Potpomognuta oplodnja vol. 6

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar eles

    eles

    Broj poruka: 46

    Prijavi adminu

    Bok, zenice!
    Uletila sam na ovu temu jer imam par pitanja:)
    Radimo na bebi 4 mj i nista, vidim da nemam sluzi kod ovulacije zadnjih pola godine.
    Sada sam zvala ginekologicu te me je obzirom na godine poslala na obradu.
    Zanima me:
    1. gdje je najbolja obrada, drzavna bolnica, gdje se puno ne ceka, koje su pocetni koraci?
    2. gdje je privatno najbolje obaviti spermiogram (moze li se donesti od doma u pooodnevnim satima)?
    P.s. dok cekam sve to budem si uzela ulje nocurka:)
    Hvala!

    JA 37g, hipo/Hashimoto, AMH 3.8
    MM48, oligoastenozoospermija

  • Avatar AuroraB

    AuroraB

    Broj poruka: 1591

    Prijavi adminu

    Nikitta ja sam jako dobro spavala od tih 10mg😆, pa slobodno postepeno povećavaj dozu do 6mg, budeš vidjela da li će ići na bolje. Probudila bih se odmorna i nisam se budila preko noći, a znala sam imati neke probleme sa spavanjem kad me stisnuo život..ali u tom periodu se nisam budila😀
    Sa MTB se nisam čula ovih dana, ali budem prenesla pozdrave, kao što već i jesam..
    Maslačak 💛 Tweety ti si isto pred finišom kao i Maslačak, kako se osjećaš? 
    Kacusha ni tebe nisu baš mazili postupci dosada, nek bude “treća” sreća🍀🍀
    Anči a baš si me raspekmezila sa “trakicom”🤗 Budeš i ti uskoro imala takvu❣
    Nika0302 čestitke na curici🥰
    Roxy kakvim istraživanjima ako smijem pitati? 😀
    Ribic a kako ti spavaš i na kojoj si dozi ako jesi?🤣
    Aries85 e pa to je stav💪💪
    Avokado 🍀🍀
    Divna ja sam imala mučnine svega 2-3 dana, i to sam uzela kanticu kiselog zelja i repe kraj sebe i cijeli dan to po malo jela, i bome sam otjerala mučninu da se nikad više vratila nije🤣

    👩‍🦰36, AMH 11.3, LH 4.7, FSH 5.6 🧔 39 normo
    3x neuspješna IVF-a bez🐧 (Ovaleap, Rekovelle, Menopur) , od toga 1x izvanmaternična. 4x uspješan i 3🐧
    37 god., spontana trudnoća, 18tt, curica ♡

  • Avatar MajaLe

    MajaLe

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    Cao ekipa🙂Nova sam u grupi. Maloprije sam se registrirala. Nadam se da pisem na pravom mjestu, i u okviru prave teme. Drage cure trebam vasu pomoc! Citajuci vasa iskustva, samo mogu kazati Respekt!
    Primjetila sam da sam dosta starija od vecine vas. 
    🙋‍♀️41 god, MM🙋‍♂️ takodjer. Pa me zanima da li ima neko u mojim godinama, a da je prolazio postupke?
    Nasa prica je slijedeca, pokusat cu biti kratka. 
    Nakon neuspjele godine dana da dodje do prirodnog zaceca, potrazili smo pomoc u poliklinici Bonadea u Sarajevu. Saznajemo:
    Moj problem je nizak AMH 0,37, ostalo ok. 
    MM Sever teratozoospermia. 
    Pumpanje pocelo, aspiracija 7js, od toga 5 oplodjeno. 
    U prvom postupku vracene 2 na treci dan. Trudnoca uspjela, beta 14dnt 358 bila. Medjutim, spontani u 7tt. Kiretaza se morala raditi. 
    Cijeli taj period i tokom pumpanja js, aspiracije, transfera sam bila pod dodatnim stresom ( porodicni problemi, koje nisam znala profiltrirati, nazalost)
    Zamrznuli smo ostala 3. 
    22.1.2022 uradili FET, 2 savrsene blastociste, sve proslo savrseno. Ja sutradan dobijem temperaturu, bolove u leđima, butinama- testiram se,  covid pozitivna 😔 Baksuz na kub. 
    Uspijem bez lijekova da skinem temp, rijesim bolove, smirim kasalj, jedino glavobolja ubija ( inace imam migrene). Uradim test 8dnt i pojavi se blijeda linija, opet trudna. Sad sam ipak zabrinuta jer imam traumu od prosli put. Sa strahom se radujem. Danas ( 12dnt) odem na betu, i sok.. Beta samo 22,6. Dr.kaze da dodjem u petak da se ponovi, da vidi hoce li rasti, ali u pogledu sam mu vidjela razocaranje. Dosla kuci dusu isplakala 😢😭znam i sama da je preniska. 
    Nisam neko ko se lako predaje, medjutim godine mi ne idu u prilog, zbog toga sam jako zabrinuta, hocu li imati vremena za jos pokusaja. Sve ovo skupa dugo traje, a meni je sad vec 41. 
    Molim vas sve drage cure ako vas ima da ste prolazile postupke u 40+, nadam se da ima pozitivnih primjera, pisite. Bas mi treba vjetar u ledja🍀🙏
    Nadam se da vas nisam smorila svojim esejom😒

