Miomi i planiranje trudnoće / trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Norita

    Norita

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Nisam pametna.
    Osim toga, ovi naši pokušaji su tajna i nikome nismo rekli da pokušavamo tako da sam u biti ovdje da si malo olakšam dušu jer nisam baš od čuvanja tajni, dapače, familija mi je često znala zamjeriti da bih “na guzicu progovorila da nemrem drukčije” :)

    Cure, ima li neka od vas iskuktva s submukoznim miomima, prirodnim smanjivanjem istih ili s trudnoćom 35+?

    I'm not a black sheep, I am a spiritual goat.

  • mendulona

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Nemam iskustva s trudnocom,ali imam submukozni miom od cca 1 cm. Doktor kaze da to nista ne smeta ni u trudnoci ni kod zaceca. I ja sam se iznenadila kad sam guglala ali vjerojatno to ovisi od polozaja istog. 

  • Avatar Norita

    Norita

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Hvala na odgovoru :) Tako je i moj rekao, ali za sada ništa, iako, tek treći ciklus… :)

    I'm not a black sheep, I am a spiritual goat.

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 512

    Prijavi adminu

    Imala 3 submukuzna manje velicine i histeroskopiju, trudnoca 8 mjeseci poslije op, ali missed ab u 8tt. Niti mjesec od toga nasli mi subserozni velicine manje mandarine i njega laparoskopski operirala. IVF trudnoca nakon 10 mjeseci. Sve radila u Petrovoj, super zadovoljna. ❣️

    Submukuzne je dr.rekao da bi on radije da maknemo zbog mjesta na kojem su bili. Nisam isla previse i detalje jer se ne volim ljudima mjesati u posao (meni to cesto rade 😅) i poslusala sam ga, a usput sam bila na redukciji zbog IR pa smo ionako malo “pauzirali” (2 mjeseca). 

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Donna2022

    Donna2022

    Broj poruka: 384

    Prijavi adminu

    Norita

    Nisam pametna.
    Osim toga, ovi naši pokušaji su tajna i nikome nismo rekli da pokušavamo tako da sam u biti ovdje da si malo olakšam dušu jer nisam baš od čuvanja tajni, dapače, familija mi je često znala zamjeriti da bih “na guzicu progovorila da nemrem drukčije” :)

    Cure, ima li neka od vas iskuktva s submukoznim miomima, prirodnim smanjivanjem istih ili s trudnoćom 35+?


    Norita, ja imam 36 god, nekoliko manjih mioma na maternici, na mijestu na kojem po misljenju 3 razlicita gin ne smetaju implantaciji niti trudnoci. Imala sam missed ab prije 4 mj u 10. tt, ali gin kaze da nema veze s miomima. Dobili smo zeleno svjetlo za novi pokusaj i neki dan sam narucila kapi za miome i ciste i vaginalete sa stranice Kozmetika Pahuljica, cula sam jako dobre komentare, a i na FB imaju dosta recenzija zadovoljnih korisnica pa mislim s time pokusati. Rado cu ti javiti dojmove iako sumnjam da cu brzo primjetiti, tim prirodnim stvarima treba neko vrijeme da pocnu djelovati.. ali nadam se da hoce, ne samo za miome nego navodno da su dobre za zacece opcenito..🙏
     u medjuvremenu vec duze pijem tinkturu i caj od vrkute.
    Sretno❤️

    👩 33
    👨35
    09/22 Missed Ab, 10. tt, prva T 👼🙏😢

    TSH 1,5 (Euthyrox terapija, prvi nalaz 3,6)
    6/2023➕🌈❤️🙏
    Panorama Low risk, it’s a girl🩷💞
    [tickerfactory.com]

  • Sanja81

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Zdravo! Želim podijeliti iskustvo sa vama. Imam miom 56x47 na zadnjem zidu I želim četvrtu trudnoću a 41 godina mi je,sa trećom trudnoćom sam izgurala super a imala miom 4cm.Prve dvije trudnoće nisam imala miom, osim sa trećom. Uz trudnoću sam imala zatvor i nisam mogla baš tako lako imati stolicu, ali sad da li je zbog ploda i mioma nikad nisam dobila odgovor. Sada razmišljam da ostanem trudna opet sa ovim promjerom mioma, pa sam željela da vidim da li je neka imala iskustva od vas. Jer prošlu trudnoću sa miomom sam imala redovan ciklus do petog mjeseca i uz utrogestan je stao. Miom nije narastao baš puno uz trudnoću, koliko se zna desiti nekim ženama. Šta su vaša iskustva i mišljenja? 

