Ljetne bebe 2021.💛

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar sd0302

    sd0302

    Broj poruka: 27

    Prijavi adminu

     PART 1
    26.08.2021 je stigao moj djecacic savrseniii.
    Pa da vam ispricam kako je na kraju to bilo od zadnjeg mog kom.
    Sa srijede na cetvrtak u noci sam vec poludila jer me je fkt jako pocelo boljet i osla sam dolje di su doktoru i rekla sam boli me jako ne mogu durat. A onaj gel sto sam dobila sto sam vam rekla me isto nije otvorio, samo potaknuo trudove. I sestra meni odmah tam u radaoni da neki lijek koji me je dobro osamutio i cak sam na par min zaspala, ali je brzo prestao djelovat i trudovi opet poceli sibat. Tamo pred jutro dolazi doktorica i hvala dragom bogu kaze otvorila sam se 3cm i ako hocu mogu uzet epiduralnu pa pricekat ocu se jos otvorit ak ne onda drip. I pristala ja na epi, dosli anesteziolozi i to je trajalo oko pol sata dok su ugradili kateter u kicmu i sve. Joj kad je ona pocela djelovat miliiiine, ma nikad bolje mi nije bilo, samo sam morala cijelo vrijeme lezat nikud ustajat i mjehur mi je doktorica praznila na cjevcicu. To je pocelo oko 7 ujutro znaci, ja se nisam nista otvorila do nekih tam 12 i stavili me na drip, sto mi nije bilo ispocetka ni lose jer nisam osjetila taj drip od epi, ali jako brzo je nestalo epi prve doze i isli su staviti drugu no nazalost ona nije djelovala, a drip je poceo sibat na najjace..Isao je trud za trudom i to intezivni, a ja se otvorila 5cm samo i ni makac dalje. Negdje od 2 3 sata popodne ja sam bila u takvim bolovima, ja sam vristala a muz je jadan plakao dok me je gledao takvu. Znaci sve indukcije su pokusali na meni, dali tim indukcijama i previse vremena da pocnu djelovati i otvore me ali nista. Isli su vadit krv iz bebine glave da vide jel s bebom sve ok. To je bilo uzas i nije mi se svidalo ali ajde. Kako se ispostavilo da je s bebom sve ok nastavili su dalje torturu nadamnom. Tek oko 8 navecer dolazi doktorica, pregleds me, a ja jos uvijek na samo 5cm. Vec sam bila unistena i iscrpljena pa taman da sam i bila 10 nebi imala snage tiskati. Kaze ona ili nastaviti s dripom (ili ti ga mucenjem) il carski, ko iz topa sam pocela vikat carski iako nisam bas za njega jer je oporavak puno tezi. I ugl oke ide carski, do sale su me morali voziti s krevetom a prije tog me oni prebacili na taj krevet s onog stola jer ja nisam vise bila sposobna ni stajat na nogama, isao je trud za trudom i ubijalo me, tako satima (+spavala nisam 72h+.) Dosla u salu, pripremili me, dali mi spinalnu nakon koje sam povracala i ugusila se skoro jer se nisam smjela dici a osjet sam izgubila za sve. 

    Prva bebica- 26.08.2021. 💙👶🏻

  • Avatar sd0302

    sd0302

    Broj poruka: 27

    Prijavi adminu

    PART 2
    Oko 22:00 me stavljaju na stol, muz kraj mene sjedi a ispred platno da naravno ne gledamo kak mi rezu utrobu i tako muz i ja pricamo i odjednom osjetim snazni pritisak iz trbuha i prelomi se bebin plac u 22:14, odmah su mi ga stavili na 30ak sek na obraz da ga poljubim pa su ga otisli obrisati i opet nam ga donjeli malo. Zatim su on i muz otisli dolje dok su mene dovrsavali tj sivali me, sto je trajalo nekih 20min. Ugl operacija je jako brzo prosla i definitivno me spasila. Ma da stvarno je poslije nje tesko, prvi put sam ustala iz kreveta nakon nje evo danas poslijepodne. Pokusala sam sa sestrama malo i prije toga ali sam bas jako jako krvarila. Drugi put sam uspjela i napokon mi izvadili i kateter sto mi je uzas bilo. Pijem puno toga za bolove, hodam polako  i od tad sam pocela napokon sama svoje dijete previjat. Bolit ce jos dugo vjerovatno, ali kazem i to cu predurat jer inace ono siljenje prirodnog poroda 4 dana i da nema pomaka osim stvarno ozbiljnih bolova, da se tak nastavilo to nebi izdrzala. Sestra tamo ova jedna nasa  (zivim u Njemackoj pa zato kazem “nasa”) mi se cak divi i ne moze vjerovati kako sam uopce do tad izdrzala.

