Potpomognuta oplodnja vol. 6

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Marta82

    Broj poruka: 271

    Prijavi adminu

    Pozdrav curke, 3 dana nisam stigla čitat i skupi se koliko oćeš 😂eto ja išla vadit antitijela štitnjače i pokazala zasto se tsh nije tia spuštat jer dobila hashimoto, pa onda išla vadit ogtt s inzulinom i pokazalo se da imam inzul. resistenciju i ja pretpostavljam da zbog ta dva čimbenika nisam imala uspješan postupak u 2 i 5mj.unatoč blatocista ma. Dok dođem na red kod endokrinologa, moj ginekolog mi je propisao terapiju s Glucophage 500mg,2x1 dnevno. Pitala sam ga mogu li u 7mj u postupak, kaže da može samo da mi endokrinolog potvrdi terapiju i nastavim uzimati. Ima li tko iskustva s inzulinskom rezistencijom, jer kažu da od nje ne možeš ostat trudan ako ne uzima terapiju. 

    🧔1990.,spermiogram dobar
    👩‍🦰1982.,oper.mioma12.2017g, Amh prije operacije 7.2017g.9.49 a posli 9.2018.,7.40
    2018.1mj.prirodni,jedna 6st, beta 0
    2018.3mj.stumulirani,9 jajnih st., vraćena 3st i 4st, beta 0
    2019.7mj.8 stanica, vraćene dvi 8st,u 10tjednu miss. ab
    2020.7mj,Amh 5.68.dobili 3j.s,vraćena jedna 4st, miss ab. u 10.tj,nalaz sindrom down
    2021.2mj.,8 stanica, 7 oplođeno, 3 blatociste, 2 vraćene, 1 zamrznuta, beta 2.3
    Fet 29.5.blatocista,PUPO❤️Beta 11.6. neg 0.2

  • Avatar ma2013 👣

    ma2013 👣

    Broj poruka: 1062

    Prijavi adminu

    🌼TiKi🌼

    Moji ctg-i su uredni, ali ce me ostaviti jos par dana na pracenju i ctg-u jer imam ta stezanja. Veceras zadnja doza profilakse za RDS. Na uzv stanje bez pogorsanja. Cerviks 17mm, izvana zatvorena.

    Pozdrav curke ❤️


    Super. Javljaj nam i dalje. ❤️

    🧒🏻 - 30-azoospermia👩🏻‍💼-28 - FSH -6,8 , AMH -31,8 pmol, IR
    TESE (Rebro) -zamrznuto 10 🧒🏻
    1. TESE-ICSI Petrova 05/2021 (Rekovelle, Orgalutran, Ovitrelle) 4 blaste
    ET - 2 blastociste - biokemijska ❌
    FET->01/2022, 2 blastociste, prirodni postupak, princeza 🥰
    [lilypie.com]

  • Avatar ma2013 👣

    ma2013 👣

    Broj poruka: 1062

    Prijavi adminu

    Marta82

    Pozdrav curke, 3 dana nisam stigla čitat i skupi se koliko oćeš 😂eto ja išla vadit antitijela štitnjače i pokazala zasto se tsh nije tia spuštat jer dobila hashimoto, pa onda išla vadit ogtt s inzulinom i pokazalo se da imam inzul. resistenciju i ja pretpostavljam da zbog ta dva čimbenika nisam imala uspješan postupak u 2 i 5mj.unatoč blatocista ma. Dok dođem na red kod endokrinologa, moj ginekolog mi je propisao terapiju s Glucophage 500mg,2x1 dnevno. Pitala sam ga mogu li u 7mj u postupak, kaže da može samo da mi endokrinolog potvrdi terapiju i nastavim uzimati. Ima li tko iskustva s inzulinskom rezistencijom, jer kažu da od nje ne možeš ostat trudan ako ne uzima terapiju.


