Miomi i planiranje trudnoće / trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar LeLa2807

    LeLa2807

    Broj poruka: 1562

    Prijavi adminu

    Za sve nas koje imamo miom(e) a želimo dijete razmjena iskustva

    Dolazi nam Liam 💙💙💙💙
    Termin po M: 2.1. / po utz: 31.12.
    [lilypie.com]

  • Avatar LeLa2807

    LeLa2807

    Broj poruka: 1562

    Prijavi adminu

    Cure imam mali miom 1 cm niti (na zadnjoj kontroli prije 10 mj)  tad mi je doktor rekao da je smjesten izvan maternice na stjenci i da ne bi trebao raditi probleme. Uskoro idem na kontrolu pa me zanima ima li zenica sa miomom a da su ostale trudne i iznjele trudnoću bez problema. Hvala

    Dolazi nam Liam 💙💙💙💙
    Termin po M: 2.1. / po utz: 31.12.
    [lilypie.com]

  • Avatar Tonia♥️

    Tonia♥️

    Broj poruka: 1174

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, 

    Moje iskustvo… 3 mioma, jedan 5.5, druga dva oko 2cm…muz i ja smo radili na bebi dvije godine. Prošli 5doktora, 5 različitih misljenja. Zadnje je bio pregled kod dr Streleca u Petrovoj, gdje me stavio na terapiju letrozolom (koji potiče ovulaciju) na 6mj. Dogovor je bio da ukoliko ne ostanem trudna, idemo na odstranjivanje mioma. Nakon 4mj sam ostala trudna. Nažalost nakon 4i pol mj trudnoće - spontani. Miomi nisu imali veze sa njim.
    Zakljucak, miomi nisu smetali bebi u trudnoći i sve se normalno razvijalo. Malo su se nakon trudnoće povećali, ali i dalje ne smetaju za trudnoću. 

    👩‍🦰31g 🧔34g
    👫 9g
    👰🤵6g
    24.11.2019. Spontani u 18tt 💔
    27.02.2020. Biokemijska (7+2)
    30.05.2020. Biokemijska (6+3)
    11.09.2020. Laparatomija mioma
    Trudimo se od 2017.
    Desni jajnik blago PCOS
    ✅ Kontrola ✅Papa ✅Brisevi
    💉 Gynositol, cikla
    Ne redoviti ciklusi
    Ponovni pokušaji od 05/21
    + 28.10.
    [lilypie.com]

  • Avatar LeLa2807

    LeLa2807

    Broj poruka: 1562

    Prijavi adminu

    Tonia

    Pozdrav cure,

    Moje iskustvo… 3 mioma, jedan 5.5, druga dva oko 2cm…muz i ja smo radili na bebi dvije godine. Prošli 5doktora, 5 različitih misljenja. Zadnje je bio pregled kod dr Streleca u Petrovoj, gdje me stavio na terapiju letrozolom (koji potiče ovulaciju) na 6mj. Dogovor je bio da ukoliko ne ostanem trudna, idemo na odstranjivanje mioma. Nakon 4mj sam ostala trudna. Nažalost nakon 4i pol mj trudnoće - spontani. Miomi nisu imali veze sa njim.
    Zakljucak, miomi nisu smetali bebi u trudnoći i sve se normalno razvijalo. Malo su se nakon trudnoće povećali, ali i dalje ne smetaju za trudnoću.


    Bok Tonia, hvala ti što si podjelila svoje iskustvo, prije svega žao mi je radi vašeg gubitka i od srca ti želim čim prije plusić i školsku trudnoću.
    Ja imam jedan koji je na zadnjoj kontroli (3 mj. 2019) bio 1 cm. od tad se svašta moglo promijeniti - znam. Idem na redovnu kontrolu za mjesec i pol dana pa ću vidjeti.
    Tada mi je doktor rekao da je sa vanjske strane maternice i na ok mjestu da ne bi trebalo biti problema u trudnoći - samo se ja nisam dalje raspitivala jer tad nisam bila u fazi da želim bebu. Kako sad radimo na tome prošlo mi je kroz glavu taj moj miom.
    Počela sam pit vrkutu (navodno ga smanjuje/miče). pa ću vidjeti.

    Dolazi nam Liam 💙💙💙💙
    Termin po M: 2.1. / po utz: 31.12.
    [lilypie.com]

  • Avatar Tonia♥️

    Tonia♥️

    Broj poruka: 1174

    Prijavi adminu

    Ja sam tokom trudnoće stalno imala strah zbog mioma, ali na svakoj kontroli Mi je doktorica rekla da ne smetaju plodu i da je Sve ok. Jos jedna doktorica mi je to potvrdila iz bolnice. Oni su meni nastetili po pitanju ciklusa, jer su mi jedno vrijeme M trajale po 11 dana, pa onda 3mj nisam imala M… Ciklus mi je bio svakakav, Al onda se i to smirilo.
    Svakako mislim da ti neće smetati miom jer je stvarno mali, a i ocito nije na opasnom mjestu. 

