Poslušno ili svojeglavo dijete? Prosječno ili darovito?

Pregledaj članak
Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Vaga2

    Vaga2

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Smatram da je moj stariji sin (mlađi je beba) jako nadareno dijete, glazbeno, a i za jezike. S godinu dana je tenorskim dubokim glasom pjevao Ćale moj. Cijelu pjesmu. Dakle ne dječjim nego dubokim prodornim glasom. Sa petnaest-šesnaest mjeseci znao je od početka do kraja otpjevati Marinu od Rocca Granate. U tonalitetu naravno. Jako je teško s njim. Ponaša se i razgovara kao odrasla osoba i jako je usuđujem se reći manipulativan. Sada ima tri godine i mjesec dana i može skrenuti razgovor kako god njemu odgovara, čak i mene pitanjima i primjedbama uspije ˝preveslati˝, skrenuti mi misli kad sam ljuta na njega. Svojeglav je, misli da može sve sam i sve kao mi, čak i kuhati ručak pa smo danas zamalo svi izgorili. Iskreno, ne znam koji pristup primijeniti u odgoju ovakvog djeteta. Kazne ne pale, vikanje ne pali, na lijep način samo bude po njegovom. Ok, nije dobro učiti ga da se pokorava i tako ga ni ne želimo odgajati. Ali kakvu poruku šaljemo kad on ništa ne želi poslušati, a mi kažemo ok, mama će pokupiti igračke, ok ne moraš pojesti ručak, ok možeš gledati crtiće cijeli dan…Mislim da bi mi jako dobro došla ova knjiga.

  • Avatar lulu13

    lulu13

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Izrazito svojeglava trogodisnjakinja,vesele cudi, koja, kad nije po njenom planu vrlo brzo se pretvori u malu mudricu koja smisli kako je boli u jednoj minuti glava , ruka i grlo i iz tog razloga nemoze  u vrtic,, vrlo snalazljiva a katkad i vrlo glasna…..a roditelju je katkad tesko odrediti kad im tako malenima “lomit voljicu” a kad im popustati … Inace ima vrlo izrazenu moc zapazanja i to me kod nje mogu reci najvise fascinira,  strasno voli plesati ,provoditi vrijeme vani, kao sva djeca, crtati, gledati crtice , voziti biciklu…

  • Avatar Jamama

    Jamama

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Moja curica je oduvijek verbalni tip, rano je pocela pricati, jasno i pravilno. Pjevati i plesati je oduvijek hit. Verbalno nas sve sredi da se ni ne snademo. Sve je zanima pa je eto sa 4.5 god u predskolskoj grupi i tete kazu da vise zna od “skolaraca”. Jednostavno, nekad imam osjecaj da njoj mozak radi 100na sat. Sa 2.5 god se znala sama potpisati, sad racuna, zbraja i oduzima do 20. Postavlja pitanja tipa: “od cega se radi papir, od cega nastane secer…” S tim da morate imati odgovor, ne neku bajku, jer se ona uhvati za to. Jednom prilikom sam joj rekla sa ljubicica ima 2 latice gore, i 3 dolje i dosla je u vrtic i teta je donijela vjesnike proljeca, i sva djeca su za ljubicasti safran rekla da je ljubicica, pa im je ona rekla da nije jer nema tako latice. citamo djecje enciklopedije jer je zanima svemir. Dijete je koje sve zanima i koja ne staje na odgovor “ne znam”.

  • ivanalalic

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Moja je djevojčica od 4,5 godine izrazito muzikalna. Prije nego je prohodala u klečećem položaju ju plesala. Jako brzo pamti riječi pjesmica, a obožava već naučenoj pjesmici dodavati svoje stihove koji vrlo često imaju i nekog smisla da me dobrano iznenadi. U skoro svakom zvuku pokušava pronaći ritam, a vrlo ju često ulovim kako sama pokušava proizvesti neki zvuk na nekom predmetu u kući ili u dvorištu.

