗

    👩 ‘83. hashimoto, oba jajovoda✂️
    🧑 ’82. sve ok

    2016. i 2023. tubarna (lapar., jajovodi ✂️)
    2020. stigla naša najveća sreća 🩵 (prirodna trudnoća)
    2022. spontani u 7tt 💔
    03/24 IVF, Cito (Elonva 150, Orgaluntan, Menopur 75) 8🥚, 4 oplođene, 2🐧 beta 0
    05/24 IVF Cito (Letrozol, Klomifen, Pergoveris, Orgalutran) 2🥚, bez oplodnje
    “Gospodine ti znaš sve. Ti znaš da te ljubim.”

  • Avatar Lucky785

    Lucky785

    Broj poruka: 243

    Prijavi adminu

    Ne mogu vjerovati da sestre nikad nisu spomenule pikanje u ruku i bolju apsorpciju. 😱 Nije mi palo na pamet istraživati. 🙈
    Ako nam ovaj postupak ne bufe uspješan baš ću ih pitati jer recimo sada, nakon što sam rodila imam dosta više masnih naslaga na trbuhu nego prije 3 godine. 63kg na 165 nije strašno, ali baš mi je nekako ostao trbuh.

    👱‍♀️ ‘89.
    👨‍💻 ’88.
    Nalazi uredni, AMH 11.4. HSG✔️
    2019. Operacija seroznog papilarnog cistadenofibroma na lijevome jajniku -> jajnik malo manji.
    Vuk Vrhovac
    4.mj 2021. - prirodna inseminacija (beta 0)
    10.mj 2021. - stimulirani IVF - 2 blastociste (14.d beta 967, 16.d beta 3 500)
    7.mj 2022. Rodio se naš maleni 👶
    5.mj 2024. Stimulirani IVF - 1 dvodnevni(Gonal, Cetratide, Decortine, Aspirin, cyclogest, injekcija za potporu implantacije), 16.dan beta 782 18.dan 2 500

  • Avatar angel eyes

    angel eyes

    Broj poruka: 366

    Prijavi adminu

    Jutro drage moje. Obavila uzv, 2x14 i 2x12mm, endo 9mm, sve napreduje kako treba prema doktoru, nastavljam dalje s antagonistom i Pergoverisom, aspiracija u četvrtak 23.5., molim te na listu Sanjushka. Taman imam 3 radna dana da pozavršavam neke stvari na poslu pa uzimam od četvrtka bolovanje. 

    👩 ‘83. hashimoto, oba jajovoda✂️
    🧑 ’82. sve ok

    2016. i 2023. tubarna (lapar., jajovodi ✂️)
    2020. stigla naša najveća sreća 🩵 (prirodna trudnoća)
    2022. spontani u 7tt 💔
    03/24 IVF, Cito (Elonva 150, Orgaluntan, Menopur 75) 8🥚, 4 oplođene, 2🐧 beta 0
    05/24 IVF Cito (Letrozol, Klomifen, Pergoveris, Orgalutran) 2🥚, bez oplodnje
    “Gospodine ti znaš sve. Ti znaš da te ljubim.”

  • Avatar Anica!

    Anica!

    Broj poruka: 226

    Prijavi adminu

    FridaFredova

    Sani, hvala na dobrodoslici 😊
    Evo da postavim prvo pitanje, mozda netko od vas ima slicnu situaciju. Moja draga osoba, zvat cemo je Frida ima povisen prolaktin, magnet odraden, uredan nalaz, dobila terapiju koju vec dugo pije i pod kontrolom je. Inace jako me nervira sto doktori u njenom slucaju lijece posljedicu, al ne traze uzrok tako visokog nalaza prolaktina, obzirom da je iskljucen adenom hipofize, sto jos moze uzrokovat tako visok prolaktin?
    Inace Frida je do sad prosla 6 stimuliranih postupaka , 1 postupak s Elnovom aspirirano je 6 js, ni jedna nije bila dobre kvalitete, oplodene su sve. al zbog fragmentacije i loseg dijeljenja u tom postupku nije bilo transfera. 3 puta je bio transfer po dva trodnevna osmostanicna embrija , ocijenjeni kao odlicni, u zadnjem postupku Klomifen, Letrozol, 4 js, 3 oplodene su se razvile do blastociste, 1 vracena 5. dan. 2 zamrznute, Do implatacije nikad nije doslo, sve bete 1,2
    Imam pitanje za Anicu, u potpisu vidim da je dr Aracic radila dijagnosticku histeroskopiju, nalaz uredan, nakon 3. neuspjesna FETa odlucuje se za biopsiju matenice. Jel biopsiju radila da odradi jos i to, il je imala neku indikaciju , jer vidim da je i nalaz biopsije uredan.
    Moja Frida je isto u poliklinici Cito, kod “staroga” 😊


    Nije imala indikaciju. Ali je taman kod nje bila cura koja je bila u Turskoj u postupku i nisu je želili primit u embrijo transfer bez nalaza unutrašnjosti maternice. I onda je ona meni predlozila ako se slažem da bi i ona meni tako napravila. Meni je naravno sve davalo nadu i prihvatila sam odma.

