Potpomognuta oplodnja vol. 7

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Stela_M

    Stela_M

    Broj poruka: 3021

    Prijavi adminu

    Angeleyes

    Alstromenia

    Angeleyes

    Cure, kad bi ja mogla onda najranije napraviti test? Transfer dvodnevnih bio 22.11. 🤷🏼‍♀️

    Meni je ET 2 blastociste bio 3.11 a pocela sam se testirat 6,7,8 i svi su bili negativni tek 9.11 prvi je put bio pozitivan jako svijetla gotovo nevdljiva crta.. koju sam samo ja vidjela :) znaci u mom slucaju je bilo 6 dana nakon transfera

    Onda to u mene nije jos, izgleda pre rano. Tvoje su bile napredne…


    Možda par dana prije nego ideš betu vaditi da pišneš test jer su dvodnevni ipak im duže malo treba neka me ispravi netko od cura ako sam ti krivo rekla 🤭

    👩36 pcos, hipotireoza, hashimoto, IR, Amh 37,3 PAI 4G/5G, MTHFR c/t
    🧔33 asthenonecrozo.. ➡️ normo
    2 × IVF - 8 🐧
    10/22 FET 1 🐧 beta 12
    02/23 histero
    03/23 FET 1 🐧 beta 8
    04/23 FET 2 🐧 + heparin i prolutex 11 dpt beta 246, 13 dpt beta 642, 15 dpt beta 1667 ➡️ 09.6 uzv ❤️❤️➡️uzv 23.6❤💔OTP - 01.2.'24. It's a boy
    [tickerfactory.com]

  • mashkica

    Broj poruka: 368

    Prijavi adminu

    Hvala cure❤️ 
    Dan mi je bas nikakav, bas sam nekako tužna. Jedino sto me tješi da nije vnm je da je bio pozitivan lijepo test pa onda jedva vidljiva crta, sto znaci pala je Beta sigurno od jučer. A vnm raste pomalo iz dana u dan. Ovih dvocifrenih beti se bojim ko djavola. U martu mi je bila 14,5 Beta na 17dpo, uzas odmah sam znala da nešto nije ok i rasla je pomalo. 
    I sad me počinje stomak boliti kao da ću dobiti, pa se fkt iskreno nadam i da hocu. 

    🙋🏻‍♀️ 33 godine bez desnog jajovoda, na lijevom jajniku endometriom 28mm,

    🙋🏻‍♂️ 33 sve ok

    1.trudnoća nažalost vanmaterična, operisana 03/21 (uklonjen desni jajovod) i sa lijevog jajnika endometriom koji se vratio za dva mjeseca
    08/21 prve konsultacije za IVF
    09/21 pocetak postupka IVF
    Gonal 300, cetrotide, decapeptyl
    7 ❄️
    22.11.21 FET dvije blaste, biokemijska
    20.01.22 FET dvije blaste, 5dpt +,
    Beta 11dpt 247, 13 dpt 740 ☀️

  • Avatar Amelie

    Amelie

    Broj poruka: 1271

    Prijavi adminu

    Alstromenia

    Amelie

    Moja gestacijska je sa 5+6d bila 9.2+4.8mm. Imaš li na nalazu još nešto napisano.. tipa dužina i širina gestacijske? Mislim da si ti tek danas 6+6.. ali mozda sam i ja nesto krivo izračunala?!

    kad mi je radjen UZV 26.11 tada sam bila tocno 6 tjedana odnosno 42 dana. Nazalost nisam nikakav nalaz dobila.. jako su sturi u davanju podataka…ni nalaze bete mi nisu htijeli dati kod doktora nego sam preko laboratorija saznala..


    A nema ti druge onda nego se strpiti do idućeg UZV. I da sad zaključimo nešto dobro, ali i  loše opet ti preostaje samo čekanje.. nažalost je to tako u ovom poslu.. uvijek nešto čekaš  Mislim da se ne moraš previše opterećivati s visinom bete na te tjedne.. ona je bitna u početku da se dobro dupla, a poslije ju rijetko i vade jer nije dobar pokazatelj stvarnog stanja. Javi kak je prošlo i držim fige!:) 
    I super da su ti tak dobro pogodili terapiju! Kak si ti preživjela nakon te aspiracije 36 jajnih? 

