Potpomognuta oplodnja vol. 2

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • avama

    Broj poruka: 1260

    Prijavi adminu

    MalaM22 imam 37 g. Zasti bi trazila po 2 uslamku? Ja sam jos nova u svemu pa ne znam.  
    Na kraju sam pricala s doktoricom o zamrzavanju i vracanju, naravno rekla je da nista ne mozemo znati unaprijed. Ok, to i sama znam. Pa sam ju pitala koliko vracaju ona kaze s obzirom na godine ona bi vratila 2, a mene je strah 2, jer sam u prosloj trudnoci gubila plodnu vodu i trombofilija je tu, pa ipak je teze iznijeti blizanacku trudnocu (dobro nitko ne garantira da ce ostati, ali opet).  Sad sam malo zbunjena, prvo je rekla da mi odlucujemo koliko da vrate, a sad ne znam.
    I super je ako smrznu po 2, da mozes vratiti 1, jel tako i na Sv. Duhu?
    I da sad sam dobila esteofen i utrogestan

  • Avatar MalaM1

    MalaM1

    Broj poruka: 236

    Prijavi adminu

    ike

    MalaM22 simptomi izgledaju obecavajuce🙏🏻 ali isto tako htjela bi se osvrnuti na utriće, ne znam da li ih uzimas? Ja sam ih uzimala dok sam radila ciljane odnose i od njih sam imala simptome boluckanja grudi, nekakva ošamućenost nakon sto bi ih stavila , bubanjr u predjelu maternice i ono najvaznije-vrtoglavice, tako da sam ja po tim simptomima bila uvjerena da sam trudna, medutim to je nazalost stvarno bilo do utrica.
    Cure kakve ste vi nuspojave imale od utrica, pogotovo ako u tom postupku niste ostale trudne,pa da mozemo mozda eliminirati neke simptome?

    Nadam se da jesu! 🙏
    Uzimam utriće još od aspiracije. Jedini simptom od početka je nizak tlak. To je počelo baš od kad ih koristim. I to baš kad se naglo dignem nakon malo dužeg ležanja. Grudi su mi napuhane i bolne još od stimulacije. Nakon transfera su malo popustile i od 3dnt opet bolne i velike.  Mislim da ono od jučer nije nikako od utrića jer je bila baš jakaa bol/grč. Promislila sam ili da se nešto dobro dogodilo ili nešto loše. 🤷  Povišenu temperaturu nisam imala, mjerila sam par puta (znam da neke žene imaju od utrića). Ali jučer nakon toga grča kad sam došla kući sam osjetila da sam malo vruća i izmjerila, bila je 37. Znam da može bit i dobro a i ne mora bit. Nekako sam realna, bar pokušavam biti. A i malo je lakše kad znam da me čeka još 4 smrzlića. Šta bude bit će  🙆 
    U kojoj si ti fazi? Oprosti, nisam upratila.. ima nas dosta ☺️

  • Avatar MalaM1

    MalaM1

    Broj poruka: 236

    Prijavi adminu

    avama

    MalaM22 imam 37 g. Zasti bi trazila po 2 uslamku? Ja sam jos nova u svemu pa ne znam.
    Na kraju sam pricala s doktoricom o zamrzavanju i vracanju, naravno rekla je da nista ne mozemo znati unaprijed. Ok, to i sama znam. Pa sam ju pitala koliko vracaju ona kaze s obzirom na godine ona bi vratila 2, a mene je strah 2, jer sam u prosloj trudnoci gubila plodnu vodu i trombofilija je tu, pa ipak je teze iznijeti blizanacku trudnocu (dobro nitko ne garantira da ce ostati, ali opet). Sad sam malo zbunjena, prvo je rekla da mi odlucujemo koliko da vrate, a sad ne znam.
    I super je ako smrznu po 2, da mozes vratiti 1, jel tako i na Sv. Duhu?
    I da sad sam dobila esteofen i utrogestan


