Mame i bebe proljetnice 2023. 🫶🏻🍀💐🌸🌷🌝

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Marija_94

    Marija_94

    Broj poruka: 359

    Prijavi adminu

    Evo i mene drage mame. Ovako moja curica iskljucivo cica, oko 10 min i onda ili sama prestane ili zaspi, probala sam ju onako pomaziti po nosicu ili obrazu, ali par puta jos potegne i to je to. Recimo danas slucaj spava mi po pola sata i onda se budi i stavlja rukicu u usta kao da je gladna, a jela je prije pola sata. Sad je moje pitanje da li je 10 min dojenja dosta ili ne? 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Rose.

    Rose.

    Broj poruka: 1402

    Prijavi adminu

    Marija_94

    Evo i mene drage mame. Ovako moja curica iskljucivo cica, oko 10 min i onda ili sama prestane ili zaspi, probala sam ju onako pomaziti po nosicu ili obrazu, ali par puta jos potegne i to je to. Recimo danas slucaj spava mi po pola sata i onda se budi i stavlja rukicu u usta kao da je gladna, a jela je prije pola sata. Sad je moje pitanje da li je 10 min dojenja dosta ili ne?


    Neke bebe aktivno cicaju 10 min, i bude im dosta, neke budu po 20 min- pola sata na cici, ali ne vuku aktivno. Ako ti bas vuče 10 min dosta joj je, još je mala da može neku veliku količinu popapati odjednom, zato češće traži, i to je normalno kad je isključivo dojena.Trebat ce vremena za neki red i neki veći razmak ako dojis na zahtjev. S vremenom ce se vrijeme između podija produzavati. Sad joj daji kad god traži nećeš pogriješiti :)  ♥️♥️
    Mi smo na kombinaciji boca i cica pa još uvijek nemamo neki “red”. Nekad prođe 3 sata od zadnjeg podoja ili boce, a nekad sat vremena i već traži. A imamo 2 mjeseca. 😘😘

    💗💙💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Marija_94

    Marija_94

    Broj poruka: 359

    Prijavi adminu

    Rose.

    Marija_94

    Evo i mene drage mame. Ovako moja curica iskljucivo cica, oko 10 min i onda ili sama prestane ili zaspi, probala sam ju onako pomaziti po nosicu ili obrazu, ali par puta jos potegne i to je to. Recimo danas slucaj spava mi po pola sata i onda se budi i stavlja rukicu u usta kao da je gladna, a jela je prije pola sata. Sad je moje pitanje da li je 10 min dojenja dosta ili ne?

    Neke bebe aktivno cicaju 10 min, i bude im dosta, neke budu po 20 min- pola sata na cici, ali ne vuku aktivno. Ako ti bas vuče 10 min dosta joj je, još je mala da može neku veliku količinu popapati odjednom, zato češće traži, i to je normalno kad je isključivo dojena.Trebat ce vremena za neki red i neki veći razmak ako dojis na zahtjev. S vremenom ce se vrijeme između podija produzavati. Sad joj daji kad god traži nećeš pogriješiti :) ♥️♥️
    Mi smo na kombinaciji boca i cica pa još uvijek nemamo neki “red”. Nekad prođe 3 sata od zadnjeg podoja ili boce, a nekad sat vremena i već traži. A imamo 2 mjeseca. 😘😘


    Okej, hvala ti. 🥰🥰 Juuj vec 2 mjeseca, kako vrijeme leti. 😊

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Rose.

    Rose.

    Broj poruka: 1402

    Prijavi adminu

    Marija_94

    Rose.

    Marija_94

    Evo i mene drage mame. Ovako moja curica iskljucivo cica, oko 10 min i onda ili sama prestane ili zaspi, probala sam ju onako pomaziti po nosicu ili obrazu, ali par puta jos potegne i to je to. Recimo danas slucaj spava mi po pola sata i onda se budi i stavlja rukicu u usta kao da je gladna, a jela je prije pola sata. Sad je moje pitanje da li je 10 min dojenja dosta ili ne?

    Neke bebe aktivno cicaju 10 min, i bude im dosta, neke budu po 20 min- pola sata na cici, ali ne vuku aktivno. Ako ti bas vuče 10 min dosta joj je, još je mala da može neku veliku količinu popapati odjednom, zato češće traži, i to je normalno kad je isključivo dojena.Trebat ce vremena za neki red i neki veći razmak ako dojis na zahtjev. S vremenom ce se vrijeme između podija produzavati. Sad joj daji kad god traži nećeš pogriješiti :) ♥️♥️
    Mi smo na kombinaciji boca i cica pa još uvijek nemamo neki “red”. Nekad prođe 3 sata od zadnjeg podoja ili boce, a nekad sat vremena i već traži. A imamo 2 mjeseca. 😘😘

    Okej, hvala ti. 🥰🥰 Juuj vec 2 mjeseca, kako vrijeme leti. 😊


    Bas leti, prvih mjesec dana možda nije tako, ali kako vrijeme ide, čudo… vidit ćeš ♥️

    💗💙💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Marija_94

    Marija_94

    Broj poruka: 359

    Prijavi adminu

    Rose.

    Marija_94

    Rose.

