Kontracepcijske pilule i beba

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • malena16

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Drage žene, zanima me jeli tko imao iskustva sa trisequens tabletama? Pijem ih kako bih imala stvari (jer ih nemam na prirodan način),a s obzirom da mi je 25 god. pitam se često hoću li moći zatrudniti kad budem to htjela? 
    Hvala… ☺

    Malena

  • Ivka5rovic

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Hej
    Nemam iskustva s tim pilulama, ali zapravo ne ovisi o njima hoćeš li moći ostati trudna. 
    Nije do pilula, nego do tvojih ciklusa, uredne ovulacije, prohodnih jajovoda i dr..
    Važno je zašto nemaš mentruacije, zašto ih moraš regulirati pilulama, jesu li u pitanju policistični jajnici ili što.. 
    U svakom slučaju, puno se problema s plodnošću može uspješno riješiti, ponekad je teže, ali može.

  • malena16

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Problem i jesu jajnici! Ginekolog mi je rekao samo da su lijeni, te da ne obavljaju svoju zadaću kako treba! Zato pijem trisequens uz pomoć kojih mi je ciklus redovan u sat. No, probala sam bez tableta i ništa.
    Hvala Vam na odgovoru!

    Malena

  • Ivka5rovic

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Ma bit će sve dobro :) Jednom kada prestaneš s pilulama i budeš planirala trudnoću, moći će se tvoji jajnici potaknuti da ovuliraju i neće nadam se biti problema.
    Dobro je da znaš kako stvari stoje, za sada dok beba nije u planu neka pomažu pilule, a kada bude potrebno moći ćeš se s nekim liječnikom detaljnije informirati što bi ti moglo pomoći da jajnici odrade posao, i jedna ovulacija može biti dovoljna ;)
    Sretno :)

  • malena16

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Puno hvala na lijepim riječima! 
    Ali sve je u Božjim rukama, pa…  :-)

    Malena

  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Drage čitateljice, možete pročitati članak: https://klokanica.24sata.hr/zelim-dijete/planiranje-trudnoce/kako-pilula-utjece-na-plodnost-713 [klokanica.24sata.hr]

  • Avatar Nenad

    Nenad

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Pozdrav djevojke, prvi put vam pišem mada vas već neko vrijeme pratim 
    Zanimala bi me jedna stvar iz vaših iskustava, ukoliko ih neka od vas ima.
    Naime, pijem pilule već 6 godina, (5 i sitno godina Dianne,i sad pola godine Logest) i zanima me koliko je vremena potrebno da bi se organizam očistio od tableta i da li je uopće potrebno čekati neko vrijeme da bi se išlo na bebu. Toliko sam toga pročitala da više ni sama ne znam, negdje piše bolje odmah u stilu i medicina je uznapredovala pa tablete nisu više što su nekad bile, negdje piše da su potrebna 2-3 mjeseca za čišćenje i “stabiliziranje” hormona.
    Pa eto, ako je neka od vas bila u sličnoj situaciji molim Vas sve za savjet, da znam šta mi je činiti.
    Hvala svima unaprijed i do tipkanja, veselim se što sam vam se pridružila 

    mikica

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.