Niski progesteron

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar tonina28

    tonina28

    Broj poruka: 114

    Prijavi adminu

    Pozdrav svim mamama i trudilicama. 
    Zanima me ima li koja mama iskustva sa niskim progesteronom i kasnjenjem menstruacije zbog toga?
    Kakvu ste terapiju dobile i jeste li mogle ostati trudne bez nekih lijekova?
    I koliko je i kako povezan niski progesteron sa kasnjenjem menstruacije? 
    Svako iskustvo je dobrodošlo. 
    Inace,pokušavamo 10 mjeseci, mm je spermiogram uredan, meni na 13dc ginekolog radio uvz- rekao da ce biti ovulacija za par dana,svi ostali nalazi uredni. Prosli mj dobila na 25 dc, danas mi je vec 37 a jos je nema.
    Test sam radila pred nekih 4 dana bio je negativan. Hvala svima.

  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Draga tonina28,
    možete pročiatati članak:

    https://klokanica.24sata.hr/zelim-dijete/planiranje-trudnoce/sto-za-plodnost-znaci-manjak-progesterona-1504 [klokanica.24sata.hr]

  • Avatar tonina28

    tonina28

    Broj poruka: 114

    Prijavi adminu

    Hvala 

  • Avatar tonina28

    tonina28

    Broj poruka: 114

    Prijavi adminu

    Procitala sam clanak ali nisam se bas povezala sa time jer ja nemam nikakvih sukrvica prije menstruacije. Inace su mi ciklusi na 27 do 30 dana,a eto sada se dogodilo gore navedeno. Inace su mi m redovite, dogodilo mi se prvi puta pred 6 mjeseci ista situacija i tada mi je kasnila 14 dana. Dobila sam Duphastone koje sam pila 5 dana tri puta na dan nakon cega je nastupilo menstrualno kvrarenje.
    Prosli mj na 13 dc rađen mi je uzv i ustanovljeno je da cu ovulirati. Inace uvijek osjetim kada ovuliram po laganom pritisku i grcevima. Imam oduvijek izrazen pms i znam da cu dobiti.
    Vadila sam progesteron  24dc, nalaz je bio 1,1 na ref. vrijednosti od 3,60 do 50,8.
    Odgovor mog doktora je bio da ne ovuliram. 
    Kako mi je onda 13 dc vidio uzv~ om da ce nastupiti ovulacija. 
    I jos uvijek ne razumijem kako je nizak progesteron povezan sa izostankom ovulacije. 
    Da napomenem da mi je pred pola godine isti nalaz bio uredan.
    Ja ne znam kaj se tu više događa.

  • Avatar Pepita2109

    Pepita2109

    Broj poruka: 2751

    Prijavi adminu

    Tonina ne znam da li me se sjećaš ali ja tebe da, hehe, primaš li kakvu terapiju?
    Jesi probala sa čajevima?
    NIzak progesteron je zeznut jer nosi mnogo čega i ja sam tek poslije skužila da je i meni bio nizak jer sam imala 10 od 15 simptoma, jedan od simptoma i posljedica su i neredoviti ciklusi i policistični jajnici što sam ja imala, i počela sa vrkutom da to ustabilim a na kraju krajeva vrkuta ti je savršena za žene koje se bore sa niskim progsteronom..

    <3 Čuda su moguća ako vjeruješ u njih <3
    🙏👸👸🙏❤️

  • Avatar tonina28

    tonina28

    Broj poruka: 114

    Prijavi adminu

    Ej draga,sjecam se te ,kako ne 
    😉
    Kada mi je nalaz dosao tako nizak,prepisao mi je duphaston od 14 do 25 dc,međutim trebala sam taman dobiti pa da pocnem s terapijom,ali mi nije dosla kada je trebala. Niti jos uvijek.
    Danas mi je rekao da pijem duphaston 5 dana, tri puta na dan nakon cega bih trebala dobiti. E pa onda da ih pijem od 14 do 25 dc pa da se vidimo za 2 mjeseca kada cemo provjeriti nivo progesterona. 
    Kupila sam vrkutu, sada je mislim poceti piti.
    No nije mi jasno i dalje kako je to povezano sa kašnjenjem menstruacije jer mi nije objasnio. A i uvijek redovito dobivam,manje vise. 
    Ne kuzim. 

  • Avatar Pepita2109

    Pepita2109

    Broj poruka: 2751

    Prijavi adminu

    Ako ti je dao duphastone nikako ne mješaj sa vrkutom hormonalne tablete i čajevi nikako ne smiju zajedno.. pila sam i ja duphastone i dobila baš kako je rekao, samo ti slušaj doktora.. e vidiš ja nisam ni pitala jer nisam nikad do sad vadila hormone i pa nisam nikad ni pitala kako je moguće sve to tako.. možda ti varira taj hormon, tj možda nije uvijek jednak, pokušaj ti ovako kako je rekao, a onda poslije sa vrkutom ako će biti potrebe a držim fige da ne bude 

    <3 Čuda su moguća ako vjeruješ u njih <3
    🙏👸👸🙏❤️

  • Avatar tonina28

    tonina28

    Broj poruka: 114

    Prijavi adminu

    Hvala na savjetu.😄
    Sve mi se zbrckalo. 😒
    Valjda ce biti ok.
    Kako tvoja bebica 😊

  • Avatar Pepita2109

    Pepita2109

    Broj poruka: 2751

    Prijavi adminu

    Ma nema na čemu, samo ti pomalo sada sa duphastone tabletama pa onda vidjeti sa ginekologom za dalje, držim fige da neće trebati nikakve terapije ni vrkute ni išta slično 

    moja bebica je super hvala na pitanju, rita se, i tako, sve po školski do sad Bogu hvala, evo sutra smo punih 30tjedana već stvarno trudnoća leti, i odbrojavam do pregleda još 8 dana 

    <3 Čuda su moguća ako vjeruješ u njih <3
    🙏👸👸🙏❤️

  • Avatar tonina28

    tonina28

    Broj poruka: 114

    Prijavi adminu

    Ide vrijeme,leti.😄 
    Bitno da je sve u redu😄
    Ma i ja se nadam da ce pomoci taj duphaston sada. Uvijek nesto,nikako da uspijemo.
    Mm napravio spermiogram i sve super i onda moj nalaz ispadne katastrofa. 
    Ali ako je samo do toga, trebale bi nam tablete pomoci i da uspijemo napokon uhvatiti nasu bebicu. ☺

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.