Jesenske bebe/mame 2018

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 710

    Prijavi adminu

    garavusa005

    Drage klokanice. Ja isto nemam ideju što kuhati danas. Imam 2 komada vratine, a uz to… bo! Nemam pojma. Dal da idem na neke žitarice i škrob (palenta, proso, riža) ili na povrće (carska mješavina, mješano varivo, grašak na varivo). Za desert imamo tortu od jagoda koju sam napravila sinoć


    Ma riža….ja po difoltu vratinu i rižu 😁

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Delilah

    Delilah

    Broj poruka: 166

    Prijavi adminu

    Jutro, sretno na pregledima danas.
    Meni su sinoć bila 2 nećaka i 2 nećakinje, seka i njezin muž, i šogorica…sad mi treba da sve dovedem u red 😂
    Ja danas radim doma profil glikemije, sutra nosim na vuk vrhovac i idem zubaru, a navečer se častimo pizzom u desireeu na laništu i predstavom u Gavelli 😀
    Za ručak imam od jučer čufti…a morala bi oprat posteljinu i pisat nacrt istraživanja.

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 1038

    Prijavi adminu

    Dobro jutro!
    Nocas mi je bila uzasna noc.. Prvo je beba lupala ko luda jedno sat i po, dva pa nisam mogla spavati od uzbudjenja sto mi se javila i samo sam drzala ruku na trbuhu i uzivala :) Onda me poceo jako boliti trbuh, najslicnije menstrualnim bolovima i to je trajalo jedno sat vremena, probudila sam muza da mi donese magnezij, popila i proslo je kroz pola sata, ali nikako se namjestiti, a strasno sam htjela lezati na trbuhu, pa sam uspjela s onim jastukom za trudnice jedva zaspati oko 5 i oko 8 sam se probudila. Jos sam valjda sva nervozna pred danasnji pregled pa kad se sve zbroji, zanimljiva noc! 
    Anđeo, moj muž navija za Josip, ali to ce vjerojatno biti krsno ime pa otpada. 
    Baby.nb1, nama je lijepo Frane, ali nismo se 100% zaljubili :) Meni je lijepo i Franko, ali muza podsjeca na nekog loseg decka iz njegovog djetinjstva, pa je takodjer otpalo, kao i Marko 
    LadyDi19, imena Petar i Mateo vec imamo u obitelji pa odpadaju, ali jako su mi lijepa :) Lijepo mi je i Matej :)
    Trudnasam, ne zelim znati spol :)
    Justme123, Antonio je predivno ime, ali imamo dugacko prezime pa bi radije krace ime :)
    PlavaBorovnica, Tinci ti je dosta stvari napisala, imas jos Draguc, Cerovlje, slap Sopot..
    Toplice svakako neke u Zagorju, meni su bile super Terme Jezercica, blizu ZGa, neznam dal ima masaze za trudnice, ali mozete negdje blizu u setnju :)
    Petrapp, drago mi je da si uzivala na depilaciji i masazi :) Sto se tice imena, nisam pobornik modernih imena i iskreno, sva mi zvuce predjecja, neznam kako bi to drukcije nazvala, ali ne mogu zamisliti osobu od 50god koja se zove Jan, Noel i sl. iako da se razumijemo sve su mi to lijepa imena :) Mozda cak damo djetetu ime koje je bilo ucestalo prije 30ak god, kao npr. Goran, Igor i sl. Predivno musko ime mi je Davor, ali imamo u obitelji to ime i zaista ga ne mogu dati.

  • Deleted user

    Broj poruka: 1038

    Prijavi adminu

    Jagoda, ne moze se promijeniti krvna grupa i rh faktor, ali ako si ti negativna, a dijete potencijalno pozitivno, mozes imati povisena antieritrocitna tijela i zato se krv provjerava na pocetku, u sredini i na kraju trudnoce, i eventualno ako su ta tijela povisena, daje se injekcija s protutijelima ili tako nesto. To se zove ICT test (indirektni antiglobulinski (Coombsov) test). Nije nista strasno i rijetko budu povisena ta antitijela :)
    Tinci, ja idem pod tus i oprati kosu, muz i ja doruckujemo i pomalo na pregled, mozda jos stignem prije i peglati, a nakon pregleda idemo kod mojih na ribu :) 
    Petrapp, rucak zvuci odlicno! 
    Garavusa, i vi u rijeci govorite BO!  Uz vratinu bi radije jela povrce nego zitarice, bo  
    Baby.kIsssa, sretno na pregledima!