    Nisam tražila po dvije u slamku nego su sami odlučili da će stavit po dvije u svaku slamku.(4 smo imali za zamrznuti). A ja nisam tražila drugačije. Vraćena mi je jedna blastica ovaj put, ja imam 31god. To je jedan od razloga a i zbog toga što mi je prvi postupak.
    Onda sam razmišljala ako ovaj postupak bude uspješan, da nemam velikih problema za ostvarit trudnoću. Poslje toga sam razmišljala da kada se odlučimo na drugo dijete dali ćemo onda morati vratiti ta dva iz jedne slamke jer su zajedno smrznuti, ali evo ipak nećemo morati. Bojim se višeplodnih trudnoća, i to je razlog zašto sam pitala.
    Za sv.Duh stvarno ne znam. Možda će se javit netko tko zna..
    Razgovaraj svejedno sa doktoricom i reci joj svoje strahove. Ne može te nitko natjerat na nešto što ti ne želiš. 

  • avama

    Broj poruka: 1260

    Prijavi adminu

    MalaM22 i mene je isto strah viseplodne trudnoce. 
    I meni je prvi postupak. 
    A nista sutra zovem da vidim sta se oplodilo

  • Avatar MalaM1

    MalaM1

    Broj poruka: 236

    Prijavi adminu

    avama

    MalaM22 i mene je isto strah viseplodne trudnoce.
    I meni je prvi postupak.
    A nista sutra zovem da vidim sta se oplodilo


    Sretno! Javi stanje sutra 😊

  • Avatar ike

    ike

    Broj poruka: 227

    Prijavi adminu

    MalaM22

    ike

    MalaM22 simptomi izgledaju obecavajuce🙏🏻 ali isto tako htjela bi se osvrnuti na utriće, ne znam da li ih uzimas? Ja sam ih uzimala dok sam radila ciljane odnose i od njih sam imala simptome boluckanja grudi, nekakva ošamućenost nakon sto bi ih stavila , bubanjr u predjelu maternice i ono najvaznije-vrtoglavice, tako da sam ja po tim simptomima bila uvjerena da sam trudna, medutim to je nazalost stvarno bilo do utrica.
    Cure kakve ste vi nuspojave imale od utrica, pogotovo ako u tom postupku niste ostale trudne,pa da mozemo mozda eliminirati neke simptome?
    Nadam se da jesu! 🙏
    Uzimam utriće još od aspiracije. Jedini simptom od početka je nizak tlak. To je počelo baš od kad ih koristim. I to baš kad se naglo dignem nakon malo dužeg ležanja. Grudi su mi napuhane i bolne još od stimulacije. Nakon transfera su malo popustile i od 3dnt opet bolne i velike. Mislim da ono od jučer nije nikako od utrića jer je bila baš jakaa bol/grč. Promislila sam ili da se nešto dobro dogodilo ili nešto loše. 🤷 Povišenu temperaturu nisam imala, mjerila sam par puta (znam da neke žene imaju od utrića). Ali jučer nakon toga grča kad sam došla kući sam osjetila da sam malo vruća i izmjerila, bila je 37. Znam da može bit i dobro a i ne mora bit. Nekako sam realna, bar pokušavam biti. A i malo je lakše kad znam da me čeka još 4 smrzlića. Šta bude bit će 🙆
    U kojoj si ti fazii


    MalaM22 samo strpljivo do bete,drzim za sreću 😘

    Ja ti cekam menstr. da bi krenuo prvi ivf, 
    ali menstr.kasni od proslog cetvrka, cak sam i test radila u nedjelju(koji je naravno negativan).Jucer sam bila u mpo dr. i on me je smirio i rekao da ce stvari sigurno doci kroz par dana, a da mi vjerojatno kasno od uzbudenja, kao savjet je rekao da se opustim i sexam😂😂. Meni inace stvari nisu redovne zbog pcos i nema na meni jos nikakvih naznaka da bi mogle uskoro doci,al eto, valjda hoce, pa da napokon krenem. Malo sam nestrpljiva 🙂

    PCOS, Amh:82(g.1984)
    MM: oligoasthenozoospermia(g.1985)
    11/2019 1.ivf neuspješna punkcija,izvadena dva folikula citicne strukture bez stanica,
    04/2020 planiran 2.postupak

  • avama

    Broj poruka: 1260

    Prijavi adminu

    I da kad sam danas rekla doktorici da imam u obitelji s oba  dvije strane blizance,  iako vratimo 2 i ostanu obje i alo se jos jedna podijeli. Pa mi je rekla ma ne to se bas ne dogadja u ivf, a ja nekako mislom da se ipak moze dogoditi