    Prva bebica- 26.08.2021. 💙👶🏻

  • Avatar sd0302

    sd0302

    Broj poruka: 27

    Prijavi adminu

    PART 3 (last one I promise)

    Ne znam bas da cu to samo tako zaboraviti iako je to donjelo najvecu srecu mogucu opet mi je malo pre taumaticno bilo da samo tako nestane. Hvala bogu imala sam muza kraj sebe koji se pokazao neopisivo dobrim muskarcem. Od prvog dana me nije htio ostavljat samu, navecer bi spavao ili u autu ili po klupama u bolnici u cekaonama, nije ni jeo ko ni ja, takoder iscrpljen i jako zabrinut. Uspjela sam ga samo 2 puta potjerati doma da odmori malo. Ali najvise su me shrvale njegove suze koje mi do sad cak nije nikad pokazao, plakao je u vise navrata ta zadnja 2 dana jer mu je bilo zao mene i sto prolazim kroz takve bolove. No svaki trud je samnom pokusao prodisati i biti mi tu. ❤

    Prva bebica- 26.08.2021. 💙👶🏻

  • Avatar Matejaa95

    Matejaa95

    Broj poruka: 349

    Prijavi adminu

    sd0302

    PART 2
    Oko 22:00 me stavljaju na stol, muz kraj mene sjedi a ispred platno da naravno ne gledamo kak mi rezu utrobu i tako muz i ja pricamo i odjednom osjetim snazni pritisak iz trbuha i prelomi se bebin plac u 22:14, odmah su mi ga stavili na 30ak sek na obraz da ga poljubim pa su ga otisli obrisati i opet nam ga donjeli malo. Zatim su on i muz otisli dolje dok su mene dovrsavali tj sivali me, sto je trajalo nekih 20min. Ugl operacija je jako brzo prosla i definitivno me spasila. Ma da stvarno je poslije nje tesko, prvi put sam ustala iz kreveta nakon nje evo danas poslijepodne. Pokusala sam sa sestrama malo i prije toga ali sam bas jako jako krvarila. Drugi put sam uspjela i napokon mi izvadili i kateter sto mi je uzas bilo. Pijem puno toga za bolove, hodam polako i od tad sam pocela napokon sama svoje dijete previjat. Bolit ce jos dugo vjerovatno, ali kazem i to cu predurat jer inace ono siljenje prirodnog poroda 4 dana i da nema pomaka osim stvarno ozbiljnih bolova, da se tak nastavilo to nebi izdrzala. Sestra tamo ova jedna nasa (zivim u Njemackoj pa zato kazem “nasa”) mi se cak divi i ne moze vjerovati kako sam uopce do tad izdrzala.


    Zao mi je da je tako proslo . Al bolje carski poslje toliko patnje. Ne mora bit da ce oporavak trajat dugo. Mene boljelo 7 dana. Nakon tog nije. Rana zarasla nakon 3 tj j sve super. Tako da mozda i kod tebe bude sve okej i brzo. Sretno s bebacem i sada uzivajte skupa, sve to je sada iza tebee😊

    15.12.23. zadnja menz
    9.1 .24. plusiccc
    Druga trudnoca😀
    Prvi pregled 30.1

  • Avatar mara5

    mara5

    Broj poruka: 1344

    Prijavi adminu

    sd0302

    PART 3 (last one I promise)

    Ne znam bas da cu to samo tako zaboraviti iako je to donjelo najvecu srecu mogucu opet mi je malo pre taumaticno bilo da samo tako nestane. Hvala bogu imala sam muza kraj sebe koji se pokazao neopisivo dobrim muskarcem. Od prvog dana me nije htio ostavljat samu, navecer bi spavao ili u autu ili po klupama u bolnici u cekaonama, nije ni jeo ko ni ja, takoder iscrpljen i jako zabrinut. Uspjela sam ga samo 2 puta potjerati doma da odmori malo. Ali najvise su me shrvale njegove suze koje mi do sad cak nije nikad pokazao, plakao je u vise navrata ta zadnja 2 dana jer mu je bilo zao mene i sto prolazim kroz takve bolove. No svaki trud je samnom pokusao prodisati i biti mi tu. ❤


    Baš dugo su te držali, ni ja nikako nisam htjela carski i također sam takva nepomična povraćalla užas.. Meni je oporavak bio grozan, tjedan dana sam proplakala uz ranu i oštećene bradavice. Ali evo sad je sve ok, šetamo vozimo se obavljam sve s njim, sisa i napreduje. Budi samo pozitivna i vaša mala obitelj će brzo biti u punom pogonu 🤗😘

