Kako odviknuti dijete od dojenja sa šeširićem?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    MalaMuca


    Mi smo isto na šeširićima, Duna nikak ne može primiti moje bradavice koje su onak, na pola uvučene. Ali šeširiće je super prihvatila i odmah ga primi i fino papa. 
    Ja bi ju htjela odviknuti od njih, a nikak ne mogu, sad je stara tjedan dana. Ima tri kile, da pričekam da malo još ojača ili?

    Stavi ju kožu na kožu, čim prije ju odvikneš to bolje, izvući će bradavice, inzistiraj, bit će bolje za kasnije.

  • Avatar Bori

    Bori

    Broj poruka: 297

    Prijavi adminu

    Ja imam malog hlapljivca i ljenivca koji kad je jako umoran neće eni da vuče nego ga moram na drugu prebacit na kojoj praktički “curi”. On se ponekad zagrcne, al ja ga ispravim samo i uglavnom nema problema. Moj maleni ima 3 tjedna. Već tjedan dana ga pokušavam odviknut od šeširića, al ne ide, on izvuće bradavicu u šeširić, al da skinem šeširić i on stavi usta bradavicu ona se jednostavno uvuče.Pomalo sam očajna, ozbiljno razmišljam da odustanem od odvikavanja od tih šeširića. Čula sam iskustva mama koje su dojile na šeširiće i po 8 mjeseci. Grozno je i ne praktično, al meni je najvažnije da on sisa. Što se zraka tiče, jako je važno da držiš sesirić dok dojiš.I prije stavljanja obavezno da malo namoči u vodi da vakuum bude bolji.

  • Avatar dillb

    dillb

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    da li je ijedna od vas probala školjkice za izvlačenje bradavica (proizvođač medela)? 

    ili jednostavno kupite špricu/injekciju u ljekarni prerežete je na pola. u taj prerezani dio stavite nogicu šprice, dio s “ručkicama” stavite preko bradavice i lagano povlačite nogicu šprice da izvuče bradavicu. 

    jako dobro objašnjeno na RODA-inom dvd-u “mliječna staza” (može se naručiti preko njihovog web-shopa).

    nije mi namjera reklamirati ništa, samo baciti bubu u uho.

  • Avatar Bori

    Bori

    Broj poruka: 297

    Prijavi adminu

    Možeš li malo pojasniti oko tih školjkica? To kupuješ u ljekarni?

  • Avatar dillb

    dillb

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    da, školjkice kupiš u ljekarni. nema u svakoj ljekarni, ali kad sam pričala sa svojim ljekarnikom, rekao mi je da to mogu naručiti. 
    evo link: http://bauerfeind.hr/proizvod/medela-sesirici-za-oblikovanje-bradavica/?catalog_mode=on [bauerfeind.hr]

    s RODA-ine stranice ( http://www.roda.hr/article/read/uvucene-ili-ravne-bradavice-prepreka-dojenju) [roda.hr]
    "Školjkice" se nose unutar grudnjaka i mogu pomoći da se ravna ili uvučena bradavica izvuče. Školjkica se sastoji od dva plastična dijela. Unutarnji dio ima na sebi rupu koja se stavlja na bradavicu. Pritisak na tkivo oko bradavice čini da se bradavica sama ispupči (Kada rodite, školjkice nosite samo između podoja.)

    a postoji i ovo : http://www.philips.hr/c-p/SCF152_01/avent-njega-dojki-niplette [philips.hr]

  • Avatar Petra41

    Petra41

    Broj poruka: 34

    Prijavi adminu

    Ja sam skoro dva mjeseca koristila sesirice stalno, i kroz to vrijeme su se bradavice same izvukle i lipo formirale. Onda sam pocela na pol podoja skidat sesiric i stavit melenu na tako izvucenu bradavicu dok mlijeko samo curi. Probala sam prije toga sv i svasta, al na kraju smo tako uspili. Nekih tjedan dana smo prvo probali bez sesirica, pa ga stavili pa skinili i na kraju je pocela sama. Evo vec tri miseca od tada dojimo :)

    22.07.2014. <3

  • Avatar MalaMuca

    MalaMuca

    Broj poruka: 851

    Prijavi adminu

    Kak vi perete šeširiće i kolko često ih sterilizirate?

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    MalaMuca


    Kak vi perete šeširiće i kolko često ih sterilizirate?

    ja sam ih sa Patrikom koristila predugo jedno 3 mjeseca ali ježi ga nisam znala pametnije.. imala sam 2 para tako da sam ih kombinirala, prala pod mlazom vode prije svakog dojenja a sterilizirala prokuhavanjem ak se dobro sjećam 2x tjedno čini mi se.. neka ti proba dragi izvuči bradavice, još ako veliš da nisu skroz uvučene nego napola, što više maloj daj, kada se napapa ali ne do kraja da ne bude nervozna zbog gladi, tokom podoja jednostavno makni šeširić

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar MalaMuca

    MalaMuca

    Broj poruka: 851

    Prijavi adminu

    Nama odvikavanje od šeširića nejde dobro :(
    Bradavice su mi izvučene, al mala jednostavno neće primiti, dok na šeširić odmah počne vući i papati.

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    MalaMuca


    Nama odvikavanje od šeširića nejde dobro :(
    Bradavice su mi izvučene, al mala jednostavno neće primiti, dok na šeširić odmah počne vući i papati.

    malo si izdoji i namaži mlijekom bradavice… kada ju uhvati malo joj pritisni cicu da krene mlijeko da sama nastavi vući dalje

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.