  • Avatar MalaM1

    MalaM1

    Broj poruka: 236

    Prijavi adminu

    ike

    MalaM22

    ike

    MalaM22simptomi izgledaju obecavajuce🙏🏻 ali isto tako htjela bi se osvrnuti na utriće, ne znam da li ih uzimas? Ja sam ih uzimala dok sam radila ciljane odnose i od njih sam imala simptome boluckanja grudi, nekakva ošamućenost nakon sto bi ih stavila , bubanjr u predjelu maternice i ono najvaznije-vrtoglavice, tako da sam ja po tim simptomima bila uvjerena da sam trudna, medutim to je nazalost stvarno bilo do utrica.
    Cure kakve ste vi nuspojave imale od utrica, pogotovo ako u tom postupku niste ostale trudne,pa da mozemo mozda eliminirati neke simptome?
    Nadam se da jesu! 🙏
    Uzimam utriće još od aspiracije. Jedini simptom od početka je nizak tlak. To je počelo baš od kad ih koristim. I to baš kad se naglo dignem nakon malo dužeg ležanja. Grudi su mi napuhane i bolne još od stimulacije. Nakon transfera su malo popustile i od 3dnt opet bolne i velike. Mislim da ono od jučer nije nikako od utrića jer je bila baš jakaa bol/grč. Promislila sam ili da se nešto dobro dogodilo ili nešto loše. 🤷 Povišenu temperaturu nisam imala, mjerila sam par puta (znam da neke žene imaju od utrića). Ali jučer nakon toga grča kad sam došla kući sam osjetila da sam malo vruća i izmjerila, bila je 37. Znam da može bit i dobro a i ne mora bit. Nekako sam realna, bar pokušavam biti. A i malo je lakše kad znam da me čeka još 4 smrzlića. Šta bude bit će 🙆
    U kojoj si ti fazii

    MalaM22 samo strpljivo do bete,drzim za sreću 😘

    Ja ti cekam menstr. da bi krenuo prvi ivf,
    ali menstr.kasni od proslog cetvrka, cak sam i test radila u nedjelju(koji je naravno negativan).Jucer sam bila u mpo dr. i on me je smirio i rekao da ce stvari sigurno doci kroz par dana, a da mi vjerojatno kasno od uzbudenja, kao savjet je rekao da se opustim i sexam😂😂. Meni inace stvari nisu redovne zbog pcos i nema na meni jos nikakvih naznaka da bi mogle uskoro doci,al eto, valjda hoce, pa da napokon krenem. Malo sam nestrpljiva 🙂


    Hvala draga! 😘🤗
    Eto lijepo poslušaj doktora i skrati vrijeme dok čekaš! 😂😂
    A i ako je on vidio onda sigurno dolaze brzo.😉 
    Gdje si u postupku? 

  • Avatar MalaM1

    MalaM1

    Broj poruka: 236

    Prijavi adminu

    avama

    I da kad sam danas rekla doktorici da imam u obitelji s oba dvije strane blizance, iako vratimo 2 i ostanu obje i alo se jos jedna podijeli. Pa mi je rekla ma ne to se bas ne dogadja u ivf, a ja nekako mislom da se ipak moze dogoditi


    Moj savjet ti je da joj kažeš da želiš vratiti jedan i gotovo. Ona ti može sugerirat šta bi bilo dobro za tebe s obzirom na godine, povijest bolesti ili nešto treće, ali ti odlučuješ. 

  • Blacky89

    Broj poruka: 969

    Prijavi adminu

    Thinkpink i Nikitta hvala vam 😘
    Al kod nas je pauza ovaj mjesec, jutros me doc zvao, rekao je da bi on radio pauzu radi mojih jajnika da se vrate u prvobitno stanje. Malo su bili uvećani. To je nekako bilo i moje razmišljanje. U prvoj stimulaciji sam odmah išla u FET, bez pauze. Sad bih probala s pauzom. Čisto da vidim kako ce biti kad mi se organizam “ocisti” od hormona iz stimulacije. 
    I btw stigao nalaz vitamina D, 84. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.