loš spermiogram

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • tuli

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Kakva su iskustva s jako lošim spermiogramima, jeste li odmah upućeni na IVF?
    Naime i prije pokušavanja smo oslučili napraviti spermiogram i diojagnoza je oligoasthenozoospermija:(

    Volumen (mL): 2,4
    Apstinencija (dana): 3
    Koncentracija: 2,2 M/ml. (ref ≥16 M/ml.)
    Broj spermija: 5,3 M/u uzorku (ref ≥39 M/ml.)
    Progresivni (PR): 22,2 % (ref ≥30%)
    Pokretni: 33,3% (ref ≥42%)
    Morfologija: 5,7% (ref ≥4)
    Vitalnost: 73,9 % (ref ≥ 54%)
    Dijagnoza: Oligoasthenozoospermia

    Imao je nedavno urinoinfekciju, a prije i ureoplasmu koja je liječna, ima li to kakve veze? 
    čitam da se ovako loši spermiogrami uglavnom ne popravljaju radikalno…
    Hvala svima unaprijed na iskustvu ili info!

  • Avatar Zoe🌸

    Zoe🌸

    Broj poruka: 555

    Prijavi adminu

    Tuli moj muz je imao slican spermiogram, cak malo i gori jer je progresivno pokretnih spermica bilo samo 6% 
    Mi smo pokusali sa suplementima i ostala sam trudna nekih 8-9 mjeseci nakon takvog nalaza 😊
    Tako da bih ti ja savjetovala da probate popraviti, ako i krenete na IVF bolji spermiogram sigurno ne moze odmoci 😊 sretno🍀

    👱🏻‍♀️ 28 - blagi PCOS
    🧔🏻‍♂️ 30 - oligo/asthenozoospermia

    • trudimo se od 6./2020. 🍀🙏🏻
    iiii trud se isplatio❤️ 6.5. 2022. ➕🐣

    • 1./2023. 💗

  • Avatar Zoe🌸

    Zoe🌸

    Broj poruka: 555

    Prijavi adminu

    Urinoinfekcija svakako ima veze, a i ureoplasma, treba nekih 3 mjeseca da se spermiogram obnovi nakon infekcija, bolesti itd. 🤞🏻

    👱🏻‍♀️ 28 - blagi PCOS
    🧔🏻‍♂️ 30 - oligo/asthenozoospermia

    • trudimo se od 6./2020. 🍀🙏🏻
    iiii trud se isplatio❤️ 6.5. 2022. ➕🐣

    • 1./2023. 💗

  • tuli

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Hvala puno na odgovoru i ohrabrenju! 

    Svakako je prvi korak mikrobiološka analizu urina i ejakulata, tu si mislim da postoji šansa da ako je u pitanju infekcija da se liječi i poboljša stanje.
    Iako na internetu čitam i da unatoč liječenju ako je infekcija bila dugotrajna, to mogu bit posljedice pa nema pomoći..
    koje suplemente ste koristili, imate preporuku?

  • Avatar Zoe🌸

    Zoe🌸

    Broj poruka: 555

    Prijavi adminu

    Tuli mi smo koristili profertil 2x dnevno, dosta je skup pa mozete koristit i sve te vitamine pojedinacno, uz to promjena navika vezano uz prehranu, vise voca, povrca itd., posto se bas prije nije zdravo hranio poceli smo na to vise paziti. Vise tekucine, cajeva.. onda nam se nalaz popravio na asthenozoospermiu pa smo trebali samo radit na pokretljivosti i tu smo nekih 5 mjeseci koristili samo Bioastin 4x dnevno i nakon toga sam ostala trudna. Da sam znala ranije za Bioastin koristili bi ga i prije, proguglaj, iskustva su super 😊

    👱🏻‍♀️ 28 - blagi PCOS
    🧔🏻‍♂️ 30 - oligo/asthenozoospermia

    • trudimo se od 6./2020. 🍀🙏🏻
    iiii trud se isplatio❤️ 6.5. 2022. ➕🐣

    • 1./2023. 💗

  • tuli

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Hvala!

  • ružica

    Broj poruka: 1623

    Prijavi adminu

    Zoe, daj preporuku što piti s dijagnozom asthenospermia? Pije qoenzim, e vitamin, omegu i welmann conception je li to ok? Kad je radio spermiogram imao je apstinenciju od 10 dana  je li to moglo pogoršati nalaz?

    👩 37, amh 6.2.pmol
    👨 33 ,normospermia
    26.09.2022. ET (trodnevni, osmostanični)
    5+3 🙏❤️

  • Avatar Zoe🌸

    Zoe🌸

    Broj poruka: 555

    Prijavi adminu

    Ružice spermiogram se ne preporuca radit nakon vise od 4-5 dana apstinencije maksimalno, jer sto duze apstiniras pokretljivost spermija opada. Idealno je nakon 3 dana napravit
    Tako da prvo ponovite nalaz, jer niste dobili realnu dijagnozu s 10 dana apstinencije

    👱🏻‍♀️ 28 - blagi PCOS
    🧔🏻‍♂️ 30 - oligo/asthenozoospermia

    • trudimo se od 6./2020. 🍀🙏🏻
    iiii trud se isplatio❤️ 6.5. 2022. ➕🐣

    • 1./2023. 💗

  • tuli

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Zoe🌸

    Tuli moj muz je imao slican spermiogram, cak malo i gori jer je progresivno pokretnih spermica bilo samo 6%
    Mi smo pokusali sa suplementima i ostala sam trudna nekih 8-9 mjeseci nakon takvog nalaza 😊
    Tako da bih ti ja savjetovala da probate popraviti, ako i krenete na IVF bolji spermiogram sigurno ne moze odmoci 😊 sretno🍀


    samo pojašnjenje, vaša situacija je bila tako loša i po pitanju koncentracije  i broja spermija? 
    meni se kako proučavam to čini jako loše…kao 4. najgori stupanj po težini…

  • Avatar Srculence3

    Srculence3

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Pozdrav, MM ima dijagnozu azoo/crypto. S tim da mu nedavno na M-TESE nisu našli ništa. FSH sa 18,6 porastao na 28, testosteron sa 13,5 na 16,5. Pio par mjeseci proxeed 2x1, sad dobio terapiju klomifen. Imate li iskustva s klomifenom ?

    👩(89) (hiperlaktinemija- pod kontrolom)
    AMH:35
    🧑(89) Azoospermia ( 2 s-grama azoo, 2 crypto)
    07/22 M-TESE ❌
    12/2023 Prag ICSI: 17 fol➡️ 2🥚➡️ 1 blastica
    15.12 ET💗 5dpt ➕️ ,Beta 12dpt: 628.6, 14dpt: 1428
    04.01. 1️⃣uzv✔️
    no-give-up
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.