    🙋‍♀️1980, AMH 0,37ng/ml, ostalo ok
    🙋‍♂️ 1980, sever teratozoospermija
    2 godine pp ❌
    Poliklinika Bonadea
    Stimulacija:Femara, Cetrotide, Menopur, Ovitrell, Decapeptil, O10, DHEA
    23.8 - aspiracija - 7js🥚5 oplodjeno
    31.8.ET-vracena 2 na trecidan-beta 398, 1, b-570, b-1135, spontani 7tt ❌kiretaza
    22.1.2022 FET-2 savrsene blastice 🐧🐧, beta 22,6, b-2,5 ❌
    Trenutno odmor i pripreme za sl.stimulaciju 💪❤️🍀

  • kaya

    Broj poruka: 201

    Prijavi adminu

    Mila-Milica

    Večer ekipica, evo mene nakon prošlog neuspjelog feta.
    U pripremama za novi, za fet zadnje blastice. Sve nade polažem u nju! 💪💪🙏🙏
    Počela sam piti sok od cikle od Fruktala i Encijana… Kupila od svakog po 2 boce 0,75l. Koliko dnevno je dovoljno piti? 2 deci ili više???
    Osim toga, negdje sam pročitala kako su za zadebljanje endometrija dobri i brazilski oraščići. Konzumirate li i to? Od kad do kad (koje dane ciklusa) i koliko često?
    Hvala unaprijed!!!

    Svima želim puno sreće s punkcijama, er, fet, betama i urednim i školskim trudnoćama🍀🍀. Dat će dragi Bog, samo moramo vjerovati i viti optimistične iako je to nekada tako teško. 🙏🙏🙏


    Pisi na vol 7, ova vise nije aktivna

    1 Curica, spontana t
    1/21 inseminacija, biokemijska
    10/22. inseminacija, b0
    Prir.ivf 3/2023 ❌
    Prir.ivf 4/2023
    06/23 spontana TT, ab.7tt
    Prir.ivf 10/23 ❌ bez transfera
    Stim.ivf 11/23 - bemfola225, 6js a amh 20 🤔
    1 blastica vraćena, ništa za pohranu

  • ivna9

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Pozz. Nova sam ovdje. 
    Imala sam transfer u ponedjeljak.  
    Skoro svaki dan imam bolove u trbuhu kao da cu dobit menstruaciju. 
    Normalno trebam dobit za 2 dana. 
    Jel normalno to da boli tako?
    Prvi put sam u svemu ovome 😊

  • horvath

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav svim dragim ženama ovdje!
    Imamo termin za ICSI u lipnju,za tjedan dana počinjem sa folikulometrijom i doktor mi je preporučio da odem na bolovanje, pošto ću morat putovat u polikliniku svaki drugi dan, a nakon toga me čeka punkcija folikula…
    E sad, zanima me kako ste vi riješavale bolovanje? Koliko ste dana bolovanja imale i jesu li vam vaši ginekolozi radili probleme?
    Moj ginekolog je dosta teškog karaktera i znam da će mi otežavat, tako da bi mi dobro došao svaki savjet…

    Unaprijed se zahvaljujem!!! 

  • Avatar Rainbow_Hope 🌈

    Rainbow_Hope 🌈

    Broj poruka: 1459

    Prijavi adminu

    horvath

    Pozdrav svim dragim ženama ovdje!
    Imamo termin za ICSI u lipnju,za tjedan dana počinjem sa folikulometrijom i doktor mi je preporučio da odem na bolovanje, pošto ću morat putovat u polikliniku svaki drugi dan, a nakon toga me čeka punkcija folikula…
    E sad, zanima me kako ste vi riješavale bolovanje? Koliko ste dana bolovanja imale i jesu li vam vaši ginekolozi radili probleme?
    Moj ginekolog je dosta teškog karaktera i znam da će mi otežavat, tako da bi mi dobro došao svaki savjet…

    Unaprijed se zahvaljujem!!!


    Ova tema više nije aktivna, javi se na vol. 7.

    👩 1988 AMH 9,5, PAI 5G/4G
    🧑 1982 Asthenozoospermia
    4/21 Missed ab
    10/21 IVF/ICSI Menopur, Cetrotide, ET 1 trodnevni 💔
    12/2021 FET, 2/2022 FET 🐧💔💔
    3/2022 ICSI u prirodnom ciklusu, ET 1 dvodnevni 💔
    4/2022 blagi stimulirani > AIH 💔
    5/2022 ICSI, Decapeptyl, Menopur, ET 2 dvodnevna, 2 🐧🐧, 9 dpt +, beta 11 dpt: 237, beta 13 dpt: 686 🤗, 6+0 ❤️, Qualified uredan, curka 🌸
    2/2023 stiglo naše ☀️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.