Mame i bebe ljetnice 2021.❤️

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Negativ.Ljubavi

    Negativ.Ljubavi

    Broj poruka: 676

    Prijavi adminu

    Drage žene.
    Prvo i osnovno! Predivne ste i svima vam hvala na onakvim riječima podrške vezano uz trud koji smo uložili muž (!) i ja da bi Teo dobivao na kilaži… A još sad kad vidim kako me prizivate što me nema 😭🙈 Niste normalne ❤️🤗
    Drugo i osnovno 😂 Teo je dobro, pregled je prošao dobro (Mallla!) i i dalje dobiva na kilaži. I to je najvažnije vezano uz nas kao malu obitelj 🥰
    .
    Treće. Čitala sam vas redovno, ali nisam ništa pisala jer i sami muž i ja nismo bili ništa konkretno odlučili vezano uz “režim” dojenja i općenito hranjenja (pa mi je bilo glupo da vas bezveze zatrpavam i zbunjujem). Ali na kraju smo si posložili u glavama i u svakodnevnoj rutini da nam je trenutno zapravo jako dobro i puno bolje nego početkom tjedna 💙💪🥳
    Pitali smo prije pedijatrijskog pregleda savjete od patronažne, Rode, i samu pedijatricu. I naravno, savjeti su različiti i ne mogu se svi primijeniti kako su oni zamislili, kako da je dijete stroj (kao CTG 🤣) Switch on, switch off, jednostavno ne ide tako. Ima nekih stvari u tim savjetima koje su slične, i mi smo lijepo rekli mi ćemo to prilagoditi tako i tako, jer na kraju krajeva mi smo oni koji Tea najbolje poznajemo… I dalje redovno dojim, ali podoji su puno kraći tako da sam psihički prodisala 🙏🥳 Ako je i nakon toga neutješan, ide formula ili izdojeno ako imam i dobro. Na kraju opet ispadne uglavnom 3 “dodatka” dnevno, a podoji kraći, tako da super! 💡🥂
    Nema potrebe za nekim ultimativnim oznakama “dojenje” ili “formula”. Kako nam bude taj dan tako ćemo napraviti i prilagoditi, pa kako god da se to zvalo. Može i nemajčinstvo, što se mene tiče, jer napokon mi mozak diše 😂
    .
    Ironično, neki dan na TV-u okrenem neke vijesti, kad eto priloga. Obilježen međunarodni tjedan dojenja 🙄 Kao da sam znala koji je pa mi je upravo on psihički bio najteži 🤦 I eto ti prve izjave. “Prvo, dojenje je besplatno. Drugo, lakše je od hranjenja adaptiranim, ne trebaju se pripremati bočice”. Znači para na uši. OK, besplatno je svima, to da, ali da je lakše, e to je možda u tvom slučaju tako. Druga izjava. “Moja beba je prijevremeno rođena, ali uz dojenje dobio je 200g u 3 dana”. Ili tako neka cifra. Opet para na uši.
    Nakon ovog iskustva apelirat ću svim izdavačima savjetnika za dojenje da ih izvole fino ažurirati i dodati temu “Što ako moja beba ne napreduje koliko treba?!”. Svugdje pišu pokazatelji, koliko mokrih pelena, koliko ukakanih, koliko gramaže. E da, a što ako NE napreduje?! Šta, samo nastavite dojiti? 😤😤😤

  • Avatar Negativ.Ljubavi

    Negativ.Ljubavi

    Broj poruka: 676

    Prijavi adminu

    Mallla - Ostala sam ti dužna neke odgovore od prije. Da, uvijek smo prakticirali prvo podoj na cici, pa tek onda “dodatak” u obliku izdojenog ili adaptiranog. Obično 3 puta dnevno. I da, pedijatrijski je dakle dobro prošao. Što se kilaže i dojenja tiče, dala ona neke savjete i moramo opet ići na provjeru kilaže sljedeći tjedan.
    Nadam se da ćete riješiti one prištiće. Ti masu mogućih rješenja znaš, tako da ćeš već naći nešto što vam odgovara, sigurna sam 🤗
    .
    Ninice - Ako se i dalje trudiš oko dojenja, jedino ti mogu prenijeti savjet da dok dojiš svako nekoliko radiš kompresije, tj. obuhvatiš cicu oko areole u obliku slova C i držiš pritisak 3-4 sekunde. To dok je beba budna, tako da ju fino potakneš kad joj mlijeko naiđe u usta. Sve drugo nema smisla prenositi… svatko će ti reći nešto svoje… a jedino ti, ili muž i ti, najbolje znate i po meni samo vi trebate odlučivati što ćete i kako.

