Potpomognuta oplodnja vol. 8

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Faith1509

    Broj poruka: 219

    Prijavi adminu

    Jurky32

    Tanjanja27

    Jurky a jesu li po dva dovoljna ili malo? Osjecam se kao totalna neznalica..
    Mi sa niskim AMH ne možemo ni očekivati puno folikula. To bi ti bilo idealno kad bi sva ta 4 folikula sadržavala jajnu stanicu i kada bi sve te stanice bile zrele. Ja sam na zadnjoj aspiraciji imala 7 folikula, od toga su bile 4 jajne i samo 2 su bile zrele. I oplodila se samo jedna. Tako da bolje je ti je ne razbijati glavu s brojkama. Na kraju nam svima ipak treba jedna dobra jajna i jedan dobar spermij da ju oplodi. I najviše u svemu tome nam treba puno sreće.


    Ne bih se složila za AMH, vjerujem da se mora samo pogoditi dobra stimulacija i ne dati stopericu prerano. Moj AMH je 0,69. Dobila sam 13 folikula, 6 ih je odmah bilo prazno, 2 nisu bile dovoljno zrele i 5 ih je oplođeno na kraju. Od tih 5, 3 su preživjele do 5.-og dana. Jednu smo na kraju zamrznuli, 2 vratili. I sada čekamo naše malo čudo 😊

    Beta 9 dnt ➡️ 132 14 dnt ➡️ 991
    Nifty low risk, stiže dečko 💙

  • Avatar AngelEyes

    AngelEyes

    Broj poruka: 254

    Prijavi adminu

    Medic hvala sto si podijelila svoju pricu s nama i time nam dala jos vise snage i nade 🤗 Sretna zbog vas i vašeg malog cuda, srece najveće ❤️ tko ne prolazi ovo ne moze razumijeti.
    Bebolina sretno s postupkom 🤗
    Svima drugima isto srecu zelim!

    👩83.g. hashimoto, oba jajovoda✂️
    🧑82.g. sve ok 2016. tubarna (lapar., ode prvi jajovod)
    2020. stigla naša najveća sreća 🩵 (prirodna trudnoća)
    2022. spontani u 7tt
    2023. tubarna (lapar., ode i drugi jajovod)
    03/24 IVF, Cito ?

  • Faith1509

    Broj poruka: 219

    Prijavi adminu

    Medic29

    Lijep pozdrav svim zenicama ovdje koje se trude. Pratim vas vec par godina,pisala sam dosta ovdje na forumu,u zadnje vrijeme nisam stigla sve pratiti ali uvijek bacim oko i mislim na sve one zene pred kojima je ovaj tezak put. Ovim putem zelim svima vama dati snage i poruciti da nikad ne odustajete ma koliki god tesko bilo. Ja sam prosla trnovit put i puno puta sazaljevala samu sebe,bila na dnu i htjela odustati. Ukratko o mom putu. Od 2017 smo radili na djetetu,nakon dvije vanmatericne trudnoce odnosima i laparaskopske operacije ustanovljena mi je dijagnoza neprohodni jajovodi. Tad smo krenuli na potpmognutu oplodnju. Mislili smo posto su u problem jajaovodi,jajnici i maternica su uredu,uspjet cemo iz prve. Medutim nije bilo tako.Vise ni sama neznam koliko smo postupaka prosli,sto sa smrznutim sto sa svjezim(mislim da smo prosli kroz 7-8 postupaka). Od toga svega dva puta smo dosli do trudnoce ali nazalost oba puta je doslo u 9 ili 10 tjednu do zastoja srca i kiretaze. 12mj/2022 je bio "zadnji postupak" i tu sam sebi rekla dosta,nemogu vise,bila na dnu i pred odustajanje. Ali suprug mi je dao snage da idemo dalje pa smo se odlucili na jos jedan postupak u 1mj.2023,tu je postupak prekinut jel nismo imali JS. U 3mj.2023 smo krenuli ponovno. Imali smo 16 JS i od toga 3 blastociste,jednu su mi vratili a dvije smo smrznuli. I hopla nasa blastocista se primila. Pa ponovo onaj strah od spontanog kod svakog pregleda,razni pregledi i ceste kontrole. Dosli smo do 29.tjedna sto nisam vjerovala ni tad da smo tolko dogurali i tu je ustanovljen skracen cerviks,opasnost od prijevremenog poroda,strogo mirovanje,ugraden serklaz silikonski prsten+progesteron. Strah svaki dan. 01.12.2023 u 39+3tj. prirodnim putem sa 3220kg i 52 cm, dolazi nas sin,nase blago,nase malo čudo,nase sve na svijetu. Malo bice zbog kojeg bi sve ovo jos jednom prosla ako ne i vise. Drage zene,zelim i vama da vam se ostvari vas cilj,a hoce. Saljem vam svima puno pusa i dobre vibre.
    ❤️❤️❤️Luka❤️❤️❤️