    Pokušavamo od 09/2019.
    2x missed ab 8 i 6tj (2020)
    09/21- beta 245❤️
    0.4 ml heparin 💉➡️ 25.tj. 0.6 ml
    05/2022 👶🌸💓

  • Avatar Amelie

    Amelie

    Broj poruka: 1271

    Prijavi adminu

    Angeleyes

    Alstromenia

    Angeleyes

    Cure, kad bi ja mogla onda najranije napraviti test? Transfer dvodnevnih bio 22.11. 🤷🏼‍♀️

    Meni je ET 2 blastociste bio 3.11 a pocela sam se testirat 6,7,8 i svi su bili negativni tek 9.11 prvi je put bio pozitivan jako svijetla gotovo nevdljiva crta.. koju sam samo ja vidjela :) znaci u mom slucaju je bilo 6 dana nakon transfera

    Onda to u mene nije jos, izgleda pre rano. Tvoje su bile napredne…


    Pa tipa negdje 6.12. probaj.. bojim se da će ti sve ranije biti negativno.. ja sam imala plus na CB tek 10.-ti dan od petodnevnog embrija. Sretno i želim ti strpljenjaaa

    Pokušavamo od 09/2019.
    2x missed ab 8 i 6tj (2020)
    09/21- beta 245❤️
    0.4 ml heparin 💉➡️ 25.tj. 0.6 ml
    05/2022 👶🌸💓

  • Avatar Hrabrica

    Hrabrica

    Broj poruka: 1350

    Prijavi adminu

    Cure da vas sve pozdravim. Svako jutro pratim hoću vidjet koji novi plusic i veselim se radi vas 🎉❤ A cure koje još čekaju, nemojte odustati, nemojte se nervirat i čuvajte živce jer je plus tek početak puta 🤣👌 Ja sam u ponedjeljak gadno prokrvarila I imala turneju po hitnama.  Prvo Merkur ginekološka i kad smo utvrdili da je beba ok trk na hitnu na VV radi lošeg tsh I tamo more pretraga. Prošla sam bez terapije ali sam na najstrožem mirovanju, relacija krevet-wc a to je uz toddlericu izazov. Ne mogu ni opisati ovaj strah, svaki pokret radim u slow motionu  i uz najveći oprez. I osjećam se ko  beskorisni fikus dok ona veselo trčkara a muž radi baš sve obaveze oko kuće i malene.  Ali evo danas smo dobili i lijepu vijest, harmony je uredan i dolazi nam zdrava curica 💗 Samo neka bude i dalje ovako jaka i izdrži ovu krizu 💗 Uf to je to od novosti 🙈

    JA: 33 g, endometrioza
    MM: 33 g, bez dijagnoze, najveća potpora. Hvala dušo ❤
    11/2018 – inseminacija X
    02/2019 – IVF (klomifen+štoperica) X
    04/2019 – IVF (gonali, decapeptyl, štoperica) – prekrasna zdrava curica ❤️🙏
    04/2021 – IVF (puregon, cetrotide, štoperica) X
    06/2021 – FET X
    09/2021 – prirodna trudnoća X
    10/2021 – FET, pozitivan test i uredna beta ❤
    Sada dalje dan po dan ❤️Bože hvala Ti. ❤️
    [lilypie.com]

  • Avatar Anemona

    Anemona

    Broj poruka: 605

    Prijavi adminu

    Peanut👒

    Dobila menstruaciju jučer tako da danas kreće postupakDobila sam lijek (ovog puta je Rekovelle). Malo sam proletila po zadnjim postovima i vašim potpisima da vidim koristi li tko taj lijek. Prošli put sam koristila Menopur. Prema mom AMH doktor je predložio 8ug dnevnu dozu. Ako tko ima kakve savjete za Rekovelle (u odnosu na ostale lijekove koje ste koristili) - primjena, vrtoglavice, mučnine…?