    🙎🏻‍♀️95-sve ok, 🙎🏻‍♂️87- oligoasthenozoo -> normo
    1.icsi- 4/2023-Cito
    12 🥚- 7 blastocista - sve ❄️
    1. 12.06 - FET 2 ❄️, jedna odlična, druga loša - ❌
    2. 12.07. - FET 1 ❄️ - ❌
    09- histeroskopija - sve ok
    3. 06.10 - FET 1 ❄️- ❌
    30.10 scratching endometrija
    4. 24.11. - FET 1 ❄️ - ❌
    Kariogrami , trombofilija ✅✅
    5.veljača- FET ❄️ -❌
    Biopsija maternice ✅
    6. 09.04.24 -FET ❄️ - 7dpt ➕ - beta ⏳ 13dpt- 580, 15dnt - 1248

  • Avatar sanjushka

    sanjushka

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Marisha žao mi je sto beta nije ipak iznenadila.. ❤️
     
    Ja sam čekala na prve konzultacije u Repromedu nekih 3 tjedna. Tako da da, čeka se nešto duže. Ali meni je to taman odgovaralo.. 
     
    Peja par stranica unatrag je bilo govora o vitaminu D, trebala bi ga podignuti, on utječe na implantaciju tako da ima veliku ulogu i u fetu. Trebao bi biti iznad 100.

    Angel eyes ti već i ultrazvuk obavila.. Super.. 🥰 Nećeš imat još neki uzv u međuvremenu? Štoperica ti je utorak?

    👩🏼 36, endometrioza, 1 jajnik u funkciji, AMH 0.44µg/L
    🧔‍♂️ 31, normozoospermia
    ✴️KBC Rijeka
    1. 2020. stim, zamrznuta 1js zbog endo
    2. 4/23 stim IVF, 2js + 1 odmrznuta, 2 oplođene, transfer 1js, ➖
    3. 9/23 prir. IVF ➡️ 1js ❌ nije oplođena
    4. 10/23 prir. IVF ➡️ 1js, transfer, ➖
    ✴️Beta+
    5. 2/24 stim IVF ➡️ 2js, 1 oplođena, transfer 2d zametak, 5.3. ➕, 6.3. beta 403, 730, nema ❤️ - BO💔
    ✴️Repromed
    6. 6/24 ⏳

  • Avatar sanjushka

    sanjushka

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    ⚠️ 🤞🏻❤️💪🏻 ⚠️    
    SVIBANJ 2024.
    20.5. pon
    DREAMER - ultrazvuk ivf
    SANIII - transfer
    TANJANJA27 - aspiracija 
    21.5. uto
    SANJUSHKA - konzultacije ivf
    SRCULENCE - beta
    LEONA89 - transfer
    BIKMIK - ultrazvuk fet
    ROLICA - ultrazvuk 
    NINA1985 - transfer
    22.5. sri
    NPELICA - ultrazvuk
    23.5. čet
    JABUKICA - anomaly scan
    ANGEL EYES - aspiracija 
    27.5. pon
    KORNI - ultrazvuk
    28.5. uto
    TRATINČICA - ultrazvuk 
    29.5. sri
    ČOKOLADICA - beta
     
    LIPANJ 2024.
    3.6. pon
    HYPNOTICPOISON - ultrazvuk
    4.6. uto
    MARICA36 - ultrazvuk 
    MEDENA33 - ultrazvuk
    JURKY32 - ultrazvuk 
    5.6. sri
    WILDFLOWER - ultrazvuk
    11.6. uto
    SRECA NAJVEĆA - ultrazvuk 
     
    SRPANJ 2024.
    2.7. uto
    WILDFLOWER - ultrazvuk

    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
    ➡️ Ako još netko želi na listu ili je nešto krivo upisano javite… 
      
    _____________________________________
      
    Angel eyes riješila pregled dok smo mi spavale 😁 pa evo updateano za ponedjeljak.. 😁

    👩🏼 36, endometrioza, 1 jajnik u funkciji, AMH 0.44µg/L
    🧔‍♂️ 31, normozoospermia
    ✴️KBC Rijeka
    1. 2020. stim, zamrznuta 1js zbog endo
    2. 4/23 stim IVF, 2js + 1 odmrznuta, 2 oplođene, transfer 1js, ➖
    3. 9/23 prir. IVF ➡️ 1js ❌ nije oplođena
    4. 10/23 prir. IVF ➡️ 1js, transfer, ➖
    ✴️Beta+
    5. 2/24 stim IVF ➡️ 2js, 1 oplođena, transfer 2d zametak, 5.3. ➕, 6.3. beta 403, 730, nema ❤️ - BO💔
    ✴️Repromed
    6. 6/24 ⏳

  • Avatar Medena33

    Medena33

    Broj poruka: 269

    Prijavi adminu

    Angel eyes super da si vec obavila uzv, drzimo fige. 

    ➡️04/24 elonva+supercur+pergoveris 200➡️ 2js➡️ vracena jedna 🤞

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.