Potpomognuta oplodnja vol. 5

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar MaloTele

    MaloTele

    Broj poruka: 730

    Prijavi adminu

    MTB ovo je odlicno, da mi je to bilo procitat kad sam krenula u sve ovo spasila bi se 🤣 primjetila sam da smo zatvorili vol.4 sa 2602 brojem stranica, to je datum mog ročkasa i ima da svima na popisu donese srecu 🥰🥰 

    Ja 31, amh 13.8, mm 38 asthenozoo
    9/20 inseminacija
    11/20 ivf, sv.duh, gonal 225,cetrotide,brevactid - neuspješno
    Fet 1/2021 2blastice, beta 13dnt 4711 🥰
    baby boy 💙🥰😊
    [lilypie.com]

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    Ina85

    Odlicne info. Procitala. Imam pitanje u nalzaima prije cca 6 mjeseci mi je pisalo DHEA low. Kao nizak. Odem kod moje ginicke pitam je staje to , kaze ona zanemari. To ti neutjece na zacece/plodnost. Reko ok. Sad citam tamo disi napisala ako je dhea nizak 🤔 moze li mi doktorica opce prakse prepisati te tablete? A vitamin d i ostalo ici cu privatno vadit vec ovaj tjedan da znam na cemu sam .


    Loše ti je rekla, utječe na plodnost. Ne možeš dobiti na recept, moraš naručiti iz vani.
    Jedino za D vitamin i DHEA su rađene opsežne znanstvene studije koje su potvrdile da pomažu u plodnosti, za sve ostalo je još u razvoju (ali ima dosta studija koje govore u prilog njima, a ocijenjeno je da ti suplementi ne štete, pa se zato preporučuje).
    D vitamin pomaže svima koji ga nemaju dovoljno.
    Kod DHEA ima nekih kontroverzi, često su ga ljudi nekritički uzimali. Ali dokazano pomaže kvaliteti jajnih stanica za dio ljudi (one koji ga imaju nižim od potrebnog).
    Skraćeno, ako ti je nizak, ili u donjem dijelu referentne ljestvice, isplati se krenuti uzimati. Samo prvo provjeri i sve ostale spolne hormone da nešto ne pokvariš.
    Meni je npr Gić kad je vidio da imam blago povišen (radi čega sam ja bila zabrinuta) rekao da je to zapravo dobra vijest, i da je bolje tako nego da mi je nizak. Plus uštedila sam na suplementu 
    Tebi sam jučer htjela napisati, pa sam zaboravila - neka ti i muž napravi ove detaljne pretrage, često on doprinese situacijama koje su se tebi događale 

    💔💔💔

  • Avatar Marinela87

    Marinela87

    Broj poruka: 204

    Prijavi adminu

    MTB svaka cast!!!!!!!!stvarno moras biti faca da se ovako potrudis i sve super slozis!! I hvala drugim curama koje su pomogle!! 
    Zao mi je za negativne testove s vol 4,znamo svi kako je to ruzno i suosjecamo🙄 ali moramo dalje u akciju! Nadam se da ce nam  svima ovaj ‘novi dom’ donijet puuuno srece! 

    🙋‍♀️34,hipotireoza, AMH 15.25 pmol/L
    🧒39, sve ok
    Oko 2 g pokušavanja, 1g u MPO
    1. AIH 7/2020 neuspjesan
    2. AIH 9/2020 neuspjesan
    1. IVF 11/2020,gonal 225,cerotide,ovitrelle. beta neg, smrzlica nema.
    2. Prirodni IVF 12/2020,vraćen dvodnevni,beta neg
    3. Spontana trudnoca veljaca 2021, 3.3.uzv, 6. 1 mm, kuca srce

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    MaloTele

    MTB ovo je odlicno, da mi je to bilo procitat kad sam krenula u sve ovo spasila bi se 🤣 primjetila sam da smo zatvorili vol.4 sa 2602 brojem stranica, to je datum mog ročkasa i ima da svima na popisu donese srecu 🥰🥰


    Eh da je meni ovo sve bilo…
    Što bih radila zadnjih mjeseci? Dosađivala bih se. Možda bih bila prisiljena naći lijek za Covid 
    Hihihi, još malo pa ti slavimo ročkas 

    💔💔💔

  • Avatar Ina85

    Ina85

    Broj poruka: 599

    Prijavi adminu

    Ina85

    Odlicne info. Procitala. Imam pitanje u nalzaima prije cca 6 mjeseci mi je pisalo DHEA low. Kao nizak. Odem kod moje ginicke pitam je staje to , kaze ona zanemari. To ti neutjece na zacece/plodnost. Reko ok. Sad citam tamo disi napisala ako je dhea nizak 🤔 moze li mi doktorica opce prakse prepisati te tablete? A vitamin d i ostalo ici cu privatno vadit vec ovaj tjedan da znam na cemu sam .

    https://ibb.co/GQ58K0b [ibb.co]
    Zanemarite tsh to smo vec popravili sad je na 1,50.
    Nego mene sad bas brine taj dhea a citam da je vrlo bitan za zacece. A moja ginicka uopste se nije zabrinula za tako nizak 🙄