    Book, ja uzimam Glucophage 2x1 500 mg isto. Ovo mi je prvi postupak i prva beta je obečavajuča. Nisam čula za to da zbog toga nemreš ostati trudna. 🤷🏻‍♀️ Možda se javi koja cura koja ima više iskustva. 😉

    🧒🏻 - 30-azoospermia👩🏻‍💼-28 - FSH -6,8 , AMH -31,8 pmol, IR
    TESE (Rebro) -zamrznuto 10 🧒🏻
    1. TESE-ICSI Petrova 05/2021 (Rekovelle, Orgalutran, Ovitrelle) 4 blaste
    ET - 2 blastociste - biokemijska ❌
    FET->01/2022, 2 blastociste, prirodni postupak, princeza 🥰
    [lilypie.com]

  • Avatar 🌼TiKi🌼

    🌼TiKi🌼

    Broj poruka: 1834

    Prijavi adminu

    Marta82

    Pozdrav curke, 3 dana nisam stigla čitat i skupi se koliko oćeš 😂eto ja išla vadit antitijela štitnjače i pokazala zasto se tsh nije tia spuštat jer dobila hashimoto, pa onda išla vadit ogtt s inzulinom i pokazalo se da imam inzul. resistenciju i ja pretpostavljam da zbog ta dva čimbenika nisam imala uspješan postupak u 2 i 5mj.unatoč blatocista ma. Dok dođem na red kod endokrinologa, moj ginekolog mi je propisao terapiju s Glucophage 500mg,2x1 dnevno. Pitala sam ga mogu li u 7mj u postupak, kaže da može samo da mi endokrinolog potvrdi terapiju i nastavim uzimati. Ima li tko iskustva s inzulinskom rezistencijom, jer kažu da od nje ne možeš ostat trudan ako ne uzima terapiju.


    Imam ja IR, pila sam 3g glucophage xr 1000mg. Problem kod IR je sto ometa ovulaciju time i zacece i zbog toga se daje metformin da ju regulira i da se uspostavi ovulacija. Moji ciklusi prije metformina su bili i do 60 dana razmaka. Nakon pocetka terapije, menstruaciju sam dobivala u razmaku od 30-40 dana i imala uredne ovulacije. Do trudnoce nazalost nije doslo pa smo isli na mpo. Sretno! 

    👨‍🔧 ‘91., bez dijagnoze
    👩‍⚕️’ 92., PCOS, endometrioza, IR, blagi oblik trombofilije
    Poliklinika BetaPlus
    1.AIH 7/2019. Beta 0
    2.AIH 9/2019. Beta 201, abrup. placente u 24.tt 👼
    3.ICSI 9/2020. 1js,1 zametak, transfer 2.dan, Beta 0
    4.ICSI 11/2020. 3js, 2 zametka, transfer 3.dan =👶💗
    1🐧
    [lilypie.com]

  • Avatar Pami

    Pami

    Broj poruka: 377

    Prijavi adminu

    razigrana

    Andela, i ja bih voljela znati koliko ih je, ali ovi nemaju obicaj zvati koliko se oplodilo i dati info. Na kraju je muz zvao danas i pitao kakva je situacija, dr. je rekao da ne brinemo i da ce biti tranafer u pon ili utorak, a punkcija je bila u cetvrta. Ajd ti sad znaj… stvarno mi nije jasno zasto ne javljaju 🤷‍♀️

    Razigrana nemoj brinuti što te ne zovu. Ako planiraju transfer u ponedjeljak ili utorak, tj. četvrti ili peti dan nakon punkcije- to su dobre vijesti. Znači da se više stanica oplodilo, da dobro napreduju i da će vraćati morule ili blastice. Radi usporedbe- ja sam imala 5 stanica ali su me 2 dana nakon punkcije zvali da dođem na transfer treći dan- 3 su samo bile oplođene od kojih 2 dobra embrija. 
    Peanut žao mi je zbog bete, ali samo hrabro naprijed i mora doći do rezultata. 
    Tiki drži mi se 💙💜💙

    👱‍♀️- 34,amh 7.0 pmol/l 👦-38 astenozoospermia
    05/18- 10/18- 4 inseminacije
    11/18- prirodni ivf, et 3dn, beta 0
    04/19- prirodni ivf, nema stanice
    1.IVF 06/19 Kbc Rijeka, menopur 150, 1 folikul, 0 stanica
    2.IVF- 02/20, Kbc Rijeka, gonal 150, 2 stanice, ET trodnevnog, beta 0
    05/20- ivf poliklinika, histeroskopija i uklanjanje polipa
    3.IVF 10/20, Ivf Lucinger., gonal 225, 5 stanica, et 3dan..Panorama test uredan,stiže nam dečko 💙

  • Avatar Čupica

    Čupica

    Broj poruka: 100

    Prijavi adminu

    Peanut, Tea zao mi je, nadam se da ce iduci biti dobitni.
    Leli91 ja sam u četvrtak pocela sa pikanjem, u pon prvi UZV, pratimo se.
    Marta82 ja imam IR i trosim Glucophage 500mg jednu na dan. Uz to trosim i Inofolic prašak 2xdnevno. Nakon par mjeseci terapije inzulin mi je na donjoj granici i nadam se da ce mi to pomoci. 

