Placenta previa,iskustva sa niskom posteljicom

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • claraschumanncs.989

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Razmjenjivanje iskustva sa nisko usadjenom posteljicom preko usca maternice..odrzavanje trudoce,mogucnost dizanja posteljice u drugom tromjesecju..ponasanje u trudnoci,porod

  • claraschumanncs.989

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    claraschumanncs.989

    Razmjenjivanje iskustva sa nisko usadjenom posteljicom preko usca maternice..odrzavanje trudoce,mogucnost dizanja posteljice u drugom tromjesecju..ponasanje u trudnoci,porod


  • Avatar zadranka86

    zadranka86

    Broj poruka: 1385

    Prijavi adminu

    Meni je s 20 tj receno da je nisko iznad usca i da daju fore do nekog 28tj.onda se ppstavi dijagnoza…citala da se zna na samom kraju dic.s 24 isla opet na pregled malooo se nesto bila pomakla s 27 dosla ona skroz gore..probleme radi nje nisam imala nikakve..iako mi je receno mogucnost krvarenja ali san na dufastonu od ppcetka pa nezz da li to ima ikakve veze…ali mene nije radila problem..malo san se cuvala manje sidila ne nosila tesko odmarala..al to sve sama doktor mi nista nije reka da moram..i sve proslo superrr..eto moje iskustvo je pozitivno..sretnoo..

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • claraschumanncs.989

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Meni je prepisan vaginalno utrogestan..samo kuci da doguram 32 tjedna a sada sam 20. Lezim stalno..ne sjedim i bas se cuvam..Onda cu sa 32 tt sama traziti da budem u bolnici bas radi straha od svega i jer svasta citam(znam ne bih trebala) nadam se najboljem ishodu :) hvala 

  • Avatar zadranka86

    zadranka86

    Broj poruka: 1385

    Prijavi adminu

    Ne moj citst svasta jer i svaka je trudnoca jao i dijagnoza razlicita..evo ti moj pozitivan primjer..u vecini slucajeva se dignem…odmarajj sto vise vjerujem da ce ti se dici…znam par slucajeva i sve sto znam svima se digla tako do 30tj.samo polako bez panike i vidit ces bit ce sve ok…sretnoo

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar VelikoSretnoDijete

    VelikoSretnoDijete

    Broj poruka: 159

    Prijavi adminu

    Pozdrav, mani je bila 3 mm od usca. Moj ginekolog nije vidio problem cim ga ne prekriva (ako vidim krv gas u bolnicu), u Petrovoj su mi rekli da malo usporim, ne dizem tesko, suzdrzim se od odnosa. Sad na pregledu sa 27 tj se podigla konacno za centimetar i kao to je ok…vidjet cu dalje, za 3 tj idem u bolnicu gdje cu roditi pa slusati daljnje upute :)

    Nije važno odakle dolaziš ni kuda ideš ako si sretan dok hodaš.

    [lilypie.com]

  • Avatar AmelieClariss

    AmelieClariss

    Broj poruka: 59

    Prijavi adminu

    Drage zene,.vidim da nije aktivna tema pa ju podizem. Ako imate iskustva s Placentom previom u trudnoci pisite iskustva. Receno mi je da je posteljica nisko u 20.tjednu i da postoji velika mogucnost migracije odnosno pomicanja. Zanima me u slucaju da se migracija ne dogodi kakva su iskustva, realne opasnosti i sto da ocekujem jer internet je pun informacija a premalo iskustava.
    Ljubac svima

    ➕ 7.1. 22.
    3.2. 22. ♥️
    Termin 17.9.
    [lilypie.com]

  • Avatar AmelieClariss

    AmelieClariss

    Broj poruka: 59

    Prijavi adminu

    Brontosaurica

    AmelieClariss

    Drage zene,.vidim da nije aktivna tema pa ju podizem. Ako imate iskustva s Placentom previom u trudnoci pisite iskustva. Receno mi je da je posteljica nisko u 20.tjednu i da postoji velika mogucnost migracije odnosno pomicanja. Zanima me u slucaju da se migracija ne dogodi kakva su iskustva, realne opasnosti i sto da ocekujem jer internet je pun informacija a premalo iskustava.
    Ljubac svima

    Isto. Ravno 20 tt do idućeg pregleda sa 24tt moram usporiti. Odnosi zabranjeni i dizanje teškog. Dr smatra da će se na idućem pregledu dignuti, a imam 2 prijateljice kojima se u 25 tt digla. Moja ne prelazi ušće i još uvijek nije dijagnoza placenta previa, ali je skroz nisko.


    A tebi su zabranjeni odnosi? Ja nisam dobila nikakva ogranicenja iako biramo biti bez odnosa na svoju ruku. Drzim fige da se digne. Javi iskustva i sretno 😀

    ➕ 7.1. 22.
    3.2. 22. ♥️
    Termin 17.9.
    [lilypie.com]

  • naniiii

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima :) 
    Evo ja sam imala placentu previu totalis, zbog krvarenja u 25+6tt završila u bolnici te bila dva tjedna. Nakon jednog popodneva sto sam puštena doma, opet obilno prokrvarila i bila do 35tt kad sam i rodila hitnim carskim rezom. Imala sam konstantni pritisak dolje, jedva sam hodala od nelagode i dobivala sam terapiju za smanjenje kontrakcija. Inače postoje mogući uzročnici, od kojih nemam nijedan… očito je bilo onako kako se htjelo. Ali bitno da je moja curica živa i zdrava došla :) 
    I da, dok sam bila tamo ta dva i pol mjeseca na čuvanju trudnoće, dobila sam višestruke doze injekcije za razvoj pluća bebin. Vjerojatno zato i nije završila u inkubatoru makar se rodila puno ranije i sa 2 kg… ako netko ima kakvih pitanja, slobodno :)

  • Avatar Beban

    Beban

    Broj poruka: 362

    Prijavi adminu

    Nani ja sam upravo u porodilistu 24+1tt sam, obilno sam prokrvarila sa ugruscima, ostavili su me na posmatranju, sutra ujutro cekam dr i pregled pa da mi kaze kako dalje… beba je dobro ja isto, placenta previa je uzrok… mogu misliti koliko je bilo tesko lezati u bolnici toliko dugo a opet samo da sa bebom bude sve u redu…
    Zasto su odlucili da te puste? Da li si se kuci ipak vise kretala ili zasto mislis da se odmah ponovilo?

    👩‍💼38 🤵‍♂️38
    28.05. poslednji ciklus i + treca sreca!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.