Porod kod kuće

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    wonder


    Draga Mateja!

    Rodila sam prvo dijete doma, u bazenu, uz nadzor strucne osobe.
    Moje iskustvo je predivno i obzirom da sam opet trudna, ponovo cu i djetetu i sebi priustiti ono sto smatram najboljim pocetkom.
    U kratko, sve je teklo polako, radjala sam u svom ritmu, bez presinga, ubrzavanja poroda, stresa i svega sto smatram suvisnim na prirodnom porodu a obavezno je u vecini bolnica kod nas.
    Porodio me moj muz, a beba mu je doletila u ruke, tako se poslozilo..
    Bilo je boli, osjecaja da nikad nece proci, zazavanja mame :) ali kad su mi bebu stavili na prsa, sve je otislo u zaborav.
    Nitko me nije rezao, otvarala sam se polako, sama, tako da nisam ni pukla.
    Cekali smo da pupkovina odpulsira, a beba je vec dojila.
    Najvaznije od svega rodjena je u toplini svoga doma, nije plakala, nitko ju nije pljuskao, pikao, izlagao pre jakom svjetlu, niti odvajao od mene u trenucima kad smo si najvise potrebne.

    Sto se tice birokracije, sve je proslo bez problema, potrebno se samo dobro pripremiti.

    Mislim da je najvaznije da si sigurna u svoju zelju, da znas sto radis i zasto to radis, te da imas podrsku najblizih.
    Moja preporuka je da ne pricas o tome svima jer ce te samo isprepadati svojim strahovima i predrasudama.
    Kao u svemu, netko se bolje i sigurnije osjeca u bolnici, s doktorom, kod mene to nije bio slucaj i odlucila sam se za kucni porod koji ne da nisam pozalila nego cu ponoviti.
    Los scenarij u mojoj glavi jednostavno nije bio opcija, imala sam vjeru u sebe, sve oko sebe i Visu Silu :)
    Na kraju krajeva- Bog uvijek zna sto radi!
    Sretno i slobodno se javi ako imas kakvih pitanja.
    Pozdrav.

    ja sam ljubomorna !!!!! ako 3 put budem trudna, javim se za detalje!! 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Ana 4

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Molim vas da mi se javite , ja trebam ubrzo roditi po 4. put i jako želim doma ali nikako doć do stručne osobe koja bi bila prisutna ….

  • Ana 4

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    možete mi se javiti , ja trebam uskoro roditi po 4. put i želim svakako kod kuće ali nikako nać stručnu osobu koja bi bila prisutna …..

  • Ana 4

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    molim te možeš mi se javiti vezano za temu ?

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    Ana 4


    molim te možeš mi se javiti vezano za temu ?

    nisam sigurna koga to tražiš.. vidim da su postovi od  wonder dosta stari

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Eva-Ana

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Ja sam prvo dijete rodila u Hrvatskoj(Vukovar) i ne mogu se požaliti stvarno su svi bili ljubazni i sve je prošlo u redu. A drugo sam rodila u Njemačkoj i mogla sam birati Šta sam htjela i kako… u radjaoni su mi zavukli zastore i upalili noćno svijetlo…kažu za opuštanje ležala sam s mužem na krevetu,i kako su trudovi počeli sve snažnije a sporo sam se otvarala tražila sam bazen…tamo sam se naglo počela otvarati. Ali kako nisu trudovi bili učestali tražila sam da idem šetati malo. Izašli smo i šetali po bolničkom parku. Poslije sam odlučila za porod na stolici ali sam se na kraju poradjala stojecki uz pomoć gume…. I cijelo vrijeme uz muža. Drugi porod je neusporediv sa prvim jer imaš svoju prostoriju i nema pritiska možeš sto i kako hoćeš ti si glavna i ti zapovjedas….

  • MAMICA8

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Sve ovo što u ovom članku piše stoji i mislim da bi trebalo poštivati i želju rodilje ,ali nitko ne misli da ako se nešto slučajno kod kuće zakomplicira i treba hitno carski rez…šta će se onda dogoditi?

  • Mare_

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Razmišljam o porodu kod kuće ali neznam odakle krenuti…
    Dali netko od Vas zna konkretno gdje pronaći rodilju u npr. Sloveniji i kako to ukratko funkcionira? 
    Također zanina me okvirna cjena ako netko zna?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.