Natečeni zglobovi

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Myfirstchild

    Myfirstchild

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Drage buduće, ali i sadašnje majke… 
    Trudna sam 22 tjedna i do sad nisam imala nikakvih problema u trudnoći, misleći na mučnine,  povraćanje, žgaravice itd.  dok mi do prije par dana nisu počeli naticati zglobovi na nogama, ali bez ikakvih bolova.
    Jeste li vi imale ili imate problema s tim i postoji li nekakvo rješenje?! 
    Pozdrav

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    pozdrav i dobro dosla. ja sam u 25 tjednu i zasad jos nemam problema s oteklinama…ali mislim da ce ti mozda pomoci ako noge malo dignes na poviseno…mozda previse stojis ili hodas….

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Avatar medsr

    medsr

    Broj poruka: 439

    Prijavi adminu

    bok cure…savjet…ušli smo u 33 tjedan i zadnjih par dana primjećujem da mi otiču stopala i to poprilično.tlak je uredan,proteina u urinu nemam,znači nema veze s preeeklampsijom.skuham pa stavim noge na povišeno što malo ublaži stvar,al za pola sata je opet isto…savjeti,iskustva….

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    ja sam usla u 23.tj. i ovaj vk sam prvi put primjetila natecene zglobove, dosta sam hodala, ali mislim da je mozda i od vrucine!

    osjecala sam umor u nogama i izgledala sam si kao Fiona! 
    namazala sam ih par puta gelom za vene i umorne noge od divljeg kestena, malo drzala na povisenom i proslo je!

  • Avatar Dada32

    Dada32

    Broj poruka: 397

    Prijavi adminu

    Žene ovo ležanje s povišenim nogama me ubija - što je vani viša temperatura to duže moram ležati. Inače, tlak i urin su u redu, čak ako ostanem doma mi je ok. No, čim odem do dućana a vani je vruće, nabubre mi gležnjevi i stopala.

    Ima li tko kakav novi savjet?

    I još nešto, imam osjećaj da su mi se stopala “proširila”. Možda ovo i nije najbolji izraz, ali kao da si ništa ne mogu obuti osim natikača. Užas! 

  • Avatar Iskrica1347

    Iskrica1347

    Broj poruka: 991

    Prijavi adminu

    Dada - to ti je zbog nakupljanja tekućine, jedan od tipičnijih “trudničkih problema”. Sjetim se uvijek moje frendice koja je u trudnoći sva “nabubrila” kao spužva. Meni malo otiču, ali ništa nepodnošljivo. Probaj hladiti noge, piti puno vode da što više pišaš, jesti lubenice da što više pišaš i izbacuješ vodu van.. Probaj dogovoriti negdje malo limfne masaže ili pogledaj na netu pa zagnjavi nekoga da te malo izmasira, drži noge na povišenom…. Ak ideš na more, probaj ići plivati….

    Mišica je sa nama od 11.8.2010.
    Ribica stigla 26.10.2014.
    Ja nisam luda, ja sam ekscentrična

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Dada


    Žene ovo ležanje s povišenim nogama me ubija - što je vani viša temperatura to duže moram ležati. Inače, tlak i urin su u redu, čak ako ostanem doma mi je ok. No, čim odem do dućana a vani je vruće, nabubre mi gležnjevi i stopala.

    Ima li tko kakav novi savjet?

    I još nešto, imam osjećaj da su mi se stopala "proširila". Možda ovo i nije najbolji izraz, ali kao da si ništa ne mogu obuti osim natikača. Užas! 

    Meni isto otiču gleženjevi, ali ne baš sad u tolikoj mjeri da mi je nepodnošljivo. Pokušavam držati noge na povišenom, piti malo više tekućine, a pomogne mi i hladan tuš navečer… Barem onako osjetim olakšanje u stopalima.

    A što se tiče obuće, mene je neki dan MM izvodio na večeru i probam ja obuti balerinke. Mislila sam da će se raspasti kad sam ugurala stopala u njih. Proširilo mi se stopalo dosta. Nadam se da neće tako ostati za stalno, da će se vratiti u normalu, jer ću hrpu obuće morati eliminirati. Na kraju sam odustala i od balerinki, dvojih sandala i obula starke.