    👩‍🦰31g 🧔34g
    👫 9g
    👰🤵6g
    24.11.2019. Spontani u 18tt 💔
    27.02.2020. Biokemijska (7+2)
    30.05.2020. Biokemijska (6+3)
    11.09.2020. Laparatomija mioma
    Trudimo se od 2017.
    Desni jajnik blago PCOS
    ✅ Kontrola ✅Papa ✅Brisevi
    💉 Gynositol, cikla
    Ne redoviti ciklusi
    Ponovni pokušaji od 05/21
    + 28.10.
    [lilypie.com]

  • Avatar LeLa2807

    LeLa2807

    Broj poruka: 1562

    Prijavi adminu

    Tonia

    Ja sam tokom trudnoće stalno imala strah zbog mioma, ali na svakoj kontroli Mi je doktorica rekla da ne smetaju plodu i da je Sve ok. Jos jedna doktorica mi je to potvrdila iz bolnice. Oni su meni nastetili po pitanju ciklusa, jer su mi jedno vrijeme M trajale po 11 dana, pa onda 3mj nisam imala M… Ciklus mi je bio svakakav, Al onda se i to smirilo.
    Svakako mislim da ti neće smetati miom jer je stvarno mali, a i ocito nije na opasnom mjestu.


    Hvala ti puno, ne znam što će biti - ali umirila si me. Lijepo je pročitati koju riječ utjehe u svakom slučaju. <3

    Dolazi nam Liam 💙💙💙💙
    Termin po M: 2.1. / po utz: 31.12.
    [lilypie.com]

  • Avatar Leia91

    Leia91

    Broj poruka: 255

    Prijavi adminu

    Bok cure, ja također imam 2 mioma (jedan 5cm, drugi oko 2,5) i pokušavam ostati trudna.
    Doktor mi je rekao da su kao “na dobrom mjestu” i da ne bi trebali smetati trudnoći. Rekao je također da tokom trudnoće mogu nestati, ali se i povećati i rekao da savjetuje da što prije radim na bebi. Za sada mi miomi ne predstavljaju nikakve probleme u ciklusu i rekao je da dok god je tako da ih ne treba vaditi. Sada idem na kontrolu svakih 6 mjeseci (samo ultrazvuk) i pratim veličinu.

    [lilypie.com]

  • Avatar LeLa2807

    LeLa2807

    Broj poruka: 1562

    Prijavi adminu

    Leia91

    Bok cure, ja također imam 2 mioma (jedan 5cm, drugi oko 2,5) i pokušavam ostati trudna.
    Doktor mi je rekao da su kao “na dobrom mjestu” i da ne bi trebali smetati trudnoći. Rekao je također da tokom trudnoće mogu nestati, ali se i povećati i rekao da savjetuje da što prije radim na bebi. Za sada mi miomi ne predstavljaju nikakve probleme u ciklusu i rekao je da dok god je tako da ih ne treba vaditi. Sada idem na kontrolu svakih 6 mjeseci (samo ultrazvuk) i pratim veličinu.


    Sretno sutra <3
    Ja sam se malo zabrinula jer sam počela piti čaj od vrkute i na nekom forumu naišla da se ona ne smije piti kad žena ima miom, a to mi je skroz čudno jer su mi svi rekli da ih vrkuta smanjuje. znate li šta o tome?

    Dolazi nam Liam 💙💙💙💙
    Termin po M: 2.1. / po utz: 31.12.
    [lilypie.com]

  • Avatar Leia91

    Leia91

    Broj poruka: 255

    Prijavi adminu

    Pa ja trenutno ništa ne pijem osim zelenog čaja. Za to sam pročitala da 2 šalice dnevno sprječavaju daljni rast mioma, a mogu se čak i smanjivati. A za vrkutu ne znam, ali budem malo čitala pa javim saznanja 

    [lilypie.com]

  • Avatar Breskva

    Breskva

    Broj poruka: 424

    Prijavi adminu

    Ja isto imam mali miom i gin mi je rekla da to ne predstavlja nikakav problem sa zacecem. Ja sam cak citala da je to genetski i bas sam pitala mamu ona ih ima cijeli zivot,i svejedno je rodila 3 djece. Imam kontrolu za 6 mjeseci. Krvarim inace obilno oduvijek. 6 dana mi traje M,ali mi nista nije poremetilo cikluse hvala Bogu.citala sam da se hrane masnom hranom, a da se smanjuje cim je manjak masti u tijelu. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.