    👸 35, AMH 22 🤴32-normozoospermia
    Spontani u 8 tt, 9 tt , 15 tt. Bligted ovum 2.2020
    Biokemijske xxx puta , zadnja 8.2021
    Eutirox 50 mg hipotiroza, , folat , almagea vit, vit D, feritin
    Utrogestan 3x1, decortin1/2
    trombofilia -pai 1 heterozigot (aspirin) + nmh
    [lilypie.com]
    Panorama uredna, stize nam curica 💞

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    Poruka za Slee.
    Baš si zločesta što se nisi javila nakon konzultacija u Repromedu. Da ti se odužim, sad ću ja biti zločesta - saznala sam gdje se može provjeriti B6, ali ti NEĆU reći dok se ne pojaviš ovdje i pozdraviš nas sve + izreferiraš kako je bilo. 

    💔💔💔

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    Ina85

    Ina85

    Odlicne info. Procitala. Imam pitanje u nalzaima prije cca 6 mjeseci mi je pisalo DHEA low. Kao nizak. Odem kod moje ginicke pitam je staje to , kaze ona zanemari. To ti neutjece na zacece/plodnost. Reko ok. Sad citam tamo disi napisala ako je dhea nizak 🤔 moze li mi doktorica opce prakse prepisati te tablete? A vitamin d i ostalo ici cu privatno vadit vec ovaj tjedan da znam na cemu sam .
    https://ibb.co/GQ58K0b [ibb.co]
    Zanemarite tsh to smo vec popravili sad je na 1,50.
    Nego mene sad bas brine taj dhea a citam da je vrlo bitan za zacece. A moja ginicka uopste se nije zabrinula za tako nizak 🙄


    Već sam ti rekla da ginekolozi nisu specijalizirani za MPO, oni su više navikli voditi normalne trudnoće, raditi briseve i slično. Ja imam fantastičnu privatnu ginekologicu, ali se pogubila kad sam joj došla sa specifičnim MPO problemom.
    To ti je kao da izvrsnog LOMa pitaš o rijetkom obliku tumora koji imaš - to treba pitati onkologa specijaliziranog za takve tumore, a ne LOMa. 
    Slično i ovo - većina MPO specijalista bi ti znala reći. SAMO, neki su konzervativniji, neki su više u korak sa novim istraživanjima, pa i tu postoje razlike.

    💔💔💔

  • Avatar ma2013 👣

    ma2013 👣

    Broj poruka: 1062

    Prijavi adminu

    MTB, caricaaa, divno si sve objasnila! 😊
    Svim curama čestitke na betama, plusičima. (puno vas je) 😊😊
    Leia sretan rođendan s malim zakašnjenjem. :)

    🧒🏻 - 30-azoospermia👩🏻‍💼-28 - FSH -6,8 , AMH -31,8 pmol, IR
    TESE (Rebro) -zamrznuto 10 🧒🏻
    1. TESE-ICSI Petrova 05/2021 (Rekovelle, Orgalutran, Ovitrelle) 4 blaste
    ET - 2 blastociste - biokemijska ❌
    FET->01/2022, 2 blastociste, prirodni postupak, princeza 🥰
    [lilypie.com]

  • Avatar Lucyinthesky

    Lucyinthesky

    Broj poruka: 1649

    Prijavi adminu

    MTB skidam kapu 👍😎

    🧍‍♀️37-AMH 28 pmol/L, sve ok
    🧍‍♂️42-od astheno-normo
    1.Ivf stimul. Menopur, Elonva, Orgalutran-10/19-transfer petodn. -beta 0, nema 🐧
    2.i3. prirodni ciklus-bez transfera
    4.Ivf stimul.Rekovelle - 05/20-sve stanice nezrele, bez transfera
    5.Ivf stimul.Puregon, Menopur, Orgalutran- 11/20-transfer 2 trodnevna, bez uspjeha, nema 🐧
    6.stimul.Gonal,Cetrotide-04/21-2 trodnevna,beta 0, nema 🐧

  • Avatar MaloTele

    MaloTele

    Broj poruka: 730

    Prijavi adminu

    MTB

    MaloTele

    MTB ovo je odlicno, da mi je to bilo procitat kad sam krenula u sve ovo spasila bi se 🤣 primjetila sam da smo zatvorili vol.4 sa 2602 brojem stranica, to je datum mog ročkasa i ima da svima na popisu donese srecu 🥰🥰

    Eh da je meni ovo sve bilo…
    Što bih radila zadnjih mjeseci? Dosađivala bih se. Možda bih bila prisiljena naći lijek za Covid
    Hihihi, još malo pa ti slavimo ročkas


    Hahaha sta ces sad radit kad je ovo sve gotovo? Ti mi nekako nisi tip za sjesti i cekat bilo sta 🤣

    Ja 31, amh 13.8, mm 38 asthenozoo
    9/20 inseminacija
    11/20 ivf, sv.duh, gonal 225,cetrotide,brevactid - neuspješno
    Fet 1/2021 2blastice, beta 13dnt 4711 🥰
    baby boy 💙🥰😊
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.