    Predivno 😍 drago mi je da niste odustali i da ste napokon dočekali vaše čudo 😊

    Beta 9 dnt ➡️ 132 14 dnt ➡️ 991
    Nifty low risk, stiže dečko 💙

  • Avatar Čokoladica 🍀

    Čokoladica 🍀

    Broj poruka: 428

    Prijavi adminu

    Drage cure, krecem u 3.mj sa 1. Ivf-om. Moze li se u meduvremenu nesto napraviti za kvalitetu j.s. i spermica. I sta je vama pomoglo?

    👱‍♀️ 36, hipo, hashi, amh 44,5 👨‍🦳 normo
    '22. Missed ab (prir. tr.)
    '23. 2 x IUI ❌️❌️
    04/24 1. IVF - (Rekovelle, Cetrotide, Decapeptyl, Ovitrelle) - 13 🥚, 9 opl. - 4 blastice, 3❄️, β ❌️
    05/24 prir. FET - 1 blastica, β ❌️
    Histero✅️ Kariogram✅️ Trombofilija✅️
    09/24 stim. FET - 1 blastica, 12dnt β 421, 14dnt β 1170

  • Avatar Lunolina

    Lunolina

    Broj poruka: 1338

    Prijavi adminu

    Medic29

    Lijep pozdrav svim zenicama ovdje koje se trude. Pratim vas vec par godina,pisala sam dosta ovdje na forumu,u zadnje vrijeme nisam stigla sve pratiti ali uvijek bacim oko i mislim na sve one zene pred kojima je ovaj tezak put. Ovim putem zelim svima vama dati snage i poruciti da nikad ne odustajete ma koliki god tesko bilo. Ja sam prosla trnovit put i puno puta sazaljevala samu sebe,bila na dnu i htjela odustati. Ukratko o mom putu. Od 2017 smo radili na djetetu,nakon dvije vanmatericne trudnoce odnosima i laparaskopske operacije ustanovljena mi je dijagnoza neprohodni jajovodi. Tad smo krenuli na potpmognutu oplodnju. Mislili smo posto su u problem jajaovodi,jajnici i maternica su uredu,uspjet cemo iz prve. Medutim nije bilo tako.Vise ni sama neznam koliko smo postupaka prosli,sto sa smrznutim sto sa svjezim(mislim da smo prosli kroz 7-8 postupaka). Od toga svega dva puta smo dosli do trudnoce ali nazalost oba puta je doslo u 9 ili 10 tjednu do zastoja srca i kiretaze. 12mj/2022 je bio "zadnji postupak" i tu sam sebi rekla dosta,nemogu vise,bila na dnu i pred odustajanje. Ali suprug mi je dao snage da idemo dalje pa smo se odlucili na jos jedan postupak u 1mj.2023,tu je postupak prekinut jel nismo imali JS. U 3mj.2023 smo krenuli ponovno. Imali smo 16 JS i od toga 3 blastociste,jednu su mi vratili a dvije smo smrznuli. I hopla nasa blastocista se primila. Pa ponovo onaj strah od spontanog kod svakog pregleda,razni pregledi i ceste kontrole. Dosli smo do 29.tjedna sto nisam vjerovala ni tad da smo tolko dogurali i tu je ustanovljen skracen cerviks,opasnost od prijevremenog poroda,strogo mirovanje,ugraden serklaz silikonski prsten+progesteron. Strah svaki dan. 01.12.2023 u 39+3tj. prirodnim putem sa 3220kg i 52 cm, dolazi nas sin,nase blago,nase malo čudo,nase sve na svijetu. Malo bice zbog kojeg bi sve ovo jos jednom prosla ako ne i vise. Drage zene,zelim i vama da vam se ostvari vas cilj,a hoce. Saljem vam svima puno pusa i dobre vibre.
    ❤️❤️❤️Luka❤️❤️❤️

    Hvala sto si podijelila svoju pricu s nama. Prekrasna je 🥹
    Nadam se da cemo sve imati ovako prekrasan i sretan ishod.

