Lista potrebnih i nepotrebnih stvari za bebu

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    Na teu da se nadovezem, i haljinice i suknjice za curice… 
    Najvece gluposti. Ok jedna haljinica, al  ja imam prvu zimsku curu rodjenu pocetkom prvog mjeseca i prva haljinica koju smo obukli je bila pocetkom svibnja i to za krstenje. Al mozda ja nisam mjerodavna, ja sam mama u trapericama i tenisicama pa i ne sredjujem na taj nacin svoju curku.
    Za klince vrijedi udobnost i prakticnost prije svega. 

  • Avatar m-mama

    m-mama

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    Baš, moj je stalno u bodićima i hlačicama s nogavicama i bez. Traperice je imao jednom na dvije minute.  Volim kad je sve mekano i rastezljivo da mu lakše obućem. nekakva ponagala nisam ni kupovala, kad je bio manji bih ga nosala po stanu u jajetu, z 1-2 mj smo ga vozali z kolicima po stanu, a sad ga stavim u kinderbet i odem npr na wc. Nosiljku imamo maramu, malo smo je nosili jer mi je bilo vruće, a i nekako mi je bila nepraktična. Nismo se našli nekako, nespretna mi je bila za spremanje. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Lalla

    Lalla

    Broj poruka: 634

    Prijavi adminu

    Nekorisno:
    1. babybjorn zibalica - ok,poslužila je, ali smo mogli i bez tog
    2. bilokakve baby hlačice sa gumbićima u struku, baby majice (bodiji su dovoljni), skafandere ne treba dok ne počne hodat… ja sam mu kupila i nikad odjenula, obukla jednom neki koji smo dobili - ali nije bilo potrebno - dovoljno su štramplice i deblje hlačice i one neke futrene papučice iz dm-a
    3. nosni aspirator na usisivač - po noći razbudiš i sebe i susjede, a onaj za usta jednako dobro povuće
    4. bočica, zamjenske dudice, izdajalica, za pranje bočica… (ništa od toga mi nije trebalo i bolje kupovati te ako zatreba)
    5. vaga za bebe - patronažna ima, neka ona važe, bolje se ne opterećivat
    6. posteljina za bebe - dovoljno su 2 plahte za kinderbet, 2 dekice, ako je zimska beba onda možda 1-2 vreće
    7. kozmetike ja nepotrebna… od kozmetike samo krema za guzu, eventualno mustela šampon za tjemenicu i neka ful blaga krema tipa aderme, po ljeti npr. bepanthen za eventualne osipe protiv znoja
    8. pojasevi za trbuh (meni ništ nije trebalo, trbuh mi se vratil vrlo brzo u stari oblik… možda nekom ustreba, ali ne kupovati unaprijed)
    9. dok ne počne hodat kak bog zapovijeda ne trebaju tvrde cipelice, bezveze trošit novce na to… i ak se uzdiže sam uz namještaj to ne znači da hoda i može potrajat još pol godine dok ne počne zaista hodat
    10. strunjače, puzzle (bar meni)… ja ga stavim na strunjaču, on otpuže, sjedne na parket

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Lalla

    Lalla

    Broj poruka: 634

    Prijavi adminu

    Korisno:
    1. baby gym
    2. neko spremište za igračke (nakupi se vrlo brzo zvečaka, plišanaca, mi autića…)
    3. prematalica (ja sam imala onu koja se zatakne za kinderbet)
    4. kišobran kolica
    5. nosilljka za bebe od rođenja i neka jakna za nosiljku kad je hladno
    6. kapi za grčeve i za prđenje 
    7. kondomi (može se ostat trudan vrlo brzo nakon poroda)
    8. guralica (kad počne hodat)
    9. jednokratni podlošci za presvlačenje (stvara smeće, al govana bude svugdje - na početku čak bolje na tetra peleni jer prvih 6 mjeseci kakica ne smrdi i ne ispada iz pelene)
    10. ogradica za krevet (MUST HAVE bar u našem slučaju)
    11. pelice (najzgodnije za puzače i učenje hodanja)
    12. hranilica (paziti da se lako može oprati, ja sam tu pogriješila i sad mi muž neda da kupim drugu)
    13. štapni mikser
    14. jastuk za dojenje (kad odem negdje bez njega, boli me kičma ujutro kad se probudim)
    15. toplomjer za vodu
    16. škarice i grickalica za bebe
    17. lupocet sirup
    18. vatice za bebe (bolje od vlažnih maramica za pranje guze prvih mjeseci)
    19. kadica za kupanje (meni je super najveća iz bubamare)
    20. mobil za kinderbet (znalo ga tješiti, zabavljati dok je bio beba)
    21. naljepnice ili slike za bebe po zidovima
    22. aplikacija s zvukovima iz prirode (bijeli šum) - znalo ga utješit, uspavat… 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.