Mola Hydatidosa partialis

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • rosax

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Ja sam također imala parcijalnu molu. Plod se nije razvijao i na ultrazvuku su mi govorili da je plod nepravilnog oblika. Srce nije kucalo. sa 9+5 sam imala kiretažu. Za molu sam saznala tek na PHD nalazima. Vrijednosti bete su u roku 3,5 mjeseca pale na 0. To se dogodilo 2017.g.u travnju, rekli su mi da mogu pokušavati opet biti trudna za 6 mjeseci od 0.

  • Mmilica

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Nazalost, i ja sam se susrela sa ovo, podmuklom molom. Naime u 8.nedelji su mi posumnjali na molu, beta je bila 200 000, nakon kiretaze je pala na 8000, a sad nakon tri nedelje je 200, doktori kazu da dobro pada i da treba i dalje pratiiti, ja sam i dalje u strahu, pa bi mi pomoglo bilo cije iskustvo. Ph nalaz je pokazao parcijalnu molu, i dr mi je rekla da su mi se zbog mole pojavile luteinske ciste na jajnicima koje nestaju, kad beta bude negativna. Ima li neko iskustva sa tim cistama?

  • rosax

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Ja sam imala ciste na jajnicima poslije mole, ali su mi rekli da je to normalno i zbilja su nestale nakon sto je i beta pala na 0. Sad sam ponovno trudna 4 mjeseca i sve je dobro.

  • milica1991

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Hvala ti na odgovoru!
    Mozes li molim te da mj kazes posle koliko ti je beta pala na normalu i koliko posle toga si zatrudnela? Jesi morala terapiju da primas ili je sama pala?

  • milica1991

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Zlata1

    Draga moja,ja sam imala molu partialis,svijet mi se bukvalno srusio kad sam saznala. Citanje na netu mi je samo pogorsalo stanje vjeruj,nisam smjela ostat trudna dvije godine,bilo me je strah. Sad imam hvala bogu jednu zdravu djevojcicu,trudnoca protekla najurednije.


    Posle koliko Vam je beta pala na normalu i koliko ste cekali od toga na sledecu trudbocu?

  • rosax

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    milica1991

    Hvala ti na odgovoru!
    Mozes li molim te da mj kazes posle koliko ti je beta pala na normalu i koliko posle toga si zatrudnela? Jesi morala terapiju da primas ili je sama pala?


    Nisam morala primati terapiju, a vrijednosti su same pale na 0 nakon 3 i pol mjeseca. Nakon toga sam isla na obradu par mjeseci jer mi je to bio 2.spontani, a godinu i 3 mjeseca nakon mole sam opet ostala trudna. Sad smo usli u 7.mjesec

  • pink.89

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav, nova sam i učlanila sam se jer vidim da, nažalost ima dosta žena koje su imale djelomičnu molu kao ja. Imam nekoliko pitanja ako nije problem da mi odgovorite. Kirezetaza bila 18.12. Tad je beta bila 7792. Malo po malo padala je prvo na 1034 pa 94 pa sad prije 8 dana iznosila je 27. Još nije 0 😭 prvu pravu M dobila sam prije 5 dana i nekako mi je obilnija nego moja standardna.da li je i vama tako bilo brinem se jer me doktor nikad poslije kiretaze nije pregledao UZ nego će tek kad padne beta na 0 ništa mi nije jasno :( 

  • Mmilica

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    pink.89

    Pozdrav, nova sam i učlanila sam se jer vidim da, nažalost ima dosta žena koje su imale djelomičnu molu kao ja. Imam nekoliko pitanja ako nije problem da mi odgovorite. Kirezetaza bila 18.12. Tad je beta bila 7792. Malo po malo padala je prvo na 1034 pa 94 pa sad prije 8 dana iznosila je 27. Još nije 0 😭 prvu pravu M dobila sam prije 5 dana i nekako mi je obilnija nego moja standardna.da li je i vama tako bilo brinem se jer me doktor nikad poslije kiretaze nije pregledao UZ nego će tek kad padne beta na 0 ništa mi nije jasno :(


    Sto se tice bete , dok god pada dobro je. Cak i kad padne na 0, uradi posle mesec dana da vidis da li je okej. Sto se tice ultrazvuka ja mislim da je vazno da te neko pogleda jer ces tada biti sigurna da ti je cisto sve. Cak i posle kiretaze nevezamo za molu dr gleda na ultrazvuk jer kako drugacije da zna da je sve cisto. Ako imas mogucnosti otidji privatno  ili zahtevaj od njega drzavno.

  • Mmilica

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    rosax

    milica1991

    Hvala ti na odgovoru!
    Mozes li molim te da mj kazes posle koliko ti je beta pala na normalu i koliko posle toga si zatrudnela? Jesi morala terapiju da primas ili je sama pala?

    Nisam morala primati terapiju, a vrijednosti su same pale na 0 nakon 3 i pol mjeseca. Nakon toga sam isla na obradu par mjeseci jer mi je to bio 2.spontani, a godinu i 3 mjeseca nakon mole sam opet ostala trudna. Sad smo usli u 7.mjesec


    Hvala ti na odgovoru i cestitam !😊

  • Zlata1

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    milica1991

    Zlata1

    Draga moja,ja sam imala molu partialis,svijet mi se bukvalno srusio kad sam saznala. Citanje na netu mi je samo pogorsalo stanje vjeruj,nisam smjela ostat trudna dvije godine,bilo me je strah. Sad imam hvala bogu jednu zdravu djevojcicu,trudnoca protekla najurednije.

    Posle koliko Vam je beta pala na normalu i koliko ste cekali od toga na sledecu trudbocu?


    Posle 2 mjeseca. Doktorica je rekla sacekati godinu dana,ali mene je bilo strah da se ne ponovi mola,i cekala sam dvije godine,i hvala Bogu sve uredu kao da se nikad nije ni desila mola. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.