Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Jurky32

    Jurky32

    Broj poruka: 927

    Prijavi adminu

    Hypnoticpoison

    Tratinčice kako si mi?🤗❤ Grliiiiimmmmm 🫂
    Rolice dobro sam. Ova silna terapija radi svoje.🙈🙈 Kako si mi ti?❤
    Wildflower kako si?🤗😘
    Ninaniksy neopisivo mi je žao. Ne znam što bih rekla.😔😔
    Jurky ja duboko vjerujem da je sve u najboljem redu.❤❤ A genetičarka nije vrijedna spomena, ni trošenja bilo kakvih riječi. Doslovno mi se 🤮 od takvih ljudi.😡😡
    Medena evo, i ti si dogurala do aspiracije. Samo polako i smireno. Bit će sve super!🤞🤞🍀🍀❤❤
    Marice jeeeeej, super što je pregled prošao u najboljem redu.🤗🥰 Neka tako bude i dalje.🍀🍀❤❤


    Hvala ti draga ❤️

    👱‍♀️ 1991., AMH 4.6,visok FSH, Kariogram: Robertsonova translokacija 21;22 🧑 1988. OAT, Kariogram: uredan; Pokušavamo-9/20
    8/22 Petrova➡️prc➡️AIH - ❌️
    9/22 Petrova➡️stim., pukli folikuli➡️AIH - ❌️
    10/22 Petrova➡️prc➡️ 2 🥚 ❌️
    3/23 Sv. Duh➡️stim., 3🥚ET 1 ❌️
    5/23 Sv. Duh➡️prc, ET 1 ❌️
    7/23 Sv. Duh➡️stim., 4🥚ET 1 ❌️
    1/24 Beta+➡️stim., 3🥚ET 2 ➡️test 12.dnt ➕️➡️beta 13.dnt 429.5➡️beta 15.dnt 1019.2➡️uzv 29.2➡️6+1❤️➡️čekanje nalaza amnio⏳️🙏
    …Believe you can, and you're halfway there…

  • Avatar Rolica

    Rolica

    Broj poruka: 522

    Prijavi adminu

    Fionci draga, kako si? 
    Ivy super samo radi sad svako jutro testić, držim fige da tamniiii 
    Jurky haha da, barem sada valjda znam za što se pikam pa je lakše  Kako se ti držiš? 
    Giselle super brojkica  kada ti je transfer? :)
    Tratinčice joj užas, kada planiraš na čuvanje trudnoće i bolovanje? Izdržiiiiii ❤️
    Kawa hvala ti draga 
    Hypnoticpoison mogu misliti…jesi na bolovanju ili radiš normalno? Bome su te natrpali s terapijom. Držim ti figeeee Ja sam evo okej, malo više jedem već, rokam po ribi i povrću jer mi meso nekako ne paše i tako, idem dan za danom, zabavljam se s poslom pa vrijeme brže prođe 
    Marice super vijesti, nek se tako i nastavi 
    Ninaniksy baš mi je žao… daj si vremena za oporavak u svakom smislu pa oformiš plan za dalje ❤️

    👩 38 g, 08/20 - missed Ab, 11 tt (prirodna tr),
    AMH 2,24, fsh i
    kariogrami uredni,
    👨 37 g, oligozoospermia,
    🔮 Beta+, 1 👶 👉 FET 🥰, Beta = 86, Beta 2 = 204, 1. uzv 💔

  • dunya

    Broj poruka: 31

    Prijavi adminu

    Drage hrabre žene,

    Da li neka od vas ima iskustva sa kasnjenjem prve menstruacije nakon abortusa. 

    Nazalost, nakon mog uspjesnog IVF-a u 7 nedjelji doktor mi je rekao da se plod prestao razvijati u 6 nedjelji … Nisam cekala da plod sam izadje jer mi je to bilo bas morbidno da 10 dana cekam da izadje plod za kojeg sam vec znala da nije vise ziv. Tako da sam prvo pokusala sa medikamentoznim abortusom koji je bio stravicno iskustvo 18.03 sam dobila kontrakcije od kojih  sam umirala citav dan da bi se plod zaglavio i kanalu te je 20.03 izvrsena kiretaza. 
    Nakon toga sam dobila pancef 5 dana i cyclo-progynova za koju su mi rekli da ce mi regulisati ciklus (obicno 24-26 dana mi je ciklus) medjutim evo vec 38 dana ni naznake jos uvijek od menstruacije. 
    U ponedjeljak idem na kontrolu ali imam osjecaj da ni do tada se nece nista desiti. 
    Naredni IVF postupak sam planirala sa drugom menstuacijom nakon abortusa..  ali evo nikako ni prva da dodje. 