    .
    ChiAn - Tvoj post o posjetama… 😤😤😤 Isto para na uši 🤣

  • Avatar Aneee

    Aneee

    Broj poruka: 3146

    Prijavi adminu

    chiAn

    ana.b.

    Ana0310 isti Problem imam…i to uvijek u noćnim satima..pretezitonje kretala ta faza u 2h, a sad zadnjih dana u 4h
    Evo I danas od 4h do pola 9 sam bila budna i pokušavam mu pomoći…nakon masiranje stomacica i cice je zaspao a i ja skupa s njim…pa sad zvao muz s posla da pita jel sve oke jer nisam ništa pisala pa me tako i probudio ahhaha ko zombi sam

    Jao ee…mi evo noćas imali te epizode…prvi puta…
    Znaci iz sna je poceka vrištati, kako nikad nije…kao da je imala noćnu moru…brzo sam ju umirila glasom…i odmah je nastavila spavati…
    A poslije toga, kad bi se inace budila za dojenje, prvo bi se naprezala i onda u plač…nikad nije tako plakala…ona je uvijek samo stenjala…
    I ja joj pokusavala pomoci sa nogicama…dizala ih, radila vjezbice…i pokakala se…i sljedeci put opet isto…
    Ne znam sta je to bilo…
    A dok sam ju dojila, prdne po 6-7 puta…
    Bas je bila neka čudna noć 🤔🙄


    Ma i moj se prvo grči I to u snu i vidim ja čim potraje pre dugo znaci ne može se pokakati ili prdnuti i tako je I sinoć prvo počne grčenje i kako je potrajalo onda ga je valjda počelo malo i boliti pa je plakao…ali eto onda sam mu naizmjenično masirala stomacic pa nogicama pedalirala, pa mu odizala guzu I tek nakon dužeg vremena se smirio ali nije niti kakio niti prenuo…pa sam ga stavila na sisu jer je i došlo onda vrijeme da jede koliko se to oduzilo (točno od podoja do podoja je trajalo) I tako je zaspao…pa sam i ja s njim odspavala…na kraju je spavao 4 sata..valjda se jadan isto izmorio…i onda kad se probudio isla sam mu presvuci pelenu kad ono punaaaa…vjv je dok smo spavali uspio kakiti 😅

    👱🏼‍♀️ 28 god
    🧔🏻 31 god
    👶 💙2021💙
    01.2022. krenuli na bebu br.2 🙏🏼🤗

  • Avatar Aneee

    Aneee

    Broj poruka: 3146

    Prijavi adminu

    Negativ.Ljubavi neka si ti nama dobro, a I mali napreduje…nebitno koliko i na kojoj je skali..bitno je da napreduje i da je zadovoljan 🥰 

    👱🏼‍♀️ 28 god
    🧔🏻 31 god
    👶 💙2021💙
    01.2022. krenuli na bebu br.2 🙏🏼🤗

  • Avatar chiAn

    chiAn

    Broj poruka: 1111

    Prijavi adminu

    Negativ, mogu ti reći da sam se jutros baš nekako zabrinula kad smo te sve zazivale…hvala Bogu da je sve dobro…
    Nažalost, idete mic po mic…što iziskuje vise vremena i živaca…psihički teška borba…zato kažem nažalost..ali opet na sreću ima napretka…i to je najbitnije…

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Negativ.Ljubavi

    Negativ.Ljubavi

    Broj poruka: 676

    Prijavi adminu

    E da, nisam se pohvalila… Jutros smo imali čaaak… TREĆUUU šetnju 😂
    Osjećam čudnovate poglede u smislu “Jadna žena, možda do 2025. uspije i sjest u kafić na kavu” 🤣
    A jbg, kod nas je to napredovanje u kilaži išlo sporo pa nas je očito u svemu usporilo…
    Sat vremena smo šetali, Teo je zvjerkao uokolo kroz mrežicu na kolicima, a ja sam se napunila energijom, baš se lijepo osjećam 🥰