    🙅‍♀️30, 🙋‍♂️29
    [lilypie.com]

  • Avatar CrazyDiamond

    CrazyDiamond

    Broj poruka: 110

    Prijavi adminu

    sd0302

    PART 3 (last one I promise)

    Ne znam bas da cu to samo tako zaboraviti iako je to donjelo najvecu srecu mogucu opet mi je malo pre taumaticno bilo da samo tako nestane. Hvala bogu imala sam muza kraj sebe koji se pokazao neopisivo dobrim muskarcem. Od prvog dana me nije htio ostavljat samu, navecer bi spavao ili u autu ili po klupama u bolnici u cekaonama, nije ni jeo ko ni ja, takoder iscrpljen i jako zabrinut. Uspjela sam ga samo 2 puta potjerati doma da odmori malo. Ali najvise su me shrvale njegove suze koje mi do sad cak nije nikad pokazao, plakao je u vise navrata ta zadnja 2 dana jer mu je bilo zao mene i sto prolazim kroz takve bolove. No svaki trud je samnom pokusao prodisati i biti mi tu. ❤


    Žao mi je što si sve to trebala prolaziti… stvarno svaka čast i tebi i tvom mužu… Želim ti čim više snage i sreće sa daljnim oporavkom! Čestitam na bebici i šaljem zagrljaj 💕


  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    Sdo302 najprije čestitam! A onda podrška i naklon! Sad je iza tebe, zaboravit neces to je sigurno al doci ce nove brige i veselja pa ce dozivljaj izblijediti. Želim ti brz i uspješan oporavak!

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar 🌼TiKi🌼

    🌼TiKi🌼

    Broj poruka: 1834

    Prijavi adminu

    Sdo svaka ti cast na strpljenju i snagi. Zao mi je sto si to sve prosla. Zelim ti brz oporavak da sto prije uzivas u svojoj bebici. Cestitam!
    Cure koje ste rodile, cestitam vam i uzivajte sa svojom djecicom!
    Nas dvije smo dobro, Doris je natukla skoro 1,5 u mjesec dana… Raste kao gljivica, jedino ju grcevi muce. Nadamo se da ce uskoro proci 😑
    Trudnice, drzite se. 🤞❤️

    👨‍🔧 ‘91., bez dijagnoze
    👩‍⚕️’ 92., PCOS, endometrioza, IR, blagi oblik trombofilije
    Poliklinika BetaPlus
    1.AIH 7/2019. Beta 0
    2.AIH 9/2019. Beta 201, abrup. placente u 24.tt 👼
    3.ICSI 9/2020. 1js,1 zametak, transfer 2.dan, Beta 0
    4.ICSI 11/2020. 3js, 2 zametka, transfer 3.dan =👶💗
    1🐧
    [lilypie.com]

  • Avatar Rita37🤰

    Rita37🤰

    Broj poruka: 976

    Prijavi adminu

    sd0302

    PART 3 (last one I promise)

    Ne znam bas da cu to samo tako zaboraviti iako je to donjelo najvecu srecu mogucu opet mi je malo pre taumaticno bilo da samo tako nestane. Hvala bogu imala sam muza kraj sebe koji se pokazao neopisivo dobrim muskarcem. Od prvog dana me nije htio ostavljat samu, navecer bi spavao ili u autu ili po klupama u bolnici u cekaonama, nije ni jeo ko ni ja, takoder iscrpljen i jako zabrinut. Uspjela sam ga samo 2 puta potjerati doma da odmori malo. Ali najvise su me shrvale njegove suze koje mi do sad cak nije nikad pokazao, plakao je u vise navrata ta zadnja 2 dana jer mu je bilo zao mene i sto prolazim kroz takve bolove. No svaki trud je samnom pokusao prodisati i biti mi tu. ❤


    Cestitam tebi i muzu… Najgore je iza vas… Sad svaki dan sve brze oporavak ide… Svu srecu zelim,… 
    Mogu sami reci svaka od nas da zna da ce na kraju zavrsit na carskom odmah bi ga dogovorila  a ne mucit se danima pa opet na njega… Al ne znamo kako ce ici…  Prosla si tezak put al najbitnije da je na kraju zavrsilo dobro. 

  • Avatar sd0302

    sd0302

    Broj poruka: 27

    Prijavi adminu

    Hvala vam svim!❤
    Vec smo dosta bolje, jucer smo stigli kuci cak, a mislila sam da cemo bit minimalno 5 dana i bas me razveselilo da idemo doma😄
    Sad se mazimo, pazimo i jaaako puno volimo, muke s poroda ostavljamo iza sebe❤

    Prva bebica- 26.08.2021. 💙👶🏻

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.