Vrtoglavica u trudnoci

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Iris93

    Iris93

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Posto nigdje nisam naisla na ovu temu, koliko god sam trazila, odlicila sam ovdje upitati za misljenje, odnosno podijeliti sa vama svoje iskustvo… 
    U 6.mj trudnoce sam, osim problema s dijabetesom i povecane tezine koja je prisutna jos od ranije, trudnoca je uredna… Beba se lijepo razvija i napreduje i sve je ok… Ali zadnjih 10-ak dana me muce nepodnosljive vrtoglavice, ne mogu prosetati 3 metra a da mi se ne zavrti u glavi…
     Ranije sam s doktorom razgovarala o tome da pocnem uzimati Prenatal ali mi je rekao da mi to jos uvijek nije potrebno tako da ne uzimam nista osim onog sto unesem hranom… 
    Hranim se zdravo, prehrana mi se sastoji od cijelovitih zitarica, svjezeg voca i povrca, mlijecnih proizvoda, ribe te odredjenih vrsta mesa (najvise teletina, junetina i puretina)… 
    U poslijednja 3-4 dana poceli su mi problemi sa mucninama, sto god pojedem, popijem na silu hoce van… Da naglasim da mucnine do sada uopce nisam imala… Da li se jos neka trudnica susrece ili se susretala s tim? 

  • Avatar jahanara

    jahanara

    Broj poruka: 251

    Prijavi adminu

    Pozdrav Iris!
    Što se tiče mučnina, ja sam ih imala do otprilike 20 tt, mada sam čitala da mogu biti prisutne i  cijelu trudnoću.
    S vrtoglavicama se nisam susretala u trudnoći, ali prije trudnoće jesam. Bila sam anemična i znalo mi se često vrtiti kad se ustanem bilo iz ležećeg ili sjedećeg položaja. Možda ti fali željeza? Ne znam zašto ti doktor nije preporučio neke vitamine, većina trudnica ih uzima od početka trudnoće ili od 12 tt nakon što prestane sa folnom. Ja pijem Elevit ili A-Z mama, kombiniram, mada ću nakon što potrošim ovo što imam piti samo Elevit baš zbog količine željeza koju sadrži.

    [lilypie.com]

  • Avatar Tyna24

    Tyna24

    Broj poruka: 874

    Prijavi adminu

    i meni se znalo zavrtjeti pa me poslala na vađenje krvi.. i bila sam anemična.. sad uz Elevit prenatal pijem i željezo i magnezij. moguče da ti fali željeza. baš me iznenadilo da ti nije preporučio vitamine. ja bi ih na tvom mjestu kupila svakako… od viška glava ne boli,a ako uneseš previše vitamina kroz dan ionak ih popiškiš…
    razgovaraj s ginekologom, nek ti da uputnicu za vađenje krvi…

    [lilypie.com]

  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Draga Iris93, tema o mučninama u trudnoći već je otvorena: https://klokanica.24sata.hr/forum/trudnoca/trudnoca-38/mucnine-u-trudnoci-53 [klokanica.24sata.hr]
    Također, savjete možete potražiti i u temi: https://klokanica.24sata.hr/forum/trudnoca/trudnoca-38/kako-se-borite-s-trudnickim-tegobama-124 [klokanica.24sata.hr]

  • Avatar sandra__

    sandra__

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage zene,imam par pitanja za Vas ako ko moze da mi pomogne bila bih Vam zahvalna!
    Imam 20 godina,radim na bebi vec 5mj. trebala sam dobiti prije 2/3 dana i nema je jos,krenulo mi se malo vrtiti tipa svakih sat dva,na 10 sekundi jel ko imao sta slicno,da li je to dobar znak? 
    Necu jos test raditi da se ne razocaram..Hvala unaprijed.

  • Avatar Rose.

    Rose.

    Broj poruka: 1402

    Prijavi adminu

    Postoji puno mogućnosti zbog čega moze biti, tlak, željezo, svasta nešto, a s obzirom da ti kasni 2/3 dana napravi test, sad ti već može pokazati točan rezultat… ukoliko je pozitivan, svakako ćeš kroz neki period raditi kks i ostale pretrage… sretno 

    💗💙💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar sandra__

    sandra__

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav,imam 20 godina i suprug i ja radimo na bebi 5mj i nista..zna li ko od vas do koliko mjeseci pokusavanja je normalno? Svaki mjesec kad uradim test i nista aaa bas zelim bebu (znam da je sve u glavi) s obzirom da sam bila kod ginekologa sve je okej i mlada sam a jos uvijek nista..

  • Avatar Rose.

    Rose.

    Broj poruka: 1402

    Prijavi adminu

    Za mlađe osobe oko godina dana pokušavanja je ok, prema ginekolozima… sve preko bi trebalo obaviti dodatne pretrage. Netko krene i ranije. 
    Možda ne pogađate dobro plodne dane, za to postoje LH trakice i mjerenje bazalne temperature, imaš  i tema na ovom forumu vezano za to gdje možeš dosta toga naučiti i pokušati prvo s tim. 
    Vjerujem da je želja prejaka, probaj pokušati na taj način, ukoliko ne, posavjetuj se dalje sa gin. Koje pretrage bi valjalo napraviti, kako s tvoje strane tako i sa muževe. 
    Sretno 

    💗💙💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar sandra__

    sandra__

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Rose 🌹

    Za mlađe osobe oko godina dana pokušavanja je ok, prema ginekolozima… sve preko bi trebalo obaviti dodatne pretrage. Netko krene i ranije.
    Možda ne pogađate dobro plodne dane, za to postoje LH trakice i mjerenje bazalne temperature, imaš i tema na ovom forumu vezano za to gdje možeš dosta toga naučiti i pokušati prvo s tim.
    Vjerujem da je želja prejaka, probaj pokušati na taj način, ukoliko ne, posavjetuj se dalje sa gin. Koje pretrage bi valjalo napraviti, kako s tvoje strane tako i sa muževe.
    Sretno


    Hvala Vam ,mnogo ste ljubazni.

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.