Kakav raspored ima vaša beba?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar senkakisicek

    senkakisicek

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Prošlo je već dosta godina pa se više ni ne sjećam baš toga, ali ništa nije bilo teško za naše mališane :)

    Uskoro nam u kuću stižu prinove pa ćemo se opet trebat priviknut na sva ta silna buđenja i ostale radosti! Ali jedva čekamo!

  • Mamica5

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Joj, jako je teško objasniti. Otkad se rodio vječno je bio na rukama, i dan danas (16 mjeseci) voli spavati na rukama. Jednom smo ga čak uspjeli jedno 5 dana zaredom da zaspe sam. No, tu priča tek počinje.
    Rekli su mi da dijete mora imati vrijeme za papanje, vrijeme za spavanje, vrijeme za igranje - i to svaki dan isto. No, ne bi ja slušala - NARAVNO! Mi od prvog dana nemamo isto vrijeme za spavanje, pogotovo večernje spavanje, i zato mi se (ja pretpostavljam) budi jedno 7 puta u noći. Ima dana kada prespava cijelu noć no mogu nabrojati na prste jedne ruke.
    Jede kad je gladan, ne bi on zinuo kad mu se ne jede. Ima dana kada bi pojeo vola, a nekada neće ni žlicu juhice :(
    Dnevno spavanje - e pa sad - ovisi gdje je. Kod dadilje uvijek spava oko 11, pola 12 i ovisi kad se ujutro probudio - nekad spava sat vremena, a nekad 2 sata. I onda je taj dan samo to jedno spavanje. A kad je doma onda spava 2 puta po sat vremena, tako da nam dođe na isto.
    Puno se igra - a kad dođe vrijeme za noćno spavanje ne bi ga uspavala - nema teoretske. Nunaj na rukama i to ti je to mama…
    Muke mučimo, a kako će biti kad za 6 mjeseci dođe drugo - NEMAM POJMA :)

  • bubamarasara

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    draga naša nisi sama i nama je tako,

  • bubamarasara

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    moja se budi u pola 8,i nista ne jede do podne jer je po cijelu noc na cici,znaci u podne joj dam vocnu kasicu npr.,jabuku i keks,,pa spava cca sat i pol.igranje i uzivanje do 17 kad ruca mesni obrok i za spavanje cica u pola devet,pije i caj i vodu.a stara je 8 mjeseci.

  • anchy24

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Moja ljubav ce sad 1.12 navrsiti 2 mj. U pocetku je sve bilo super, spavao mi je skoro cijelu noc jedino sto se budio bilo je oko 4h i onda opet oko 9h ujutro ,(prematanje i opet hranjenje ) onda bi spavao i budio se skoro svakih 4h i tak cijeli dan. Nisam ni sama mogla vjerovat da imam tako dobro dijete s obzirom da mi je to prvo, ali kako sam se samo prevarila. U biti sad ni nemamo neki raspored,sto se tice hranjenja  nekad je gladan svakih sat vremena, nekad svaka 2h valjda zato sto sad prolazi kroz skok u razvoju a o spavanju da ni ne pricam, nekad mi zaspi uz usisavac, nekad uz klasicnu glazbu, al nazalost nekad ni to ne uspjeva i onda spava nekih sat vremena  Ipak se uvjeravam da je to sve samo prolazna faza, al bez obzira na neprospavane noci, moje podocnjake i njegovo plakanje sretna sam sto ga imam, sto je zdrav i sto napreduje a posebno se veselim i ono sto mi daje snagu je njegov osmjeh kada se nasmije :D Za to zivim  <3  Ivan <3

  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Drage čitateljice, hvala na sudjelovanju u nagradnom natječaju:
    https://klokanica.24sata.hr/beba/razvoj-u-prvoj-godini/sretna-beba-idealan-raspored-spavanja-tijekom-dana-964 [klokanica.24sata.hr]
    Našu knjigu tjedna “Sretna beba” osvojili su: Bebolinjo, zhorv, khaleesi, anguis222 i Mamica.
    Čestitamo dobitnicima, a oni će biti obaviješteni mailom.

    Pozivamo vas da nam i dalje pišete kakav raspored ima vaša beba, a vaše komentare objavit ćemo u našim temama s foruma

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Evo ovako je kod nas: ranojutarnje dojenje izmedju 5-6
    Spava do pola 9, ustajanje i presvlacenje.
    Dorucak je oko 9 vocne kasice. Igranje i mazenje do 10.
    U 10 spavanje, bez cice, jer ju nece, nije jos gladan.
    Budi se oko 11-11.30.Rucak je izmedju 11.30 - 12.00 povrce, meso kasice
    Igranje do 14.00.U 14.00 dojenje prije spavanja. Spava do 15.30 - 16.00.
    Igranje do 17.00. U 17.00 vecera mlijece kasice, jogurt/svjezi sir i zitarice.
    19.30 kupanje. 20.00 dojenje prije spavanja.
    Dan ko po spagi, ali zato nos uh, kako kada. Nekada spava do jutra, a nekad se probudi 3 puta.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar dadls

    dadls

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    Buđenje u 7,papanje,odmor,šetnja, papanje u pol11, spavanac, papanje oko 3, šetnja,
    duži spavanac, poslije 5 papanje i opet prije spavanja kupanje i klopa oko 8.

  • Avatar malaMi

    malaMi

    Broj poruka: 30

    Prijavi adminu

    Dva dnevna spavanja, a kad, to ovisi kad se ujutro probudila, da li oko 6 ili oko 8 :)
    A noću se većinom budi dva do tri puta, pa malo pocica i zaspi.
    Al neće mi zaspati bez cice ako je ja uspavljujem, kad je babe uspavljivaju od njih niti ne traži :))
    I nije mi to problem jer ne radim i mogu je dojiti kad god treba, imamo tri dnevna podoja a noćnih ovisi koliko se puta budi.
    Voćna kašica prije podne i mesna popodne.
    Kupanjac oko 8 pa spavanje oko 9 - 9:30, neće baš rano da zaspi.

  • Avatar rinica

    rinica

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Curki je 7 mjeseci i ovakav ritam imamo skoro od početka.

    Buđenje oko 7 (rijetko kasnije) presvlačenje i igranje (a i ja se u međuvremenu obučem i umijem  ). od 8 do pola 9 doručak (kašica sa žitaricama), onda je moram najčešće opet presvući. igranje (dok pokušavam i ja nešto pojesti) oko 10 spavanje i to traje najčešće samo 30 minuta. oko 11 hranjenje i ako je lijepo vrijeme idemo u šetnju.presvlačenje potom oko 13:30 spavanje uz bocu (opet samo 30 minuta). oko 17 hranjenje i igranje kako bi izdržala do 19 da ide na spavanje tada slijedi presvlačenje i boca. potom opet traži bocu oko 22:30 i od 3 do 5 (kako kad) a u međuvremenu joj trebam dodati dudu 100 puta

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.