Miomi i planiranje trudnoće / trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar LeLa2807

    LeLa2807

    Broj poruka: 1562

    Prijavi adminu

    Breskva

    Ja isto imam mali miom i gin mi je rekla da to ne predstavlja nikakav problem sa zacecem. Ja sam cak citala da je to genetski i bas sam pitala mamu ona ih ima cijeli zivot,i svejedno je rodila 3 djece. Imam kontrolu za 6 mjeseci. Krvarim inace obilno oduvijek. 6 dana mi traje M,ali mi nista nije poremetilo cikluse hvala Bogu.citala sam da se hrane masnom hranom, a da se smanjuje cim je manjak masti u tijelu.


    Meni ih je mama isto imala, ali ne u mojim godinama i ne prije trudnoće (dvije) koje je imala. “Srećom” pa masno i jedem stalno ha ha ha :D

    Dolazi nam Liam 💙💙💙💙
    Termin po M: 2.1. / po utz: 31.12.
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5331

    Prijavi adminu

    Ja imam na meternici miom 2cm i ne smeta za zacece i trudnocu. Imamo 3 trudnoce iza sebe. Nazalost sve tri sa losim zavrsetkom ali ne zbog mioma nego drugih stvari. Dok god ne raste dobro je. Nisu mi predlagali odstranjivanje.

  • Avatar Tonia♥️

    Tonia♥️

    Broj poruka: 1174

    Prijavi adminu

    Ja vjerujem da su kod mene genetski, jer mi je mama prije godinu dana vadila maternicu upravo zbog mioma kojih je maternica bila puna, a vjerujem da su se kod mene aktivirali zbog stresa. Plan mi je micat ih nakon prve trudnoće jer skloni su povećanju u trudnoći zbog prokrvljenosti maternice. 

    👩‍🦰31g 🧔34g
    👫 9g
    👰🤵6g
    24.11.2019. Spontani u 18tt 💔
    27.02.2020. Biokemijska (7+2)
    30.05.2020. Biokemijska (6+3)
    11.09.2020. Laparatomija mioma
    Trudimo se od 2017.
    Desni jajnik blago PCOS
    ✅ Kontrola ✅Papa ✅Brisevi
    💉 Gynositol, cikla
    Ne redoviti ciklusi
    Ponovni pokušaji od 05/21
    + 28.10.
    [lilypie.com]

  • Avatar LeLa2807

    LeLa2807

    Broj poruka: 1562

    Prijavi adminu

    Tonia

    Ja vjerujem da su kod mene genetski, jer mi je mama prije godinu dana vadila maternicu upravo zbog mioma kojih je maternica bila puna, a vjerujem da su se kod mene aktivirali zbog stresa. Plan mi je micat ih nakon prve trudnoće jer skloni su povećanju u trudnoći zbog prokrvljenosti maternice.


    I meni je genetski. Ista stvar. Samo mama nije imala za vrijeme trudnoća 

    Dolazi nam Liam 💙💙💙💙
    Termin po M: 2.1. / po utz: 31.12.
    [lilypie.com]

  • Avatar Tonia♥️

    Tonia♥️

    Broj poruka: 1174

    Prijavi adminu

    Ma ja kad sam saznala da ih imam sam sva bila u soku jer sam imala tad 27g i nekak sam si mislila da oni nastaju kasnije i da su veliki problem. Al zapravo kad se realno pogleda i nisu. Ima stvarno puno žena s miomima i imaju normalne i uspješne trudnoće kao i začeća. Tako da mislim da se ne trebamo previše opterećivati. Bitno ih je samo kontrolirati na pregledima i bit će sve ok 😊

    👩‍🦰31g 🧔34g
    👫 9g
    👰🤵6g
    24.11.2019. Spontani u 18tt 💔
    27.02.2020. Biokemijska (7+2)
    30.05.2020. Biokemijska (6+3)
    11.09.2020. Laparatomija mioma
    Trudimo se od 2017.
    Desni jajnik blago PCOS
    ✅ Kontrola ✅Papa ✅Brisevi
    💉 Gynositol, cikla
    Ne redoviti ciklusi
    Ponovni pokušaji od 05/21
    + 28.10.
    [lilypie.com]

