Moralne vrijednosti

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lucy16

    Lucy16

    Broj poruka: 1202

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima!
    Vraćam se ovdje nakon 4 godine jer je ovdje sve i počelo. I želim ovdje dobiti i odgovor  na ono što me sada muči.  Za vrijeme trudnoće ovdje sam u Ljetnim bebama 2016. našla dobro društvo koje smo s tadašnje Klokanice prebacile u viber grupu. Znači, 4 g. smo se nas nekoliko iz svih krajeva Hrvatske dopisivale svakodnevno o svemu i svačemu. Dijelile najintimnije probleme, obiteljske trenutke, fotografije, sreću, tugu, zabrinutost, poslovne probleme,…..sve što možete zamisliti. Našle se jednom u Zagrebu na druženju s djecom. Nikad tu nije bilo ružnih riječi, samo riječi podrške. Do neki dan…… Ja sam prosvjetni djelatnik i jedna osoba je komentirala kako “prosvjeta po običaju spaja” i da će joj djeca biti kod kuće. Ja sam odgovorila da ja radim, na što je ona odgovorila da imam utorak slobodan, što ona dok je radila u dućanu, nije imala. (Trenutno je na onoj Bandićevoj mjeri, doma s 3 djece.) Ja sam rekla da tko misli da je u prosvjeti lako neka završi fakultet i ide raditi u školu. Na to sam od nje dobila poruku punu uvreda i vrijeđanja. Da si sa svojom diplomom obrišem guzicu, da mi diploma nije donijela sreće u životu, da sam frustrirana i ogorčena žena, supruga i majka, da sam pizda, …… Bilo je još toga. I poslije se nastavila ponašati kao da ništa nije bilo. Druge žene u grupi ništa nisu komentirale. Kao, ne petljaju se u tuđu svađu. To za mene nije bila svađa već napad. Ja nikoga nisam uvrijedila niti sam se kome određenom obratila. Izašla sam iz grupe uz objašnjenje da ja s takvom osobom nemam više što dijeliti. Ona mi je poslije poslala poruku da sam pizda jer bježim, da joj je žao što nema crveni tepih za moj izlazak, da pazim kad sljedeći puta nekog omalovažavam, a curama u grupi se opravdavala eto žao joj je što je pred njima to napravila, trebala je meni privatno, jako se naljutila, nema više 20 g. da će šutjeti nekome.
    Mene najviše boli nereakcija ostalih žena!!!! Zar smo takvo društvo gdje ćemo gledati kako drugoga maltretiraju i vrijeđaju i nećemo ništa reći???? Gdje je moral kod ljudi??? To što je ona meni sve napisala, ja u životu nisam nekome izrekla te riječi. Doslovno se vidjelo da izbacuje neke svoje frustracije. 
    Žao mi je i nedostaje mi grupa, ali ne mogu se vratiti tamo dok je i ona član grupe. Jesam li u krivu ako sam očekivala da joj je netko trebao reći da nije u redu to što je sve izrekla??

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Apple

    Apple

    Broj poruka: 51

    Prijavi adminu

    Žena očito ima nekih svojih problema i liječi komplekse i frustracije na drugima. Ja bih ušla u grupu ponovo, javila se onim ženama koje su mi drage, s njima otvorila novu grupu a iz stare opet izašla i to je to.
    Manjak reakcije me čudi jer je ipak to nekoliko žena, pa da sve šute, stvarno začuđujuće. 
    Nemojte razvijati glavu zašto je ona takva, to su takvi ljudi i u svakome nađu krivca za nešto. 
    Nedavno sam se vozila u taxiju sa ženom koja je tek počela voziti i sva je bila uznemirena i nesigurna, vozila me na više mjesta i naša vožnja je dosta dugo trajala, radila je žena greške zbog kojih se nisam uzrujavala, dok se ona jako živcirala i tako smo počele priču kako je tek par dana i kako joj je dosta svega jer su ljudi jako zločesti i nemaju milosti niti razumijevanja prema drugima, rekla mi je da ju ne par dana prije neki čovjek napao i vrijeđao jer joj je zablokirao pos aparat za račune, što opet nije bila njezina krivca, nego od programera koji je nešto pogriješio. Poanta ove moje duge priče je da se ta žena danima grizla jer ju je on tako napao i vrijeđao, ja sam joj samo rekla da je to takva otrovna osoba i da on vjerojatno vrijeđa gospođe koje rade u pošti, banci, ljekarni, dućanu, jer je on takav, nije ona kriva. To su ti ljudi o kojima čitamo s vremena na vrijeme, koji šiju svoju gorcinu po drugima. 