  • aneta27

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima!
    Evo jedno iskustvo sa miomom,trenutno sam trudna 15 tjedana, miom kraj cerviksa 11 cm, za sad je sve ok.
    Sad cu 43 godine, i kad sam planirala trudnocu bio je 8 cm,s tim da sam ovo ljeto imala missed ab. u 10om tjednu i tad se povecao 2ipo cm i dosao do 8cm. Ovu trudnocu sam startala sa 8cm i sad je 11,kao ne bi se trebao vise povecavati.
    Isto tako sam trazila misljenje vise ginekologa da li uopce ici na trudnocu s tolikim miomom bilo je naravno,mozete,ali nitko vas ne upozori na sve moguce situacije u kojima se mozete naci.

  • Nuša

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Donna2022

    Norita

    Nisam pametna.
    Osim toga, ovi naši pokušaji su tajna i nikome nismo rekli da pokušavamo tako da sam u biti ovdje da si malo olakšam dušu jer nisam baš od čuvanja tajni, dapače, familija mi je često znala zamjeriti da bih “na guzicu progovorila da nemrem drukčije” :)

    Cure, ima li neka od vas iskuktva s submukoznim miomima, prirodnim smanjivanjem istih ili s trudnoćom 35+?

    Norita, ja imam 36 god, nekoliko manjih mioma na maternici, na mijestu na kojem po misljenju 3 razlicita gin ne smetaju implantaciji niti trudnoci. Imala sam missed ab prije 4 mj u 10. tt, ali gin kaze da nema veze s miomima. Dobili smo zeleno svjetlo za novi pokusaj i neki dan sam narucila kapi za miome i ciste i vaginalete sa stranice Kozmetika Pahuljica, cula sam jako dobre komentare, a i na FB imaju dosta recenzija zadovoljnih korisnica pa mislim s time pokusati. Rado cu ti javiti dojmove iako sumnjam da cu brzo primjetiti, tim prirodnim stvarima treba neko vrijeme da pocnu djelovati.. ali nadam se da hoce, ne samo za miome nego navodno da su dobre za zacece opcenito..🙏
    u medjuvremenu vec duze pijem tinkturu i caj od vrkute.
    Sretno❤️


    Prvi put sam na forumu, i kod mene ima svega i svačega. Zanima me Donna jesi pokušala s tim kapima za miome?

  • Aneri21

    Broj poruka: 166

    Prijavi adminu

    Pozdrav žene 🤗 
    Evo mene i na ovoj temi , procitala sam puno pozitivnih iskustava ali opet nekako nisam bas mirna . 
    Pokusavali smo skoro dvije godine prirodno i nije islo , na zadnjim pretragama za dalje otkriven mi je miom 2,5 ali je do sada narastao na 5 , imala sam dvije neuspjesne inseminacije i sada sam u prvom postupku IVF , 7 zdravo oplođenih stanica i u pon ide transfer , doktor mi do sada govorio da miom ne smeta i da nije na mjestu gdje bi trebao stvariti problem , na punkciji su mi rekli da ce vratiti jednu stanicu s obzirom da sam vitke i sitne građe i to sto mi je prvi postupak nakon inesemibacije … 
    Malo mi je lakse kad citam da su zene uspjesno ostvarile trudnocu i s miom .. 
    svaki savjet mi je dobro dosao 🤗🤗 
    Hvala vam ❤️

    👩🏻 - sve oke
    👦🏻 - sve ok
    Godinu i pol pokušavanje bez trudnoce ,
    Femara , folacin , duphastone, ovitrelle

    7mj’23 - 1 AIH
    Beta ❌
    11mj’23 - 2 AIH
    Beta❌
    1mj’24 IVF prvi postupak
    Ovaleap 200 , Orgalutran,Ovitrelle
    13 oocita iz punkcije
    5 zdravih , 1 vracen
    Prva beta-468,73
    Druga beta-1079,71
    Prvi UZV 22.2

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.