U kojem položaju spava vaša beba?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Nyka

    Nyka

    Broj poruka: 84

    Prijavi adminu

    Ja se isto nisam usudila stavjati Mrvu na trbuh. Dugo je spavao samo na leđima, a sad se, unazad mjesec/dva, sam okreće na bok. Jednom sam ušla u sobu i skužila da spava na trbuhu - valjda se prevalio s boka . Da mogu vratiti vrijeme više bi forsirala spavanje na boku, umjesto na leđima, ali ne bi ga svejedno stavljala na trbuh dok je skroz mali.

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Ja sam s manjom muku mučila jer se jako trzala u snu pa bi se budila, dok ju s nekih 6 tjedana nisam stavila na trbuh i od onda je super spavala :D Bila sam jako zabrinuta od početka, al ono…
    Veća je uvijek spavala na leđima s rukama iznad glave :D
    Sad spavaju kak se okrenu, manja većinom na boku il na trbuhu, a veća bilo kako

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Moj spava na ledjima, bez jastuka ili pelene ispod. Htjela sam da spava na boku, ali muz se bunio (ko da on sta zna) i nakon nekog vremena maleni negoduje lezanje na boku. Na trbuh ne stavljam zbog straha od smrti u kolijevci, iz istog razloga nemam u kinderbetu gaze, pelene i ostalo… Panicarim, jel? Preko dana ga stavljam potrbuske da jaca vratne misice. Ne dize glavicu previse ali kad ga drzim super drzi glavu. Sve je to individualno, sama patronazma mi je rekla da mi ne smije savjetovati da preko noci djeca spavaju na trbuhu, iako je ona svoje stavljala.

  • fox

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Nije stvarno dobro da ti beba spava na trbuhu,moze zbog toga imati pojacan tonus misica i drzati rukice za koji misec na natrag ili prema gore savijene u laktu,i to ce ti pedijatrica vidit s 4-5 miseci starosti pa te ceka fizikalna s bebicom…ili ne daj Bog i losija motorika,govorim iz iskustva :(

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    fox


    Nije stvarno dobro da ti beba spava na trbuhu,moze zbog toga imati pojacan tonus misica i drzati rukice za koji misec na natrag ili prema gore savijene u laktu,i to ce ti pedijatrica vidit s 4-5 miseci starosti pa te ceka fizikalna s bebicom…ili ne daj Bog i losija motorika,govorim iz iskustva :(

    on kada je na trbuhu rukice si stavi pod glavu, ili iznad glave baš kao kada je na leđima, nogice skvrči da guza bude u zraku.. idemo kod fizijatra i ovako da nam pokaže vježbice jer se izvija dosta kao kiflica unatrag, tako da je meni super kada je na trbuhu jer je onda kičmica mu savinuta suprotnom od onoga kako se izvija inače.. svakako ću pitat kada dođemo fizijatru da li da ga stavljam i dalje na trbuščić.. renata je jako je čvrst, glavicu sam drži već, okreće se sa boka na leđa i svako jutro ga nađem na drugom mjestu u kimbaću kolko se po noći “backa”.. da skratim živac, baš kao i buraz kak mu je bio

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Mmama slobodno ga stavljaj na trbuh, uz nadzor naravno. Meni je fizijatrica rekla da je jako bitno da beba provodi neko vrijeme tokom dana na trbuhu. Tipa kad ga idem premotavati, da ga stavim na prematalicu na trbuh dok si ja sve pripremim i sl. Tummy time je vazan. Tak da mmama  bez brige ;-)

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    Zasto nije ili je dobro da spava na trbuhu??
    Ja ga stavljam spavati uglavnom na bok zbog bljuckanja ili na ledja sa glavicom sa strane…rekla mi je patronazna da ga ne stavljam na trbuh spavati, iako to mnogi rade…tokom dana ga okrenem malo na trbuh, vec fino dize glavicu

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    DarijaZ


    Zasto nije ili je dobro da spava na trbuhu??
    Ja ga stavljam spavati uglavnom na bok zbog bljuckanja ili na ledja sa glavicom sa strane…rekla mi je patronazna da ga ne stavljam na trbuh spavati, iako to mnogi rade…tokom dana ga okrenem malo na trbuh, vec fino dize glavicu

    pa nezz ni ja.. čekam odgovor.. evo ga sad se rasprdio ko lud i plakao jako, čim se smirio stisnuo se na moj prsa i samo sam ga na trbuščić spustila u kimbać, spava ko top, a kada se probudi ostali vjetrovi bez beda “izađu” van hihihi

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    DarijaZ


    Zasto nije ili je dobro da spava na trbuhu??
    Ja ga stavljam spavati uglavnom na bok zbog bljuckanja ili na ledja sa glavicom sa strane…rekla mi je patronazna da ga ne stavljam na trbuh spavati, iako to mnogi rade…tokom dana ga okrenem malo na trbuh, vec fino dize glavicu

    Samo ti njega stavljaj na trbuščić, dobro je da neko vrijeme bude na njemu upravo da vježba vratne mišiće i da može dizati glavicu. Ako baš nisi sigurna za po noći stavi ga jedan spavanac po danu na trbuh, provjeriš ga koji put i super. Ja sam bila ful u strahu tako je stavljati, i onda me doktorica sa 2 i pol mjeseca u Klaićevoj (fizijatar )izkritizirala, doslovce vikala na mene, da zašto dijete nisam stavljala na trbuh da već joj je glavica morala ful biti u zraku. Evo, na greškama se uči!

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Dok novorodjence ne moze jos dobro kontrolirati glavu, nije dobro da provodi vrijeme na trbuhu bez nadzora, zbog opasnosti od gusenja. Zato kazu da ih nije dobro stavljati na trbuh da spava nocu ili bilo kada ako je bez nadzora. Znaci beba moze na trbuh, apsolutno, stovise i pozeljno je zbog jacanja misica itd., samo je bitno da se sve to skupa be odvija bez nadzora.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.