Kako me roditeljstvo promijenilo?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar adokler

    adokler

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Podijelite s nama kako ste se vi promijenili otkad ste dobili dijete, ili saznali da ga očekujete…

  • katarinaV

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    Joj teško je to opisati…to je jedna nova dimenzija ljubavi, jednostavno postaneš bolja osoba…

  • Avatar Bucka

    Bucka

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    Iskreno, po mom mišljenju puno. Primjerice prije bih se živcirala zbog svega (ne znam kak nisam položila ispit, kak nemam novaca, kak kiša pada itd.) dok nije došla princeza. E sad mi je sve ravno, osim naravno ono što se tiče nje, kad me ujutro pogleda i kaže mama ma možeš mi skakati po živcima do prekosutra baš me briga. Shvatila sam napokon da ništa nije vrijedno živciranja i treba provesti kvalitetno dan i uživati s djetetom…

  • Avatar medoKartonski

    medoKartonski

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    Čisto nevjerovatno ali sam shvatila da sam puno smirenija i da imam puno više živaca nego prije

    Ljubav se zove imenom tvojim - IVA -

  • Avatar rhaea

    rhaea

    Broj poruka: 127

    Prijavi adminu

    Nimalo, ista žena, frendica, sestra.. Mada su mi svi govorili kad rodiš da ti se svijet okrene za 360 stupnjeva. Možda s drugim hehe, ovaj put me to zaobišlo.

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Pa ja bih rekla da mi se zivot okrenuo naglavacke, tj. za 180 stupnjeva, ali ne u losem smislu.
    Da, ostala sam ista zena, ista frendica, ali sam postala i majka, sto definitvino malo mijenja prioritete u zivotu. :-)

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar orhideja2

    orhideja2

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    Jako me primijenilo. Postala sam odgovornija, postala sam osoba koja više uopće nema dlake na jeziku (poučena ružnim iskustvima iz bolnice :(). Postala sam nesebičnija, samosvjesnija,primorala sam se da budem aktivnija (inače smo obožavali izležavanje na kauču uz filmove, a sad obilazimo sve moguće zanimljivosti u gradu).
    Još više sam počela paziti na zdravu prehranu, naučila sam biti više strpljiva i smirena.
    Nije da sam prije bila sebični živčani frik , ali sam uz dijete još više korigirala svoje ponašanje, sve kako bi cura imala što bolji primjer ispred sebe.
    U svakom slučaju, mislim da su sve promjene bile na pozitivno.

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    naučilo me strpljenju, strpljenju i strpljenju, naravno odlazak u dućan 300 m udaljen traje 1,5 h, svaki kamenčić se okrene, ptičica lovi, listić sakuplja i sl, a meni to naravno presslatkoo, promijenilo me na taj način da dišem za njega, budim se ujutro.. ma to treba doživjeti biti roditelj, oni koji to jesu znaju da se ne može opisati riječima 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    Drage mame,
    uskoro ću i sama dobiti tu titulu pa me zanima da li ste se promijenile od kad ste rodile i kako? Ne znam ni sama na što točno mislim, ali znam da će mi dijete biti na prvom mjestu. Vjerojatno to donosi neke nove osobine…veća tolerancija, drugačije mišljenje i sl.

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

  • marinaspl

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Mijenjaju se neke prakticne stvari-naučiš funkcionirati s puno manje sna, brzo obavljati sve stvari (kupovina, čišćenje,kuhanje…), mnoge stvari postaju logistički zahtjevne (izaći iz kuće, ići u posjete, izaći s mužem bez djeteta, otići na frizuru, kod zubara itd.-pogotovo ako dojiš).
    Osim praktičnih stvari, mijenjaju se ,naravno,i druge stvari: dijete ti dode ko mali buda-učitelj:):)  Brigom za bebu svaki dan učiš biti strpljiva, razlučivati bitne stvari od nebitnih, shvatiš koliko je život zapravo čudo!  I nekako više počinješ razumijevati vlastite roditelje.  I spoznaš što je to bezgranična, bezuvjetna, potpuna ljubav.   Eto, rodila sam prije 4 i pol mjeseca i to su moja zapažanja…:)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.