    Doktor je smatrao da je hromoskomski problem u embriju te da je zbog toga doslo do spontanog.. sto je meni malo cudno obzirom da sam od 5 jajnih celija dobila 5 idealnih embrija .. prema instrukcijama doktora nisam operisala hidrosalpix na jajovodu jer je smatrao da nece praviti probleme i jos uvijek tvrdi da to nije razlog spontanog 🥴 

    👸36-hashimoto, hidrosalpix na lijevom jajovodu
    🧑‍💼36-spremiogram uredan
    🔸07.02.2024. FET-dvije blastociste
    🔸13.02.2024. 6DNT prvi pozitivan test
    🔸19.02.2024.beta 200.4
    🔸21.02.2024.beta 414.6
    🔸UVZ 05.03.2024⏳
    🔸UVZ 15.03.2024 💔

  • Avatar Jurky32

    Jurky32

    Broj poruka: 927

    Prijavi adminu

    Rolica, tako je, znaš zašto se bodeš 💪🤗 dobro je, držim se, odbrojavam dane polako 💪❤️
    Dunya, strašno mi je žao zbog toga što si prošla 😔 za hidrosalpix ne znam.. ali sasvim je moguće da do spontanog dođe zbog kromosomske greške bez obzira na to je li embrij ocijenjen sa odličnom ocjenom ili ne.. nijedan embriolog niti doktor ne može vidjeti sadrži li embrij kromosomsku grešku.. to se može vidjeti jedino pgd analizom embrija.. svu sreću ti želim da menga uskoro dođe i da možeš krenuti dalje 🤞🥰

    👱‍♀️ 1991., AMH 4.6,visok FSH, Kariogram: Robertsonova translokacija 21;22 🧑 1988. OAT, Kariogram: uredan; Pokušavamo-9/20
    8/22 Petrova➡️prc➡️AIH - ❌️
    9/22 Petrova➡️stim., pukli folikuli➡️AIH - ❌️
    10/22 Petrova➡️prc➡️ 2 🥚 ❌️
    3/23 Sv. Duh➡️stim., 3🥚ET 1 ❌️
    5/23 Sv. Duh➡️prc, ET 1 ❌️
    7/23 Sv. Duh➡️stim., 4🥚ET 1 ❌️
    1/24 Beta+➡️stim., 3🥚ET 2 ➡️test 12.dnt ➕️➡️beta 13.dnt 429.5➡️beta 15.dnt 1019.2➡️uzv 29.2➡️6+1❤️➡️čekanje nalaza amnio⏳️🙏
    …Believe you can, and you're halfway there…

  • Avatar Bebolina2024

    Bebolina2024

    Broj poruka: 1495

    Prijavi adminu

    Jurky ovo je baš ružno što kažeš da ti se smijala kad si rekla da ti brat i sestra imaju zdravu djecu.
    Već ova neizvjesnost u kojoj živiš da saznaš nalaz jel sve u redu ili nije je sama po sebi teška. Umjesto da je bar malo suosjećanja u ovakvoj situaciji pokazala ona se tako ružno ponijela.
    Zbog svega što si prošla i teškog puta do plusića baš navijam da bude sve u redu s bebom. Drži se 😘
    Bubice baš lijepo što si nas se sjetila. Super da su cure dobro, a sve drugo će sjesti na svoje mjesto.
    Giselle super brojka, neka i dalje ide sve svojim tokom.
    Medena 🤞🤞
    Marice čestitam! Neka sve bude školski.
    Dunya žao mi je što si sve to prošla. Nadam se da će M uskoro.

    Pokušavamo od 06/22 - AMH 14 (2022.)- 11/2023 AMH 5.7
    03/23 OAT, 1. stimulirani postupak (Ovaleap 150, Menopur 75), 2js, biokem.
    05/23 prirodni postupak, nastupila O
    08/23 2. stimulirani postupak (Pergoveris 225, Menopur 75), 2js, beta 0
    01/24 VG 3. stimulirani postupak (Pergoveris 300), 3js, bez transfera
    03/24 VG 4.stimulirani postupak (Pergoveris 225+ Gonal 75), 1js, bez transfera

  • Ania

    Broj poruka: 114

    Prijavi adminu

    Jurky hvala na podršci Taman kad sam pisala da mi kasni, ja sam ju dobila. Sutra počinjem s pikanjem, jaaoo koji adrenalin me puca. Nisam u 1.postupku u trbuh, ali sad hoću. Cure ima li nešto na što moram paziti/izbjegavati prilikom pikanja? Moram proučiti danas/sutra gdje se daje točno.
    Giselle fige su i dalje tu za odličan ishod 😀
    Medena i mene čeka Brevactid, rekli su mi da idem na hitnu pa mi tam daju; mada se nadam nažicati Ovitrelle..
    Marice čestitam i neka ostane i dalje školski :)
    Ninaniksy žao mi je, jako. Drži se..