    Sretno svima i svima s lijepim vijestima čestitke. One s malo manje lijepim puno sreće


    Hej Peanut, ja sam imala rekovelle. On se daje u dozi koja je individualna za tebe, doktorica je računala na temelju mojih kg i amh, pa sam imala dozu od 8.3
    Jednostavno je za koristiti, kao olovka, igla je vrlo tanka. Nikakve nuspojave nisam imala (vrtoglavice, mučnine, povraćanje, debljanje). Jedino mi je od njih ostalo par modrica na stomaku nekih 10 dana. Dok od orgalutrana koji ima tupu iglu, niti jedna modrica.
    Ako imaš još pitanja, tu sam. Sretno i hrabro 💪😉

    💑 86'/84'(hipo-hashi, amh28, necroso, TESE)
    1.IVF 10.mj (rekovelle + orgalutran/ovitrelle)
    11/21 aspiracija: 12, 3 🐧💗💗💗
    11/21-histero
    02/22 FET 💗 prirodni+ovitrelle, 💔
    06/23 FET 💗💗 prirodni 💔
    “Misli dobro, pa će dobro i biti” 🙏

  • Avatar Tweety88🐞

    Tweety88🐞

    Broj poruka: 754

    Prijavi adminu

    Curke cestitam na svim pozitivnim testovima, betama i potvrdenim trudnocama. I PUPOicama naravno 💛.
    Zao mi je radi neuspjesnih postupaka i komplikacija, ali ne gubite nadu, navijam za sve vas 🍀🤗.
    -
    Netko je pitao za Rekovelle… ja sam samo njega koristila i nisam imala bas nikakvih nuspojava. Primjena je ful jednostavna, nema muckanja i to, u penu je. Sretno i 🤞🏻 da dobijes sto vise super 🥚.
    -
    Jos sam samo htjela reci da je dobro misliti pozitivno i vjerovati u svoje folikule, stanice, embrije. Jedan dobar embrij je dovoljan. Ja sam s AMH 43 na pocetku imala mislim 7 folikula, od kojih su na kraju preostala 2 u koje dr uopce nije vjerovala i proglasila ih vjerojatno praznima. Ipak smo iz njih dobili 2 stanice, 1 se oplodila, jako smo vjerovali u nju i evo nas vec u 25. tt ❤. Tako da, koliko je to god moguce, glavu gore, pozitivno mislite i vjerujte u svoje bebice. Ima vremena za tugovati kad ne uspije, ali nije gotovo dok nije gotovo 💪🏻💛.
    -
    Tina ajme kako vrijeme leti, jos malo pa ti stize srecica 💛. Pripremas sve pomalo?
    Maslacak super da je sve ok s curkom. Pametno si odlucila malo vise mirovati do iduceg pregleda. 
    Kako nam je Lindsay
    Asli, Elle, T_Ivy, Andela, Sunny, Anci 

    💛🧡

  • Avatar Anemona

    Anemona

    Broj poruka: 605

    Prijavi adminu

    Mashkica, žao mi je 💔 neka prođe što bezbolnije 🤞
    DOMLeon, jaaavi seee 😘
    Anči, meni je histero prošla pa možeš pisati samo 12.mj dogovor za fet 💗🙏
    Što nam je sa Peggy i Anitram?

    💑 86'/84'(hipo-hashi, amh28, necroso, TESE)
    1.IVF 10.mj (rekovelle + orgalutran/ovitrelle)
    11/21 aspiracija: 12, 3 🐧💗💗💗
    11/21-histero
    02/22 FET 💗 prirodni+ovitrelle, 💔
    06/23 FET 💗💗 prirodni 💔
    “Misli dobro, pa će dobro i biti” 🙏

  • Avatar SeniRemmus

    SeniRemmus

    Broj poruka: 393

    Prijavi adminu

    Maslacakxx2 ja ovako kao padobranac upadam, ali imam ti potrebu napisati ovo: ako je posteljica ostala nisko i dira ušće, trebala bi mirovati što više. Posteljica se uglavnom digne kako se maternica širi, ali u nekim slučajevima ostane nisko do kraja trudnoće i ta dijagnoza se zove placenta previa. Tu se ne može ništa napraviti osim mirovati i smanjiti pritisak bebe na ušće maternice da ne dođe do krvarenja, a i često se porod dovršava carskim. Ne želim te plašiti, samo sam htjela protumačiti što znači da je posteljica ostala nisko i da kožda malo smanjiš intenzitet aktivnosti do idućeg pregleda. Uvijek možeš i zamoliti doktora da ti dodatno pojasni trebaš li strogo ležati ili samo malo više mirovati 🤗
    Pozdrav poznatijim i novijim curama, jako slabo pratim u zadnje vrijeme jer smo bili malo u bolnici, no sad je sve okej. Svima držim fige da trenutna faza prođe dobro, u kojoj god fazi bile 🍀🍀🍀