    [tickerfactory.com]

  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    Ovo zvuci kao vrlo nestabilna osoba i vjerojatno su druge zene zakljucile da bi bilo uzalud joj nesto reci no i mene bi povrijedilo da bas nitko nije reagirao. Da li ti se netko javio nakon izlasla iz grupe? Pokusao te vratiti? 

    [lilypie.com]

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Mene bi također zasmetala nereakcija drugih žena. A na ovu se ne bi obazirala puno jer je iskompleksirana.

    [lilypie.com]

  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    I bas mi cudno da majka odgajateljica (dakle nezaposlena) nema kud s djecom kad nema skole. To mi je malo upalo u oci..

    [lilypie.com]

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Ma ženi očito fali što djeca nisu u školi da može na frizuru, nokte, trepavice, kavicu, trač party.. Ipak je biti kućanica full time job. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Lucy16

    Lucy16

    Broj poruka: 1202

    Prijavi adminu

    Kengurica

    Ovo zvuci kao vrlo nestabilna osoba i vjerojatno su druge zene zakljucile da bi bilo uzalud joj nesto reci no i mene bi povrijedilo da bas nitko nije reagirao. Da li ti se netko javio nakon izlasla iz grupe? Pokusao te vratiti?


    Jedna mi se samo javila, ali ja sam nju pitala je li ova još što pisala o meni i screenshotala mi je njene poruke kako se opravdava zašto je to učinila, a mene naziva kukavicom, da mi nije stalo do grupe i cura kad sam pobjegla, itd…. A baš je suprotno. Jako mi je žao što sam izašla iz grupe, ali još mi je više žao što joj nitko ništa nije rekao i čak su je neke branile. Sad se baš vidjelo tko je kakav. Žao mi je što je nakon 4 g. to tako završilo. Razočarala sam se u ljude.

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Lucy16

    Lucy16

    Broj poruka: 1202

    Prijavi adminu

    Kengurica

    I bas mi cudno da majka odgajateljica (dakle nezaposlena) nema kud s djecom kad nema skole. To mi je malo upalo u oci..

    Ne znam zašto je komentirala “prosvjeta po običaju spaja” kad zna gdje ja radim. Ali meni je to bilo baš zlobno i samo sam rekla da ja radim i tko ima nešto protiv prosvjete neka završi fakultet i radi u školi. Njoj i još jednoj to je kao bilo “s visoka”. A dosta mi je da nas napadaju na svakom uglu i pljuju po nama, a nitko nije probao to raditi. Njih dvije (obje majke odgajateljice) su prije radile u dućanu. I stalno su to naglašavale i kako je to teško, nema slobodnih dana, ovo, ono. Ja nikad na to njihovo nisam rekla ništa.

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Lucy16

    Lucy16

    Broj poruka: 1202

    Prijavi adminu

    Aplle, hvala na savjetu, ali ne želim žene maltretirati s još jednom grupom. A ni jedna od njih nije ponudila nikakvo rješenje, nego da ja to riješim s ovom. Što ja imam rješavati kad je ona mene napala i popljuvala sve segmente mog života?? U poruci od kilometra (koju nisam slikala ni nikako spremila, a i čemu da ju čitam ponovo i živciram se sve više) spomenula sve živo o meni i uvrijedila sve što sam svojim trudom u životu napravila. 

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Lucy16

    Lucy16

    Broj poruka: 1202

    Prijavi adminu

    Jedino mogu čekati da ona opet na nekome iskali svoj bijes i pokaže svoje pravo lice pa da druge shvate kakva je. I ne bih htjela da me i dalje vrijeđa u grupi u kojoj ja nisam i ne mogu se braniti, a da druge šute.

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.