    Ja 1987., endometrioza, AMH 9,8pmol/L, euthyrox.
    On 1982., normozoo., sve ok.
    10/23. 1.IVF, sv. Duh, 4 js., ET 1 trodnevni, beta 0
    5/24. 2.IVF, sv. Duh, ET 1 trodnevni,

  • Avatar Jurky32

    Jurky32

    Broj poruka: 927

    Prijavi adminu

    Bebolina, tijekom razgovora s genetičarkom muž i ja smo se puno puta samo pogledali i oboje posmislili isto: “Je li sa ovom ženom sve u redu?!”.. toliko.. hvala ti od ❤️ što navijaš za mene 😘

    👱‍♀️ 1991., AMH 4.6,visok FSH, Kariogram: Robertsonova translokacija 21;22 🧑 1988. OAT, Kariogram: uredan; Pokušavamo-9/20
    8/22 Petrova➡️prc➡️AIH - ❌️
    9/22 Petrova➡️stim., pukli folikuli➡️AIH - ❌️
    10/22 Petrova➡️prc➡️ 2 🥚 ❌️
    3/23 Sv. Duh➡️stim., 3🥚ET 1 ❌️
    5/23 Sv. Duh➡️prc, ET 1 ❌️
    7/23 Sv. Duh➡️stim., 4🥚ET 1 ❌️
    1/24 Beta+➡️stim., 3🥚ET 2 ➡️test 12.dnt ➕️➡️beta 13.dnt 429.5➡️beta 15.dnt 1019.2➡️uzv 29.2➡️6+1❤️➡️čekanje nalaza amnio⏳️🙏
    …Believe you can, and you're halfway there…

  • Avatar Jurky32

    Jurky32

    Broj poruka: 927

    Prijavi adminu

    Ania

    Jurky hvala na podršciTaman kad sam pisala da mi kasni, ja sam ju dobila. Sutra počinjem s pikanjem, jaaoo koji adrenalin me puca. Nisam u 1.postupku u trbuh, ali sad hoću. Cure ima li nešto na što moram paziti/izbjegavati prilikom pikanja? Moram proučiti danas/sutra gdje se daje točno.
    Giselle fige su i dalje tu za odličan ishod 😀
    Medena i mene čeka Brevactid, rekli su mi da idem na hitnu pa mi tam daju; mada se nadam nažicati Ovitrelle..
    Marice čestitam i neka ostane i dalje školski :)
    Ninaniksy žao mi je, jako. Drži se..


    Na youtube-u imaš sve objašnjeno, puno videozapisa.. sretnoo 🤞🥰

    👱‍♀️ 1991., AMH 4.6,visok FSH, Kariogram: Robertsonova translokacija 21;22 🧑 1988. OAT, Kariogram: uredan; Pokušavamo-9/20
    8/22 Petrova➡️prc➡️AIH - ❌️
    9/22 Petrova➡️stim., pukli folikuli➡️AIH - ❌️
    10/22 Petrova➡️prc➡️ 2 🥚 ❌️
    3/23 Sv. Duh➡️stim., 3🥚ET 1 ❌️
    5/23 Sv. Duh➡️prc, ET 1 ❌️
    7/23 Sv. Duh➡️stim., 4🥚ET 1 ❌️
    1/24 Beta+➡️stim., 3🥚ET 2 ➡️test 12.dnt ➕️➡️beta 13.dnt 429.5➡️beta 15.dnt 1019.2➡️uzv 29.2➡️6+1❤️➡️čekanje nalaza amnio⏳️🙏
    …Believe you can, and you're halfway there…