    Ja 1991., PCO, trombofilija
    MM 1992., teški OAT
    1.IVF/ICSI + FET 🐧🐧 ✅
    [lilypie.com]

  • Alstromenia

    Broj poruka: 42

    Prijavi adminu

    Amelie

    Alstromenia

    Amelie

    Moja gestacijska je sa 5+6d bila 9.2+4.8mm. Imaš li na nalazu još nešto napisano.. tipa dužina i širina gestacijske? Mislim da si ti tek danas 6+6.. ali mozda sam i ja nesto krivo izračunala?!

    kad mi je radjen UZV 26.11 tada sam bila tocno 6 tjedana odnosno 42 dana. Nazalost nisam nikakav nalaz dobila.. jako su sturi u davanju podataka…ni nalaze bete mi nisu htijeli dati kod doktora nego sam preko laboratorija saznala..

    A nema ti druge onda nego se strpiti do idućeg UZV. I da sad zaključimo nešto dobro, ali i loše opet ti preostaje samo čekanje.. nažalost je to tako u ovom poslu.. uvijek nešto čekašMislim da se ne moraš previše opterećivati s visinom bete na te tjedne.. ona je bitna u početku da se dobro dupla, a poslije ju rijetko i vade jer nije dobar pokazatelj stvarnog stanja. Javi kak je prošlo i držim fige!:)
    I super da su ti tak dobro pogodili terapiju! Kak si ti preživjela nakon te aspiracije 36 jajnih?


    uff ne pitaj… kad sam dobila stopericu inekciju tad je poceo show… jedva sam dosla do klinike…punkcija je bila bolna tj  kad sam se probudila iz opce anestezije… da nisam znala dal cu moci ustat ili ne… sam odmah trazila protiv bolova.. razgovor s doktorom sam bila u polu snu i razaznala da je 36 izvadjeno…i da sutra zovem da vidim koliko je oplodjeno.. taxi - jem smo se vracali kuci… Ispostavilo se da velik broj JS nist ne znaci u startu je palo na 26 JS  od toga je svega 11 oplodjeno i samo 4 doslo do faze blastociste.. a u prvoj punkciji je izvadjeno 8 i 6 oplodjeno od toga 3 je doslo do faze blastociste..  nakon toga  mi je 3.11  doktor radio UZV jer sam se zalila na bolove i rekao da imam toliko JS da bi se mogla jos jedna punkcija napravit :) i rekao da sam na granici prestimulacije al da nevidi nakupljanje vode  i da odlucim dal da ubacuju embrije ili ne.. naravno ja sam se odlucila da ubace  i ev sad znaci 26.11 kad sam radila UZV jajnici su idalje uvecani ( desni  6,5 cm i ljevi je tu negdje) i dalje ima lagane grceve i nekad me ostra bol presjece nekad u desnom nekad u lijevom janiku dal je od trudnoce ili od stimulacije to jos uvijek ne znam :) sry ja se raspisala :P

    👩‍🦰 33 hashimoto,čvor na štitnoj, PCOS,dijabetes tip 2
    🧔39 loš spermiogram
    15.7.21 prvi ICSI 8🥚➡️3 blasto ➡️ blasto2➡️ beta❌
    17.8.21 FET 1 blasto➡️ ❌
    29.10.21. 2ICSI 36🥚➡️ 9blasto➡️3.11 transfer2blasto➡️miss ab
    12.4.22 FET2blasto➡️ beta❌
    26.8.22 FET 2blasto➡️beta❌
    24.10.22 FET 2blasto 3.11 beta 573 ❤️❤️
    18.5.23. 2 preljepe curice ❤️❤️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.