  • Avatar Breskva

    Breskva

    Broj poruka: 424

    Prijavi adminu

    Ja sam isto citala da se tjekom trudnoce povecavaju,da nisu strasne inace ali opet ipak bi bilo bolje da nisu tu.
    Ja imam jednu i to me za sad tjesi ako ih vec imam. Cak sam citala da da znaju biti problem kod zaceca jer teze nastane implantacija Jer smetaju. Sad opet zavisi di se nalaze. Ali necu se jos i time opterecivat imam zeleno svijetlo od ginicke i to me tjesi. Mislila sam cak ici privatno za nekih 15 dana da vidim sta ce mi rec.

  • Avatar Leia91

    Leia91

    Broj poruka: 255

    Prijavi adminu

    Breskva

    Ja sam isto citala da se tjekom trudnoce povecavaju,da nisu strasne inace ali opet ipak bi bilo bolje da nisu tu.
    Ja imam jednu i to me za sad tjesi ako ih vec imam. Cak sam citala da da znaju biti problem kod zaceca jer teze nastane implantacija Jer smetaju. Sad opet zavisi di se nalaze. Ali necu se jos i time opterecivat imam zeleno svijetlo od ginicke i to me tjesi. Mislila sam cak ici privatno za nekih 15 dana da vidim sta ce mi rec.


    Da, i ja imam u planu ići po drugo mišljenje. Iako prvo ću srediti štitnjaču pa onda brinuti oko mioma. 
    Iskreno se nadam da neće praviti probleme jer sam puno čitala o iskustvima i zaista čak ni u trudnoći ne bi trebali predstavljati problem.

    [lilypie.com]

  • Avatar LeLa2807

    LeLa2807

    Broj poruka: 1562

    Prijavi adminu

    Martina1982

    Ja imam na meternici miom 2cm i ne smeta za zacece i trudnocu. Imamo 3 trudnoce iza sebe. Nazalost sve tri sa losim zavrsetkom ali ne zbog mioma nego drugih stvari. Dok god ne raste dobro je. Nisu mi predlagali odstranjivanje.


    Kad sam ja bila na pregledu nisu ni meni, a sad kad budem išla na kontrolu raspitat ću se.

    Dolazi nam Liam 💙💙💙💙
    Termin po M: 2.1. / po utz: 31.12.
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5331

    Prijavi adminu

    LeLa2807

    Martina1982

    Ja imam na meternici miom 2cm i ne smeta za zacece i trudnocu. Imamo 3 trudnoce iza sebe. Nazalost sve tri sa losim zavrsetkom ali ne zbog mioma nego drugih stvari. Dok god ne raste dobro je. Nisu mi predlagali odstranjivanje.

    Kad sam ja bila na pregledu nisu ni meni, a sad kad budem išla na kontrolu raspitat ću se.


    Super onda. Ja ti svaki put pitam na pregledu da sta je sa miomom i ok je za sada eto. 😁

  • Rita26

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure. Imam 29 g i nikad nisam rađala.
    Imam intramuralni miom od 3 cm te PCOS (sindrom policističnih jajnika). Miom pratim od kako je bio 1 cm. Nikada mi nije predstavljao problem i ginekolog nije htio “kopati po njemu”. Sada se pojavila ideja da se on ipak odstrani. Nisam najsretnija s tom idejom. Pokušavam par mjeseci ostati trudna ali zbog PCOS nemam ovulacije pa će biti malo teze. Iz tog razloga sam odlučila registrirati se i krenuti tipkati. Ako postoji žena s istim tegobama ili je uspjela ostati trudna - javi se ženo i budi inspiracija i motivacija. Hvala vam. 
    P.S. Miomi se navodno hrane mliječnim proizvodima. Tako da sam izbacila sve sireve, kefire, mlijeka bilo oni domaći ili iz supermarketa. Pijem čaj od Nevena. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.