Očitanje nalaza spermiograma

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Hrabrica

    Hrabrica

    Broj poruka: 1350

    Prijavi adminu

    Drage klokanice, molim one koje se makar i donekle kuže u nalaze da prokomentiraju jer nisam sigurna jesam li ja to dobro skužila (nalaz poslan doktoru ali sam nestrpljiva pa pitam i vas).. Inaće, doktor je rekao budući na moju endometriozu, ako će spermiogram i malo odstupat da bi nas odmah poslao na umjetnu…meni ovo izgleda kao veliko a na malo odstupanje :(

    ukupan broj spermija         >39….216
    koncentracija                     >15…………….36
    ukupno pokretnih              >40……….11,11
    progresivno pokretnih        >32….5,56
    pokretni                               % ……….5,56
    nepokretni                          % ……88,89
    vitalnost živih spermija       >58….40,22
    urednih morfoloških oblika >4…….10,18

    dijagnoza - asthenozoospermia

    Unaprijed hvala!

    JA: 33 g, endometrioza
    MM: 33 g, bez dijagnoze, najveća potpora. Hvala dušo ❤
    11/2018 – inseminacija X
    02/2019 – IVF (klomifen+štoperica) X
    04/2019 – IVF (gonali, decapeptyl, štoperica) – prekrasna zdrava curica ❤️🙏
    04/2021 – IVF (puregon, cetrotide, štoperica) X
    06/2021 – FET X
    09/2021 – prirodna trudnoća X
    10/2021 – FET, pozitivan test i uredna beta ❤
    Sada dalje dan po dan ❤️Bože hvala Ti. ❤️
    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Hrabrica moj muz isto imao ovu dijagnozu. Radi se o presporim spermija i da ima dosta odstupanna no to moze biti uzrok neki stres, bolest,lijekovi, alkohol, premalo kretanja, velika tezina isl. Kod mog je bilo ukupan broj pokretnih 5%. Bio je kod urologa na pregledu, dali mu hrpu tableta-vitamini i minerali+folna, kontrola krvi, vadio je hormone stitnjace i spolne,urin da se iskljuce urinoinfekcije i ponoviti spermio za 3 mjeseca. Ja sam ga maltretirala pa je isposlovao nakon 1 mj spermio i bio je bolji ukupna pokretljivost 20%, sto nije jos uvijek dobro ali bolje od prvog,jer kad je prvi radio poslije je dobio gripu. Tako da mozda ce vas prvo uputiti da on odradi pretrage dodatne prije postupka. To ne znam jer mi jos uvijek njima nismo kandidati za potponognutu. Sretno! I muske obicno liječe tu dihagnozu tek nakon 2-3 ponovljena nalaza. Tako je njemu urolog rekao.

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Hrabrica

    Hrabrica

    Broj poruka: 1350

    Prijavi adminu

    Grizli hvala ti na odgovoru! Moram priznat da mi je odmah upalo u oko ono da su nalazi već nakon mj dana bili bolji! I onaj dio za maltretiranje jer to i ja trenutno radim :) Sad ga treba natjerat urologu i po preporuci ovih gdje je radio spermio, odradit mikrobiološki urina i ejakulata …šta je najbolje on ne pije, ne puši, nema sad nekih stresova osim što se malo zbucao..Nekako se još nadam da je i razlog takvih nalaza možda taj transport uzorka jer navodno čašicu treba držati uz sebe radi topline a on ju držao maltene na sicu a auto je bio hladan…Ali svakako tješi da ste vi već nakon mj dana imali toliko bolje nalaze! To daje veliku nadu!

    JA: 33 g, endometrioza
    MM: 33 g, bez dijagnoze, najveća potpora. Hvala dušo ❤
    11/2018 – inseminacija X
    02/2019 – IVF (klomifen+štoperica) X
    04/2019 – IVF (gonali, decapeptyl, štoperica) – prekrasna zdrava curica ❤️🙏
    04/2021 – IVF (puregon, cetrotide, štoperica) X
    06/2021 – FET X
    09/2021 – prirodna trudnoća X
    10/2021 – FET, pozitivan test i uredna beta ❤
    Sada dalje dan po dan ❤️Bože hvala Ti. ❤️
    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Sad sam se sjetila mom dragom ja vjerujem da je full pomoglo za taj rezultat spermiograma to sto poceo odmah uzimat fertil up man i l-karnitin tekuci. Oboje mu je urolog preporucio da mogu pozitivno utjecat na proizvodnju spermija. I mislim da je mom pomoglo.

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Hrabrica

    Hrabrica

    Broj poruka: 1350

    Prijavi adminu

    E to sam baš htjela pitati, što je uzimao..znači fertil up i l-karnitin tekući..Nama je sad idući korak napraviti mikrobiološki ejakulata i urina i onda naći nekog privatnog urologa koji bi nam dao smjernice što da uzima…Čula sam za taj fertil up man i svi ga hvale! A paralelno i mene moramo rješavati radi endometrioze..zadnji nalazi su bili bolji al jedna cista nikak da ode pa još u zraku visi operacija ali onda bi na njoj napravili i propuhivanje jajnika i očistili sve što treba…baš smo se usosili pošteno..