  • Avatar chiAn

    chiAn

    Broj poruka: 1111

    Prijavi adminu

    Negativ.Ljubavi

    E da, nisam se pohvalila… Jutros smo imali čaaak… TREĆUUU šetnju 😂
    Osjećam čudnovate poglede u smislu “Jadna žena, možda do 2025. uspije i sjest u kafić na kavu” 🤣
    A jbg, kod nas je to napredovanje u kilaži išlo sporo pa nas je očito u svemu usporilo…
    Sat vremena smo šetali, Teo je zvjerkao uokolo kroz mrežicu na kolicima, a ja sam se napunila energijom, baš se lijepo osjećam 🥰


    Moja Rita evo ima 2 mjeseca i nismo ni mi puno isli u šetnje…zbog vrućina…
    Dok se probudimo, podojim, presvucem, vec bude prevruce…a navecer kad mozemo izaci krenu komarci…odem do svojih ili sestre, al opet budemo u dvoristu dok je hlad i poslije u kuci pod klimom…
    Čekam 9mj i normalnije vrijeme… 😅

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    Negativ super, super, drago mi je da je pregled dobro prošao, da Teo dobiva i da je sve u redu…a od svega najbolje da ste išli u šetnju i da si ti u toj šetnji napunila baterije. Mi isto ne idemo svaki dan u šetnju, meni se nekada ne da, nekada mi je pre vruće pa tako prođe nekoliko dana a da nismo izašli. 
    I da ovo se u potpunosti slažem s tobom, jako puno trube po mjerilima uspješnosti dojenja a nigdje nema što ako ni to ne uspije….veliki dio zasluga zašto mas dojenje može tako frustrirati je upravo taj.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Negativ.Ljubavi

    Negativ.Ljubavi

    Broj poruka: 676

    Prijavi adminu

    Hvala vam, curke ❤️
    ChiAn - Taman si prokomentirala da kod nas ide mic po mic, i prije nego sam vidjela taj tvoj post sam napisala ono o šetnjama kako smo tek treću odradili. I ja sam tako zaključila, nekako smo na to dojenje i napredovanje utrošili baš puno energije i vremena, ali nema veze. Kao i za dojenje, i za druge stvari svatko ima svoj ritam, mi ćemo fino polako, ali sigurno 😜😂 A vidim da vas ima još koje ne šetaju baš često 😁
    Mamin ritam - Kako vi s odmaranjem/spavanjem i s druge strane, s čišćenjem, kuhanjem, raspremanjem? Moram reći kad Teo zaspe da odmah i ja grabim priliku za snom. Vodim se time da ne znam što me čeka, u smislu grčevi, neprospavana noć i tako… A onda opet primjećujem da ovih dana ipak imam malo više energije… Ali pinkicu više. Jednostavno će mi trebati više vremena dok ne nadođem, čini mi se. Imam osjećaj da ste vi daleeeko ispred mene 🤔
    Mini usporedba: čak su mi i šavovi nisu u potpunosti otpali 🙄

  • Avatar Bela23

    Bela23

    Broj poruka: 579

    Prijavi adminu

    Mamin ritam- Ja iskreno kako kad. Nekad nesto napravim dok spava nekad zalegnem na kauc i gledam na mobitel nekad i ja odspavam. Stvarno se nastojim puno ne opterecivati s tim nego radim kako mi je u tom trenutku. Ionako nece mi spremit nitko nego ja. Najcesce se ja nvcr raspistoljim nju podojim i dam ju muzu i onda ja napravim sto imam. I svaku vecer pobacam sudje u masinu prebrisem na brzinu i onda mi je ujutro sve lipo cisto. Nije to bas cistoca na zavidnom nivou ali na oko izgleda ok i ja zadovoljna. Mislim da je najbitnije da je mama ok psihicki tako da kad god uspijem ja sebi uzmem malo vremena za sebe. E sad kad dodjr drugo dijete onda vjv tako necu moci.
    .
    Dns sam se uplasila kao nikada u zivotu. Moja mala voli jako jako jako puno papati i dns je natezala sisu pola sata i ajde racunam ja mazi se pa ju pustila. Kad je ona krenula povracati nazad visak, to je u slapovima izlazilo, ja sam ju podigla i odmah pocela vristati i zvati muza. Jako jako neugodan prizor mislim da se i ona jadna uplasila. Ja vama ne mogu opisati tu kolicinu mlijeka sta je ona ispovracala.

    6/21 👧🏼
    6/23 👼🏼 7tt
    03/24 ⏳

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.