    ♀️29g. AMH 5.0, IR ♂️ 34g. azoo(materijal zamrznut, dobiven TESE)
    6.mj. IVF/TESE/ICSI Menopur 225, Cetrotide, Ovitrelle - 6🥚nema transfera
    11mj. Orgalutran, Pergoveris 250, Ovitrelle - 5🥚- 3 morule
    ET- 2 morule ❌
    1🐧

  • Avatar razigrana

    razigrana

    Broj poruka: 572

    Prijavi adminu

    Pami

    razigrana

    Andela, i ja bih voljela znati koliko ih je, ali ovi nemaju obicaj zvati koliko se oplodilo i dati info. Na kraju je muz zvao danas i pitao kakva je situacija, dr. je rekao da ne brinemo i da ce biti tranafer u pon ili utorak, a punkcija je bila u cetvrta. Ajd ti sad znaj… stvarno mi nije jasno zasto ne javljaju 🤷‍♀️
    Razigrana nemoj brinuti što te ne zovu. Ako planiraju transfer u ponedjeljak ili utorak, tj. četvrti ili peti dan nakon punkcije- to su dobre vijesti. Znači da se više stanica oplodilo, da dobro napreduju i da će vraćati morule ili blastice. Radi usporedbe- ja sam imala 5 stanica ali su me 2 dana nakon punkcije zvali da dođem na transfer treći dan- 3 su samo bile oplođene od kojih 2 dobra embrija.
    Peanut žao mi je zbog bete, ali samo hrabro naprijed i mora doći do rezultata.
    Tiki drži mi se 💙💜💙


    🥰🥰

    30 g. oboje
    OTP 9.11.

  • Avatar Leli91

    Leli91

    Broj poruka: 246

    Prijavi adminu

    Čupica  vidim da imamo i sličan problem. Gdje si u postupku? Vidim da si na menopuru, imaš kakve nuspojave zasad? I ja sam u ponedjeljak na prvom ultrazvuku pa ćemo vidjet kakva je situacija. 

    Al’ ja sam krenuo tamo gdje zelim
    i tamo gdje zelim cu sigurno doc

    Ja - ‘91 AMH 13pmol, mm ’92- crypto-azoo
    1. IVF 06/21 Elonva, Merional, Cetrotide, Ovitrelle
    12 oplođenih js, 2 embrija vraćena, 5 smrzlića, beta negativna
    08.09.21 FET 2 bastociste
    9dnt beta 202
    12dnt beta 596
    15dnt beta 2017
    Missed ab u 6. tjednu
    01/22 FET, beta negativna
    Pauza do daljnjeg
    lelicaa91@gmail.com

  • Avatar Leli91

    Leli91

    Broj poruka: 246

    Prijavi adminu

    Peanut žao mi je zbog bete 😔 

    Al’ ja sam krenuo tamo gdje zelim
    i tamo gdje zelim cu sigurno doc

    Ja - ‘91 AMH 13pmol, mm ’92- crypto-azoo
    1. IVF 06/21 Elonva, Merional, Cetrotide, Ovitrelle
    12 oplođenih js, 2 embrija vraćena, 5 smrzlića, beta negativna
    08.09.21 FET 2 bastociste
    9dnt beta 202
    12dnt beta 596
    15dnt beta 2017
    Missed ab u 6. tjednu
    01/22 FET, beta negativna
    Pauza do daljnjeg
    lelicaa91@gmail.com

  • Avatar Čupica

    Čupica

    Broj poruka: 100

    Prijavi adminu

    Leli91

    Čupica vidim da imamo i sličan problem. Gdje si u postupku? Vidim da si na menopuru, imaš kakve nuspojave zasad? I ja sam u ponedjeljak na prvom ultrazvuku pa ćemo vidjet kakva je situacija.


    Leli91 ja sam u Petrovoj. Nemam nikakve nus pojave za sada, osjecam se dobro. Gdje si ti?

    ♀️29g. AMH 5.0, IR ♂️ 34g. azoo(materijal zamrznut, dobiven TESE)
    6.mj. IVF/TESE/ICSI Menopur 225, Cetrotide, Ovitrelle - 6🥚nema transfera
    11mj. Orgalutran, Pergoveris 250, Ovitrelle - 5🥚- 3 morule
    ET- 2 morule ❌
    1🐧

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.