    👱🏻‍♀️32 PAI-1 4G homozigot, AMH 17 pmol ➡ 19,9 pmol
    🧔🏻‍♂️32 sve ok
    Pokušavamo od 11/2022
    Bez trudnoće
    🏢 Škvorc
    2 & 3/24 IUI ❌
    4/24 IVF (Ovaleap 225, Orgalutran, Ovitrelle) 10🥚, 1🐣, 0 ❄️❌
    5/24 prirodni - 1 🐣 ❌
    Repromed
    9/24

  • Aneri21

    Broj poruka: 166

    Prijavi adminu

    Lunolina 
    Hvala ti 🤗 
    I ja sam cula dosta pozitivnih iskustava zena s miomom , i meni je tako savjetovano da radimo na trudnoci , ali evo danas cekamo da nam jave kad je transfer pa se nadam najboljem 🤗 
    Puno hvala na utjesnim rijecima 🥰

    👩🏻 - sve oke
    👦🏻 - sve ok
    Godinu i pol pokušavanje bez trudnoce ,
    Femara , folacin , duphastone, ovitrelle 7mj’23 - 1 AIH
    Beta ❌
    11mj’23 - 2 AIH
    Beta❌
    1mj’24 IVF prvi postupak
    Ovaleap 200 , Orgalutran,Ovitrelle
    13 oocita iz punkcije
    5 zdravih , 1 vracen
    Prva beta-468,73
    Druga beta-1079,71
    Prvi UZV 22.2

  • Aneri21

    Broj poruka: 166

    Prijavi adminu

    korni

    Mehrodobro sam, hvala ti 🤗 sve dobro napreduje, ja sam okej, sretni smo i uzbudjeni ☺️ ime imamo, stize curka L. ❤️ Kako si ti, jel spremno sve kod tebe? 🙂🤗
    Mrvica, Anerisretno 🍀🤞
    Sanjushkanadam se da ce nalazi danas doći 🤞
    Cure sretno 🍀❤️


    Hvala Korni 🥰

    👩🏻 - sve oke
    👦🏻 - sve ok
    Godinu i pol pokušavanje bez trudnoce ,
    Femara , folacin , duphastone, ovitrelle 7mj’23 - 1 AIH
    Beta ❌
    11mj’23 - 2 AIH
    Beta❌
    1mj’24 IVF prvi postupak
    Ovaleap 200 , Orgalutran,Ovitrelle
    13 oocita iz punkcije
    5 zdravih , 1 vracen
    Prva beta-468,73
    Druga beta-1079,71
    Prvi UZV 22.2

  • Avatar Lunolina

    Lunolina

    Broj poruka: 1338

    Prijavi adminu

    Čokoladica

    Drage cure, krecem u 3.mj sa 1. Ivf-om. Moze li se u meduvremenu nesto napraviti za kvalitetu j.s. i spermica. I sta je vama pomoglo?

    Mislim da je na 2. stranici ove teme popis suplemenata za poboljsanje kvalitete jajne stanice.
    Q10 (ubiquinol) 2x200mg uz obrok 
    Melatonin - 3mg prije spavanja
    D vitamin
    Inositol u slucaju IR (ja ju nemam, ali svejedno pijem Carafertyl).
    Ima jos suplemenata, ali ove ja pijem :)

    👱🏻‍♀️32 PAI-1 4G homozigot, AMH 17 pmol ➡ 19,9 pmol
    🧔🏻‍♂️32 sve ok
    Pokušavamo od 11/2022
    Bez trudnoće
    🏢 Škvorc
    2 & 3/24 IUI ❌
    4/24 IVF (Ovaleap 225, Orgalutran, Ovitrelle) 10🥚, 1🐣, 0 ❄️❌
    5/24 prirodni - 1 🐣 ❌
    Repromed
    9/24

  • Avatar Rolica

    Rolica

    Broj poruka: 682

    Prijavi adminu

    Medic29 predivno, hvala ti što si to podijelila s nama :))
    Bebolina sretnooo, samo hrabro, ovaj će biti uspješan 🍀❤️

    👩 38 g, 08/20 - missed Ab, 11 tt (prirodna tr),
    AMH 2,24, fsh i
    kariogrami uredni,
    👨 37 g, oligozoospermia,
    1. 04/24 Beta+, 1 🐧 👉 FET 👉 missed abb 6 tt

  • Avatar Rolica

    Rolica

    Broj poruka: 682

    Prijavi adminu

    Svim curkama šaljem  🍀❤️🍀❤️ i našim trudnicama posebno ❤️❤️❤️

    👩 38 g, 08/20 - missed Ab, 11 tt (prirodna tr),
    AMH 2,24, fsh i
    kariogrami uredni,
    👨 37 g, oligozoospermia,
    1. 04/24 Beta+, 1 🐧 👉 FET 👉 missed abb 6 tt

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.