Može li bebi naštetiti ako ne uzimam vitamine u trudnoci?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar ruza.123

    ruza.123

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    ruza.123

    Pozdrav. Da li steti ako u trudnoci ne uzimam vitamine? Imam problem sa gutanjem tableta , kada pokušam da popijem dobijem nagon za povraćanje i tableta jednostavno neće da sklizne niz grlo. Da li ima neka druga opcija, da li se smiju sumeće tablete piti ,jer sam negdje pročitala da su one štetne ili jednostavno da poboljšam ishranu i da unosim sve potrebne vitamine ishranom. Imam strah jer ne znam da li može bebi nastetiti to što ne pijem tablete .


  • Avatar MAD ROSE

    MAD ROSE

    Broj poruka: 95

    Prijavi adminu

    Ja trenutno pijem samo Magnezij, sa dodatkom kalija, vitamina c+d+e, zink-a, bez šećera… Ili uzmem supradyn isto sa dodatnim vitaminima, on ima i folne kiseline i jos par ne znam vise cega. Ali ne pijem ni to svaki dan bas, preskocim kad osjetim da mi se na podrigivanje vraca natrag… Onda par dana preskocim pa pocnem opet. Od početka sam pila folnu, sada ju zapravo i ne pijem dodatno jer vise nije neophodna. Ono sto cu  jos dodati sada je omega 3 u kapsulama, jer se isto vraca natrag pa cu vidjeti kako ce to ici. Ali moja prehrana je stvarno raznolika, pojedem jako puno domace juhe (mesne juhe) , krem juhe o povrca, manestrice, kao prilog uz meso cesto radim spinate, mrkvu, općenito zelenjavu samo dinstanu na cesnjaku i masl ulju, salata, radic, divlji radic, jaja, jako cesto su nam grahorice na meniju dali kao manestrice ili kao grah na salati ili podinstani grasak i sl riba je dosta često na meniu, oradica ili skusa ili oslic… Voce imam uvijek pog sezonsko jer ga obozavamo svi. 
    Znaci jedem bas sve. I gljive i morske delicije, samo njih malo rijede radi probave
    Srecom tako sam i djecu naucila da jedu sve
    Mislim da je to najvažnije
    Vitamini su samo ‘dodatak’ i zapravo ponekad se uz pravu hranu ne bi smjelo ni pretjerati s dodacima.

    [tickerfactory.com]

    -05.02.2010. Ancica ❤️
    -18.09.2013. Bubach 🏎️
    - 03.02.2016. Kokica 🦄

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.