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar Dada32

    Dada32

    Broj poruka: 397

    Prijavi adminu

    Iskrica i Marija hvala na savjetima! 

    E, moja Marija, i ja strahujem kako ću se obuvati, ne mogu stopala u patike ugurati. Sad je dobro, al beba dolazi u kasnu jesen, neću valjda po kiši hodati u natikačama…. 
     I, pazi ovo: pričam ja to svojoj mami, a kaže ona meni: Kupi si Borosane! Malo su povišene, s punom petom (što se navodno preporuča trudnicama), anatomski napravljene i podupiru gležanj. A ja blenem! Skoro sam za njih i zaboravila ( a u djetinjstvu nije bilo dućana, kafića ni škole gdje nisu radile tete u Borosanama). 
    Ma, mislim si ja, pa neću sad u Borosanama hodati. I slučajno na jednom mjestu listam stariji broj Glorije i nađem članak o nekoj mladoj dizajnerici koja je redizajnirala Borosane, sad su lijepe i šarene i prodaju se pod brandom “Boromina”. Ja se puknem smijati. Valjda mi svemir pokušava nešto reći… 

  • Avatar Boobie

    Boobie

    Broj poruka: 345

    Prijavi adminu

    Dada


    Iskrica i Marija hvala na savjetima! 

    E, moja Marija, i ja strahujem kako ću se obuvati, ne mogu stopala u patike ugurati. Sad je dobro, al beba dolazi u kasnu jesen, neću valjda po kiši hodati u natikačama…. 
     I, pazi ovo: pričam ja to svojoj mami, a kaže ona meni: Kupi si Borosane! Malo su povišene, s punom petom (što se navodno preporuča trudnicama), anatomski napravljene i podupiru gležanj. A ja blenem! Skoro sam za njih i zaboravila ( a u djetinjstvu nije bilo dućana, kafića ni škole gdje nisu radile tete u Borosanama). 
    Ma, mislim si ja, pa neću sad u Borosanama hodati. I slučajno na jednom mjestu listam stariji broj Glorije i nađem članak o nekoj mladoj dizajnerici koja je redizajnirala Borosane, sad su lijepe i šarene i prodaju se pod brandom &quot;Boromina&quot;. Ja se puknem smijati. Valjda mi svemir pokušava nešto reći… 

    I prekrasne su na nozi, ima ih seka 

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Dada


    Iskrica i Marija hvala na savjetima! 

    E, moja Marija, i ja strahujem kako ću se obuvati, ne mogu stopala u patike ugurati. Sad je dobro, al beba dolazi u kasnu jesen, neću valjda po kiši hodati u natikačama…. 
     I, pazi ovo: pričam ja to svojoj mami, a kaže ona meni: Kupi si Borosane! Malo su povišene, s punom petom (što se navodno preporuča trudnicama), anatomski napravljene i podupiru gležanj. A ja blenem! Skoro sam za njih i zaboravila ( a u djetinjstvu nije bilo dućana, kafića ni škole gdje nisu radile tete u Borosanama). 
    Ma, mislim si ja, pa neću sad u Borosanama hodati. I slučajno na jednom mjestu listam stariji broj Glorije i nađem članak o nekoj mladoj dizajnerici koja je redizajnirala Borosane, sad su lijepe i šarene i prodaju se pod brandom &quot;Boromina&quot;. Ja se puknem smijati. Valjda mi svemir pokušava nešto reći… 

    Vidjela sam te nove, da. Krasne su. Ženo, bitno da su udobne, sad nismo baš u situaciji da tražimo neku divnu obuću. Ja sam ti opet tip više za tenisice. Dođe mi da izljubim nekad svoje Nikeice, koliko mi znače sad u trudnoći, ne mogu ti objasniti. 
    I da, i ja bih na tvom mjestu pomislila da je to znak da si kupim Borosane, ili Boromine.

    Krešimir 19.08.2014. <3

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.