    JA: 33 g, endometrioza
    MM: 33 g, bez dijagnoze, najveća potpora. Hvala dušo ❤
    11/2018 – inseminacija X
    02/2019 – IVF (klomifen+štoperica) X
    04/2019 – IVF (gonali, decapeptyl, štoperica) – prekrasna zdrava curica ❤️🙏
    04/2021 – IVF (puregon, cetrotide, štoperica) X
    06/2021 – FET X
    09/2021 – prirodna trudnoća X
    10/2021 – FET, pozitivan test i uredna beta ❤
    Sada dalje dan po dan ❤️Bože hvala Ti. ❤️
    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Moram priznat da za ponovljeni prvi spermio mu je pomoglo ocito. Sad me jako zanima sto ce mu biti na 3. Nalazu nakon 3 ture fetil upa. Uskoro mora pomovit pa cu ti znat rec. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Hrabrica

    Hrabrica

    Broj poruka: 1350

    Prijavi adminu

    ok, držim fige i javi!! 

    JA: 33 g, endometrioza
    MM: 33 g, bez dijagnoze, najveća potpora. Hvala dušo ❤
    11/2018 – inseminacija X
    02/2019 – IVF (klomifen+štoperica) X
    04/2019 – IVF (gonali, decapeptyl, štoperica) – prekrasna zdrava curica ❤️🙏
    04/2021 – IVF (puregon, cetrotide, štoperica) X
    06/2021 – FET X
    09/2021 – prirodna trudnoća X
    10/2021 – FET, pozitivan test i uredna beta ❤
    Sada dalje dan po dan ❤️Bože hvala Ti. ❤️
    [lilypie.com]

  • Avatar Arsancres

    Arsancres

    Broj poruka: 1250

    Prijavi adminu

    Klokanice moje, molim vas za pomoć :)
    Relativno sam nova u planiranju trudnoće i svemu ovome pa sam sigurna da će jedna od vas imati više iskustva i koju pametnu za nalaz spermiograma MM.
    Dobili smo nalaz mailom, nismo imali s kime prokomentirati, a ja sam kod gin.naručena tek u 6.mj (naša država,jel)

    Kopirala sam nalaz jer mi sliku neće ubaciti :)

    Apstinencija:  3 dana                                                   *WHO ref.vrijednosti(1999):

    Volumen ejakulata:  2 ml                                                       (≥ 2ml )
     
    Viskoznost:  normalna
     
    Broj spermija:  21.3  x 106/ml                                                    (≥20 x 106/ml )
     
    Broj spermija u ejakulatu:  42.6  x 106                                              (≥40 x 106 )
     
    Pokretljivost:
                    progresivni:         9.3     x 106/ml    (44 %)                (  a+b >50% )    
                    neprogresivni        1.5     x 106/ml    
                    nepokretni:            10.5   x 106/ml    
                      
    Kinetika:  2+   (sporo usmjereno gibanje)                                               (> 2)
    (MacLeodova skala od 0 do 4 )      
     
    Morfologija:   19    (% spermija normalnog  oblika)               ≥ 30% (≥ 15 %)
     
    Okrugle stanice:    0.3  x 106/ml
     
    Dijagnoza:  ASTHENOTERATOZOOSPERMIA
                        (plodnost nije značajno smanjena)

    Po svemu što sam čitala, ovaj smanjeni broj pokretnih i nije rigorozan jer nije neko jako veliko odstupanje, vidjela sam puno gorih nalaza, a opet su rezultirale bebicama <3
    Više me muče ovi morfološki nepravilni. Kako to poboljšati?
    Svakako mislimo ponavljati nalaz. MM ne puši, odlučio je izbaciti sav alkohol prije 2 tjedna (znam da je to nebitno za ovaj nalaz jer se plivači stvaraju 72 dana).
    Moji su dosadašnji nalazi bili uredni, a vidjet ćemo što kaže ovaj idući. Nisam išla gin. više od jednog godišnjeg pregleda, ciklusi su mi redovni a pilule nikada nisam pila pa sve skupa nisam imala zašto ni ići češće. Možda je to pogreška.
    Ako ijedna ima savjet oko preparata, životnih navika ili ičega, čekam :)
    Želim vam svima velike pluseve i da što prije čujete otkucaje <3

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Bok, prvo da te utjesim moj muz ima puno losiji spermio pa dr ne rade dramu oko toga unatoc tome sto imam spontane njima to ne predstavlja problem. Moj muz jr uzimao l-caritine tekuci 2000 ima za kupiti u trgovinama sa sportskom opremom - po pristupacnijim cijenama i veci izbor okusa + fertil-up man. Njemu doduse nije pomoglo al kod njega je i smanjena kolicina, spori, losa morfologija i svasta nesto. Poceo se zdravije hraniti i vise kretat i to je to. Sretno i da brzo imas veliki trbuh 😉

    [tickerfactory.com]

  • mariss

    Broj poruka: 48

    Prijavi adminu

    Grizli

    Bok, prvo da te utjesim moj muz ima puno losiji spermio pa dr ne rade dramu oko toga unatoc tome sto imam spontane njima to ne predstavlja problem. Moj muz jr uzimao l-caritine tekuci 2000 ima za kupiti u trgovinama sa sportskom opremom - po pristupacnijim cijenama i veci izbor okusa + fertil-up man. Njemu doduse nije pomoglo al kod njega je i smanjena kolicina, spori, losa morfologija i svasta nesto. Poceo se zdravije hraniti i vise kretat i to je to. Sretno i da brzo imas veliki trbuh 😉


    Grizli, nije mi jasno kako vi niste kandidati za MPO? Da budem iskrena i moj soc.gin se nije pretjerano nervirao oko lošeg spermiograma mm ali sam na moje inzistiranje mi je dao uputnicu za mpo. zašto i vi ne pokušate tako?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.