Mame i bebe proljetnice 2023. 🫶🏻🍀💐🌸🌷🌝

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Rose.

    Rose.

    Broj poruka: 1401

    Prijavi adminu

    Za sve mame čije su bebe stigle u proljeće 2023. 🍀

    💗💙💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Rose.

    Rose.

    Broj poruka: 1401

    Prijavi adminu

    Pišite svoja iskustva, nedoumice, probleme, lijepe stvari, bilo što vezano za bebače, babinje, porod… 
    tu smo da pomognemo jedna drugoj 🌝

    💗💙💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Rose.

    Rose.

    Broj poruka: 1401

    Prijavi adminu

    https://ibb.co/y0fhX3m [ibb.co] 
    Mi imamo ovakav skroz tanki jastučić, tek toliko da nije skroz na ravnom iako je on stvarno minimalan. ja ga stavljam na bok za sada. u bolnici sam ga stavljala na leđa u onim kreveticima, i došla sestra i prebacila ga na bok da dijete ne smije lezat na leđima, nego na boku, ako se zagrcne Itd da se ne udavi… a znam da sam čitala da su preporuke na leđima… preko dana ga stavljam u trudnički jastuk na leđa i eventualno malo u kolicima na trbuh ali samo kad sam uz njega… 

    💗💙💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar MiniGirl

    MiniGirl

    Broj poruka: 324

    Prijavi adminu

    Pozdrav, evo i mene! 
    Meni spava na boku u kreveticu. I ispod madraca sam stavila malu dekicu da napravi lagani nagib. Tako mi je patronazna rekla i na par mjesta sam citala da se tako stavi (iako se stalno mijenjaju te preporuke treba li spavati na leđima, trbuhu ili boku).
    Imam pitanje vezano uz pupak. Smrducka li on neposredno prije nego otpadne i cime ste ga cistili?

  • Avatar Rose.

    Rose.

    Broj poruka: 1401

    Prijavi adminu

    MiniGirl

    Pozdrav, evo i mene!
    Meni spava na boku u kreveticu. I ispod madraca sam stavila malu dekicu da napravi lagani nagib. Tako mi je patronazna rekla i na par mjesta sam citala da se tako stavi (iako se stalno mijenjaju te preporuke treba li spavati na leđima, trbuhu ili boku).
    Imam pitanje vezano uz pupak. Smrducka li on neposredno prije nego otpadne i cime ste ga cistili?


    Mi smo stavljali jedan potisak octenisepta dnevno i posušiti gazom, nisam zapazila smrduckanje ili tako nešto 🙂

    💗💙💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Rose.

    Rose.

    Broj poruka: 1401

    Prijavi adminu

    Bubamaza🐞

    Eto i nas u ove sitne sate 😄
    Spava na boku,na povisenom.
    Pupak tretiram 3xdnevno octaniseptom j tyrosure praskom. Gazu mijenjam svakim mjenjanjem pelene. Ne smrducka 🤔
    Imam pitanje za savove,stvarno ih je previse. Od kad smo doma i od kad sve “mogu sama” prilicno stezu i bole. Imate li koji tips and tricks da to brze prode? 😮‍💨


    Cicatridina krema ili sprej… možda čak bolje krema, u drugoj T me spasila, manje su zatezali i nekako brzo sam se oporavila, a stvarno sam ih imala brdo. 😵‍💫

    💗💙💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Rose.

    Rose.

    Broj poruka: 1401

    Prijavi adminu

    Bubamaza🐞

    Ja ih ovoliko do sad nisam imala i ne pamtim da ovoliko bole.Doduse do sad nisam ni rađala bebe od 4200g 😅 pokusat cu s tom mascu,hvala ti 😁


    Sve mi je poznato 🫣 drži se i sto brzi oporavak 😘

    💗💙💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Rose.

    Rose.

    Broj poruka: 1401

    Prijavi adminu

    Studenticaa

    Curkw imate li možda ideje kako da malenoj pomognem s kakanjem? Ona bez problema ima svaki dan dtolocu, ali kad treba istisnut van to su muke. Pocrveni, nekad zaplače, obično se jako “glasa”, i baš se frče i to zna trajati po polh i baš mi ju je žao takvu gledati. Niti nema miran san, i u snu se muči s time…svi mi govore da jw to normalno jer bebe još ne znaju kskati, ne znaju kak to funkcionira pa se muče dok ne skuže🤷🏻‍♀️. Ja bih joj rado pokušala olakšati barem, da ima miran san. Doslovno kad spava s čista mira zaplače, počne se frkati i onda se samo smiri i daljw spava


    Nama je pomogao probiotik, dam mu jednom dnevno wayu, i onda se ne muci toliko, isto se napinjao, stenjao… s probiotikom je to puno bolje, isto se nekad napinje, samo bez plakanja, vidim da mu pomaze svakako. Pokušaj ako želiš, trebalo bi joj olakšati 🥰

    💗💙💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar MiniGirl

    MiniGirl

    Broj poruka: 324

    Prijavi adminu

    Studentice vidjela sam da si pitala u zimskim bebama sto nakon carskog (steznik, depilacija..). Ja razmisljam o nekakvom stezniku, ali ne znam koji, kakav. Ako stogod saznas pisi.  Imas li resorptivne savove ili moras ici skidati? I jeste li bili vec u prvoj setnji? Jeste si mozda mazali nesto po trbuhu za strije da se manje vide, a da je ucinkovito? 

  • Avatar MiniGirl

    MiniGirl

    Broj poruka: 324

    Prijavi adminu

    Studenticaa

    Minigirl a za strije svako govori svoje kaj mu je uspjelo. Neki kažu godine, neki se kunu u neku kremu dok nekima ta krema nijw uopće pomogla. Ja pijem puuuno vode i mažem se zasad biobaza krema za trudnice(da potrošim dokraja😅) i onda ću otić u ljekarnu po neku hidratantnu kremu za strije i nadat se da ih bude bar malo izblijedilo


    Da, ja isto nisam nasla nesto pametno po internetu. Za oziljak od carskog je bitno masirati oziljak svaki dan i utrljavati kremu i bit uporan i navodno da ta masaza daje najbolje rezultate (ali isto cekati s tim do 4-6 tjedana navodno od carskog) Mislila sam da mi nece smetati toliko strije, ali bas sam jakooo cijelom trbuhu popucala. Barem bi trebale izblijediti.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.