Mame i bebe proljetnice 2023. 🫶🏻🍀💐🌸🌷🌝

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar MiniGirl

    MiniGirl

    Broj poruka: 322

    Prijavi adminu

    Studenticaa

    MiniGirl

    Studentice vidjela sam da si pitala u zimskim bebama sto nakon carskog (steznik, depilacija..). Ja razmisljam o nekakvom stezniku, ali ne znam koji, kakav. Ako stogod saznas pisi. Imas li resorptivne savove ili moras ici skidati? I jeste li bili vec u prvoj setnji? Jeste si mozda mazali nesto po trbuhu za strije da se manje vide, a da je ucinkovito?

    Za steznik, prije svega da ti kažem. Prvo čekaj pregled ginekologa! Jer se može napravit više štete nego koristi. Ja sam naručena u 4.mj kod ginekologa i nakon toga budem išla k fizijatru ili koja god je osoba zadužena za mišiće da mi kaže dal smijem steznik i kakve vježbe ds radim. Meni su rekli da nesmijem 3mj vježbati, teško dizato, naprezati se itd.
    Imala sam konce koje sam skinula prije 2tjedna. I mogu ti reć da mi je sa koncima bilo manje bolno nego bez njih😩. Ali hvala bogu sad me ništa više ne boli osim ako se ne ispreforsiram taj dan, onda me navečer sve u području trbuha boli kao i sam rez😓 kakve ti šavove inaš?
    Bile smo u 1.šetnji tek nakon 2tj(dok je mene prestalo boljeti) i to lagana i kratka. Jer i od dužih šetnja me boli sve dolje. Kako si ti općenito, kako se oporavljaš?


    Imam resorptivni sav pa ne moram nista vaditi. Mene boli uglavnom desni kraj valjda naprezem vise tu stranu. Najvise mi pase lezat na ledima. Na bokovima me krene zatezat nakon nekog vremena. I bole me kosti zdjelice (to valjda boli i nakon vaginalnog poroda?) 
    Znaci steznik nista za sad. Ma prvih dana mi je bilo neizvedivo hodat bez da ne drzim trbuh a onda nisam mogla malu uopce nosit i to me uzasno frustriralo. Pasalo bi mi nesto da mi drzi trbuh u sredini kad se okrenem na bok da me ne zateze.

  • Avatar MiniGirl

    MiniGirl

    Broj poruka: 322

    Prijavi adminu

    Dojite li ili dajete formulu (koju kolicinu i kako cesto)? 

  • Avatar Rose.

    Rose.

    Broj poruka: 1398

    Prijavi adminu

    MiniGirl

    Dojite li ili dajete formulu (koju kolicinu i kako cesto)?


    Mi smo na kombinaciji dojenje, izdajanje i formula. Cca 2 bocice dnevno ad, nekad treća bude navečer ili u toku noći. 
    po obroku popije cca 80-100 ml. 
    Preko noći ugl dojenje, eventualno kad vidim da traži svako malo i budi se, napravim ad, a preko dana izdajanje. 
    Tako nam za sad funkcionira, zadovoljni i bebač i ja 🫶🏻
    A vi? 

    💗💙💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar MiniGirl

    MiniGirl

    Broj poruka: 322

    Prijavi adminu

    Ja dajem dohranu (Nan) kako u pocetku nisam dobila imala mlijeka. Dajem joj 70-90ml. Uglavnom malo izdojim i nadodam dohranu ili cica plus dohrana. Htjela bih preci vise na dojenje, ali ne znam hocu li uspijeti. Rekla nam je patronaza da joj dajem svakih 4h i sad lijepo dobiva na težini. 
    Studentice jesi odmah krenula s dojenjem u bolnici ili su tamo davali dohranu?

  • Avatar Rose.

    Rose.

    Broj poruka: 1398

    Prijavi adminu

    MiniGirl

    Ja dajem dohranu (Nan) kako u pocetku nisam dobila imala mlijeka. Dajem joj 70-90ml. Uglavnom malo izdojim i nadodam dohranu ili cica plus dohrana. Htjela bih preci vise na dojenje, ali ne znam hocu li uspijeti. Rekla nam je patronaza da joj dajem svakih 4h i sad lijepo dobiva na težini.
    Studentice jesi odmah krenula s dojenjem u bolnici ili su tamo davali dohranu?


    Ako želiš preći više na dojenje, svakako ju stavljaj onda češće na cicu da ti navuče mlijeka, pa postupno zamjenjuj jednu bočicu jednim podojem. Sretno :)

    💗💙💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Rose.

    Rose.

    Broj poruka: 1398

    Prijavi adminu

    Studenticaa

    MiniGirl

    Dojite li ili dajete formulu (koju kolicinu i kako cesto)?

    Ja samo dojim. Izdajam samo za zalihe. Ne znam koliko popije🤷🏻‍♀️. Ali pošto se budi svakih 3/4 sata valjda dovoljno popapa. Lijepo raste i lijepo napreduje☺️

    Odlično, samo neka lijepo raste i napreduje. Bravo mamasita :) 
    Daj mi reci u što pohranjujes mlijeko? Vrećice ili čašice one? Lediš onda? 

    💗💙💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Rose.

    Rose.

    Broj poruka: 1398

    Prijavi adminu

    Lista rođenih proljetnih bebica 💐
    Beban - 23.12. Dečko 💙
    kk1109 - 11.02. Dečko 💙
    Ledolina - 15.02. Curica 💕
    Studentica - 24.02. Curica 💕
    Rose - 01.03. Dečko 💙
    Breskvica15 - Dečko 💙
    MiniGirl - 10.03. Curica 💕
    Bebanomoje - 13.03. Dečko 💙
    Bubamaza - 14.03. Dečko 💙
    Ribica33 - 15.03. Curica 💕
    Dama_21 - 20.03. Curica 💕 
    MyName - 31.03. Curica 💕

    💗💙💙
    [tickerfactory.com]

  • NelAm

    Broj poruka: 21

    Prijavi adminu

    Bok svima! Imam jedno pitanje, ako se koja od vas susrela sa time prilikom dojenja. Naime, primjećujem da mi je desna dojka malo veća od lijeve i nekako više punija mlijekom i brže se puni od lijeve. Da li koja od vas ima takvu situaciju?

  • Vitae

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Hej, ja sam rodila prije mjesec i nešto. Kombiniram dojenje i AD. Kakva su vaša iskustva sa spavanjem beba u svojoj sobi? Gdje sada spavaju vaše bebe i kada planirate da spavaju u svojoj sobi? 

  • Avatar Rose.

    Rose.

    Broj poruka: 1398

    Prijavi adminu

    Vitae

    Hej, ja sam rodila prije mjesec i nešto. Kombiniram dojenje i AD. Kakva su vaša iskustva sa spavanjem beba u svojoj sobi? Gdje sada spavaju vaše bebe i kada planirate da spavaju u svojoj sobi?


    Mi također kombiniramo. Nemam iskustva, za sada spava u krevetiću pored našeg. Prvo dvoje su spavali u sobi s nama (u svojim kreveticima) do 4 i 3 godine pa nisam relevantna za neki odgovor koji vjerojatno očekujes😄😄 ali podupirem i da dijete odmah spava u svojoj sobi, sve je stvar kako se roditelji naviknu i kako im je jednostavnije. 

    💗💙💙
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.