  • Patuljak

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Naša trogodišnjakinja ima nevjerojatnu moć zapažanja,nikakav detalj joj ne može promaknuti, a k tome i odlično pamćenje tako da nakon nekoliko mjeseci se sjeti da je negdje gdje smo bili u šetnji vidjela isti znak koji se sad npr. pojavljuje u knjizi koju čitamo…Jako voli knjige,čitanje do besvjesti pa onda iznova ☺Rano je progovorila,počela slagati rečenice,sada razgovara kao odrasla osoba s korištenjem termina koji se i ne očekuju od djeteta ni približno te dobi, ali nikad u krivom kontekstu…
    I uvijek ima svoje mišljenje, svoj stav koji brani svim silama 😄

  • evita4

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Moja četverogodišnja djevojčica jako je rano progovorila i tako da je u dobi od dvije godine recitirala cijelu “ježevu kućicu” i razni repertuar pjesmica(obadvije bake učiteljice).Jako je društvena i prijateljski raspoložena prema svima i tek sad dolaze do izražaja razni taleni i samostalnost u njenom životu.
    Za sad veliki talent pokazuje za strane jezike i moram se pohvaliti malom diplomom iz engleskog jezika koju smo primili nakon 8 mj.redovitog pohađanja te aktivnosti,i jedan veliki talent otkrivamo za ples,bit će da na tatu ima ritma,ha,ha.
    Eto veselim se knjizi ako je dobijemo sa užitkom ću je čitati i primjenjivati savjete u daljnjem odgoju svoga djeteta.

  • Su1

    Broj poruka: 26

    Prijavi adminu

    Svom sam djecacicu (za par dana puni 2 god) citala knjige jos u trudnoci, a danas nam je to jedna od glavnih metoda za smirivanje njegovog temperamenta. zadnjih  dana je poceo i spavati sa slikovnicama. Vrlo je zivahan, motoricki izuzetno napredan(na nivou 3 i vise god) skace sunozno, stoji na 1nozi, po stepenicama sam hoda od 14mj,  hoda dolje i gore kao odrastao sa raskorakom jedna noga svaku 2.stepenicu, a ne stepenicu po stepenicu.obaozava traktora Toma i ubija nas u pojam(cim nas vidi pita za njega..ja izmisljam da je otisao na put),ne voli kad mu nesto ne ide, odmah baca i posizi te se time vise ne zeli igrati. ima problem sjediti na miru, sve radi sa nogu, razdrazljiv je cim nije po njegovom i odmah, zahtjevno je dijete, na procjenama su nam rekli da je “tesko odgojiv”. sada, kad pogledam, nije on tesko odgojiv, nego se mi na prvu nismo znali postaviti.i kad padam sa nogu, i kad me najvise ljuti to se voli…nitko nije rekao koliko je tesko biti mama, nisu rekli niti mogli docarati kako se to maleno zapravo moze voljeti

    halo

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Odgojiteljica u vrticu mog malog princa za njega kaze da je jako napredan i inteligentan. Ja osobno nisam jedna od onih majki koje izgovaraju hvlospjeve o svojoj djeci zbog apsolutno svega sto ono ucini. Ali ono sto primjecujem kod njega jos od pocetaka njegove percepcije svijeta i svega sto se oko njega zbiva jest izrazeni interes za glazbu. Vrckav je i vrlo zivahan, te dosta kretivan i tu svoju kreativnost izrazava prvenstveno plesom. Ukazali su nam vec i na to da ima izrazito duge prste, pa eto tko zna, mozda se danas sutra uhvatimo i klavira, ukoliko ce, naravno on to htjeti. A ako nece, nema veze, jer moze biti sve sto pozeli!

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • iskra000

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    mislim da su sva djeca darovita i iznad prosječna, prekrasna takva kakva jesu i to je upravo problem što bi ih tako trebalo njegovati da budu svoji, a ne prilagođavati ih nama i tome kakvi mi želimo da ona budu!
    sve će to doći na svoje mjesto nekada, ali samo sada su razigrana i vesela i više nikada takva neće biti, a sad jesu li svojeglava ili ne, neka,  neka budu i tvrdoglavi i ljuti i zločesti i pametni i manje zainteresirani za neke stvari, pronaći će svoj put, i sve će to biti nevažno, jedino što će im ostati usađeno u srcu je ljubav i bezuvjetna ljubav roditelja i najbližih!

  • suncica4

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Naša princeza ima dar da prepozna sto je dobro a sto lose,i s razgovorom se s njom sve može dogovoriti.Uči tatu i mene strpljenju svaki novi dan,polako i s ljubavlju u bit će kako treba.U društvu je vise promatračica dok se ne opusti,a voli pjevati,plesati,imitirati,skakati,rezati škarama, voziti bicikl..što i većina djece..Kaže puno posla ima,i voli vikend kad odmara od vrtićkog “posla”.Dar da nas oraspolozi:-D. Svojeglava ako nije dominantna,i tu bi dobro došli savjeti kako i što da ne izgubi svoju svestranost a prilagodi se i drugima na svoj način..

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.