    Marija_94

    Evo i mene drage mame. Ovako moja curica iskljucivo cica, oko 10 min i onda ili sama prestane ili zaspi, probala sam ju onako pomaziti po nosicu ili obrazu, ali par puta jos potegne i to je to. Recimo danas slucaj spava mi po pola sata i onda se budi i stavlja rukicu u usta kao da je gladna, a jela je prije pola sata. Sad je moje pitanje da li je 10 min dojenja dosta ili ne?

    Neke bebe aktivno cicaju 10 min, i bude im dosta, neke budu po 20 min- pola sata na cici, ali ne vuku aktivno. Ako ti bas vuče 10 min dosta joj je, još je mala da može neku veliku količinu popapati odjednom, zato češće traži, i to je normalno kad je isključivo dojena.Trebat ce vremena za neki red i neki veći razmak ako dojis na zahtjev. S vremenom ce se vrijeme između podija produzavati. Sad joj daji kad god traži nećeš pogriješiti :) ♥️♥️
    Mi smo na kombinaciji boca i cica pa još uvijek nemamo neki “red”. Nekad prođe 3 sata od zadnjeg podoja ili boce, a nekad sat vremena i već traži. A imamo 2 mjeseca. 😘😘

    Okej, hvala ti. 🥰🥰 Juuj vec 2 mjeseca, kako vrijeme leti. 😊

    Bas leti, prvih mjesec dana možda nije tako, ali kako vrijeme ide, čudo… vidit ćeš ♥️


    I meni se sad malo vuku dani, ali vjerujem da ce kasnije proletit vrijeme i eto 1. rockasa 🥰

    [tickerfactory.com]

  • Avatar MiniGirl

    MiniGirl

    Broj poruka: 324

    Prijavi adminu

    Sretan vam majcin dan!

  • Avatar Rose.

    Rose.

    Broj poruka: 1402

    Prijavi adminu

    MiniGirl

    Sretan vam majcin dan!


    Hvala također 🫶🏻

    💗💙💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Marija_94

    Marija_94

    Broj poruka: 359

    Prijavi adminu

    Sretan majcin dan! ❤️

    [tickerfactory.com]

  • Alstromenia

    Broj poruka: 42

    Prijavi adminu

    Pozdrav.. nova sam u ovoj temi.. Imam dvije curice koje su rodjene u 31+6 tjednu.. sad ce tri mjeseca.. Doktorica me nagovorila da ih cijepim protiv rotavirusa.. Sad u petak je bila druga doza cjepiva i za mjesec dana trebaju jos jednu zadnju dozu.. Prvi puta su simptomi u vidu nervoze.. nespavanja, grceva i gubitka apetita trajali vise od dva tjedna.. Doktorica govori moguce da su vec bile zarazene..u sto nevjerujem jer su dobro napredovale.. Ev sad su u petak drugu dozu dobile i opet ista prica.. Zanimaju me vasa iskustva.. i dali mogu odbiti da prime trecu dozu?.. Unaprijed hvala.. 

    👩‍🦰 33 hashimoto,čvor na štitnoj, PCOS,dijabetes tip 2
    🧔39 loš spermiogram
    15.7.21 prvi ICSI 8🥚➡️3 blasto ➡️ blasto2➡️ beta❌
    17.8.21 FET 1 blasto➡️ ❌
    29.10.21. 2ICSI 36🥚➡️ 9blasto➡️3.11 transfer2blasto➡️miss ab
    12.4.22 FET2blasto➡️ beta❌
    26.8.22 FET 2blasto➡️beta❌
    24.10.22 FET 2blasto 3.11 beta 573 ❤️❤️
    18.5.23. 2 preljepe curice ❤️❤️

  • nikkac

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame! Nova sam tu i imam par pitanja i nekako mi se ucinilo da bi ode mogla pronaci odgovor na njih ili barem biti upucena negdi di bi nasla odgovore.😁 
    Moja beba ce za 2 dana 8 mjeseci, uveli smo dohranu odavno te smo vec na 3 kruta obroka u danu ( voli papati🤭). Kaka 3-4 puta na dan. Priko dana spava 4 puta po pola sata, a samo uspavljivanje ponekad traje pola sata, ali isto tako ima dana kada ima 1 spavanje od 2 sata, i 2 od pola sata. Na nocno spavanje otprilike ide oko 20,20.30h najkasnije 21h.
    Ne spava cilu noc u komadu i zadnjih misec ipo je pocela svaku,a  nekad svaku drugu noc kakati oko 3,4 ujutro i to je skroz razbudi i nakon toga nikako nemoze zaspati, nekad bude budna po 2 sata…Ispocetka sam mislila da je neka faza i da ce brzo proci, ali kako evo jos traje zanima me jeli to normalan dio razvoja? Znam da je “normalno” da kaka preko noci dok je novorodence, a jos mi je najcudnije sto je od 4mj stala i traziti papati preko noci i ponekad bi prespavala cilu noc. A sada se budi nekad po 2 puta i bude budna po sat,2 🙉🙈
    Moje pitanje je: jeli normalno da bebe u toj dobi kakaju preko noci? Jeli to ima veze sa brojen obroka u danu i/ili kolicinom obroka u danu te s tim kad je dan zadnji obrok?  
    Ispricavam se na dugom postu 💐

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.