  • Avatar Stela_M

    Stela_M

    Broj poruka: 3058

    Prijavi adminu

    Lunolina ma stvar je samo da se u ničemu ne pretjeruje ali jbg ja krećem od sebe volim junk i slatkiše i jbg 🤭🤭 nakon transfera ništa od suplementa osim onoga što ti dr sugerira i naravno folna pod obavezno, ja sam još pila myoinositol, vit C i D i to je to 😁
    Wildflower ima i u tome nešto što si rekla ali isto tako sama stimulacija ovisi o ciklusu i naravno sami lijekovi odn kako na njih reagiramo, nažalost prvi je postupak fakat “probni” i ne mora značiti da bi u idućoj stimulaciji imala opet isti rezultat,  nažalost kod nas psco žena je uvijek upitna kvaliteta js baš zato jer ih je puno 😏
    Bubice vjerujem da je tako svakoj mami kada dođe druga beba, treba malo vremena da se pišulja navikne da nije sva pažnja usmjerena na nju, kasnije će to sve biti tip top 🤭🥰
    Johica drago mi je da su mučnine iza tebe I da napokon  možeš uživati 🤭🥰
    Medena33 meni su uvijek folikuli rasli ful sporo tako da to ne mora ništa značiti i to mi je tako bilo u obje stimulacije, zna dr što radi ne brini samo je bitno da js budu zrele, sretno 🤞
    Marice čestitam neka te prati uredna u školska trudnoća 🤞🤭
    Ninaniksy žao mi je zbog testića nadam se da će ti fet donijeti sreću 🤞🙏🥰
    Jurky dobar izbor i ja da moram odlučiti ipak bih se odlučila za bolnicu ipak si odmah pod nadzorom za nedaj Bože, ljubim te ❤️
    Rolice ništa nije teško pa ni pikanje za malog smotuljka sreće, ja sam se pikala cijelu trudnoću sa Fragminom prvo 5000 IU pa 7500 IU, Prolutex do cca 12 tt pa sam preživjela, sve se može 💪💪
    Bebolina oprosti u kojoj si ti fazi? 🥰

    👩36 pcos, hipo, hashi, IR, Amh 37,3 PAI 4G/5G, MTHFR
    🧔33 asthenonecrozo.. ➡️ normo
    1 IVF (Petrova) 16 🥚- et 2 blaste👎
    2 IVF (Ivf pol) 15 🥚 - 8 🐧
    10/22 FET 1 🐧 beta 12
    02/23 histero
    03/23 FET 1 🐧 beta 8
    04/23 FET 2 🐧 + heparin i prolutex 11 dpt beta 246, 13 dpt beta 642, 15 dpt beta 1667 ➡️ 09.6 uzv ❤️❤️➡️uzv 23.6 ❤💔
    [tickerfactory.com]

  • dunya

    Broj poruka: 31

    Prijavi adminu

    Jurky32

    Rolica, tako je, znaš zašto se bodeš 💪🤗 dobro je, držim se, odbrojavam dane polako 💪❤️
    Dunya, strašno mi je žao zbog toga što si prošla 😔 za hidrosalpix ne znam.. ali sasvim je moguće da do spontanog dođe zbog kromosomske greške bez obzira na to je li embrij ocijenjen sa odličnom ocjenom ili ne.. nijedan embriolog niti doktor ne može vidjeti sadrži li embrij kromosomsku grešku.. to se može vidjeti jedino pgd analizom embrija.. svu sreću ti želim da menga uskoro dođe i da možeš krenuti dalje 🤞🥰


    Ostala su nam 3 zaledjena embrija ali ipak idemo u drugu kliniku koja radi pdg analizu .. tako da idemo ispočetka 
    Ovaj put je dosta slozenije, stimulacija, aspiracija, pdg analiza, operacija jajovoda pa tek nakon oporavka transfer.
    Hidrosalpix je embriotoksican i ne zelim da rizikujem vise, prvu put su me nagovorili da ne treba da operisem a ustvari svugdje se savjetuje da se to vadi i prije pocetka IVF .. 
    Za sada je borba s menstruacijom.. mogla bih poceti koristiti utrogestan sto ce dovesti do menstruacije ali obzirom da uskoro planiram novi IVF htjela bih izbjeci sve dodatne hormone

    👸36-hashimoto, hidrosalpix na lijevom jajovodu
    🧑‍💼36-spremiogram uredan
    🔸07.02.2024. FET-dvije blastociste
    🔸13.02.2024. 6DNT prvi pozitivan test
    🔸19.02.2024.beta 200.4
    🔸21.02.2024.beta 414.6
    🔸UVZ 05.03.2024⏳
    🔸UVZ 15.03.2024 💔

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.