  • Deleted user

    Broj poruka: 710

    Prijavi adminu

    Teta90 tak i ja razmisljam, kao tvoj muz i zato nikak malu nisam mogla Mia nazvat kao sto on ne zeli Franko 

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar petrapp2605

    petrapp2605

    Broj poruka: 1063

    Prijavi adminu

    Mene osobno nervira kad ljudi gledaju tko u njihovoj blizini nosi to ime koje planiraju dati djetetu,i onda nikako ne to ime, jer pa neće mi se djete zvati kao/on ona. Razumijem kad je riječ baš o obitelji, moj brat je Ivan, svekar je Ivan, mužev tetak je Ivan, jedan nećak je Ivan, toliko je učestalo ime u obitelji da nitko od nas ni ne pomišlja dati takvo ime. Ali najgore od svega mi je kad ljudi misle da samo oni imaju pravo dati to ime djetetu, jer evo ja sam se sad sjetila da će moja curica biti Patricia, i sad tam neka susjeda u selu rodi prije mene i da ime curici Patricia i onda nastaje show, pa ukrali su nam ime, nismo trebali nikome ništa govoriti itd…naravno da mi ne bi bilo drago da sad pola sela bude s tim imenom, ali nigdje ne piše da se još 100 ljudi ne može ili ne bude tako zvalo 

    [lilypie.com]

  • Anđeo_

    Broj poruka: 633

    Prijavi adminu

    Jutro cure.. Prvo sretno na pregledima danas 😁😊 
    Zaspala sam oko pola 6 maloprije se probudila boli manje nego noćas ici cu zubaru definitivno, čak mi je vrat ispod vilice natečen meso po dužini svih zubi do prednjih  i donje vilice 😔 joooj ne pamtim kad sam zadnji put bila takav pekmez kad me nešto bolilo.. imala sam problema s umnjacima jednog sam vadila jel je drobio zub pored koji je par puta pukao od umnjaka ali ovakva bol… Idem papat čokolino mislim da ništa nebi mogla sažvakati
    Hvala što mislite na mene  i na savijetima 😘

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 710

    Prijavi adminu

    petrapp2605

    Mene osobno nervira kad ljudi gledaju tko u njihovoj blizini nosi to ime koje planiraju dati djetetu,i onda nikako ne to ime, jer pa neće mi se djete zvati kao/on ona. Razumijem kad je riječ baš o obitelji, moj brat je Ivan, svekar je Ivan, mužev tetak je Ivan, jedan nećak je Ivan, toliko je učestalo ime u obitelji da nitko od nas ni ne pomišlja dati takvo ime. Ali najgore od svega mi je kad ljudi misle da samo oni imaju pravo dati to ime djetetu, jer evo ja sam se sad sjetila da će moja curica biti Patricia, i sad tam neka susjeda u selu rodi prije mene i da ime curici Patricia i onda nastaje show, pa ukrali su nam ime, nismo trebali nikome ništa govoriti itd…naravno da mi ne bi bilo drago da sad pola sela bude s tim imenom, ali nigdje ne piše da se još 100 ljudi ne može ili ne bude tako zvalo


    Ja sam baš aludirala na uspomene iz djetinjstva i ne davanje nekog imena, ne na ljude u blizini koji imaju to ime, ali kužim što želiš reći, da stalno gledaš koga sve znaš i ne želiš to ime, imat ćeš vrlo mali izbor. 😊

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 710

    Prijavi adminu

    Anđeo_ lupocet smiješ popiti za bolove tog tipa u trudnoći, ja sam u prvoj vadila umnjak (ne baš dobra odluka…) i dr je rekla da lupocet smijem i pomogao mi je dovoljno da uspijem zaspati noću.
    Sretno kod zubara! 

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 507

    Prijavi adminu

    Teta90

    Garavusa, i vi u rijeci govorite BO!Uz vratinu bi radije jela povrce nego zitarice, bo


    Iskreno, ja sam to pokupila od muža, a on je Istrijan.

    Anđeo - baš u vijeme kada sam saznala da sam trudna imala sam iste simptome. Bila sam na poslu i bolio me zub za pop… par dana prije mi se vrat ukočio i uho začepilo na istoj strani, a još je i gripa haračila a ja se osjećala umorno i malaksalo i samo bih spavalaaaaa…. Znam da sam jedva čekala doći kući i popiti tabletu i leći zaspati. Dok sam vozila kući pomislila sam: “Jooooooj, pa moram provjeriti da se nije možda ulovilo prije nego što popijem tabletu”, a bio mi je 33.dan (za mene to nije kašnjenje). I kada sam provjerila - 1 štapić blijeda linija, drugi štapić - nema linije. Izmjerim temperaturu 37,3 (to je meni inače temperatura kad imam gripu). Ipak sam ja odlučila ne piti nikakve tablete nego vaditi krv za beta HCG za provjeru, ali sam se stvarno osjećala kao da je gripa i ostala sam doma. Ali kada sam doznala da sam stvarno trudna - nema tog analgetika koji bi to nadmašio. Mi smo bili toliko sretni, toliko endogenih opioida se izlučilo u moje tijelo da ja više nisam osjećala ništa osim sreće i euforije (i  povremene pospanosti ) Zub je u međuvremenu izbio, odmah je čeljust i vrat prestalo sa nabijanjem a uho je bilo i dalje začepljeno ali me nije brigalo 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.