Hemoroidi poslije poroda

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • LeoSimba

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Ja sam već s 22 godine u dubravi hitno operirala jedan hemeroid, bio je tromb velicine ljesnjaka. Genetika mi nije jača strana, imamo ih svi, majka dobila također na porodu još prije 30 godina. Nakon operacije dobila sam jedne tablete, detralex, nakon ture tih tableta uz redovno pranje poslije svake nužde i ako pazim na prehranu, nisu se više pojavljivali. Tada još sam izstudirala sve moguće vezano uz hemeroide, i nema što nisam probala, i mogu vam reći da to sve kratkotrajno i prividno liječe tegobe ali ne i uzrok. Uzrok je u proširenim venama na sfinkteru i detralex upravo sužava vene zato djeluje. Sad sam u 35.tjednu trudnoće, jedan vanjski ne prevelik ali bolan se pojavio prošli tjedan i obzirom da nisu provedena ispitivanja za detralex tablete za trudnice i dojilje prilično sam izvan sebe što da radim. Krema protiv hemeroida od zagrebačkih ljekarni kratkoročno pomaže, himalaya multiprotective cream mi je za noć, ali bojim se da do daljnjega muku mučim. Sve u svemu, jednom kad dobijete hemeroide, vrlo vjerojatno ih se nikad nećete riješit, uvijek ćete se sjećat te muke i boli i pazit da se ne vrate ako ih se uspijete riješit. Mislim da idem sad zvat svoju doktoricu koja mi je dala recept za detralex da ju pitam smijem li dan ili dva riskirat, možda mi po sastavu bude znala reći smijem li ih piti… A vama svima koje više niste trudne ili ne dojite idite po recept i spasite se… Kutija na recept košta oko 130 kn.

  • Avatar Ryanne

    Ryanne

    Broj poruka: 754

    Prijavi adminu

    LeoSimba, sto si saznala vezano uz Detralex u trudnoci? 
    Ja vec nocima ne spavam od hemeroida, a mogu samo pretpostaviti kako ce biti poslije poroda. 

    Doktor mi preporucio Detralex poslije poroda, ali ne znam kako se kombinira s dojenjem. Jednistavno nije istrazeno. Ako ce biti toliko gadno da necu moci ni brinuti o bebi od bolova (sad ne bih mogla) morala bih pauzirati s dojenjem koja 2 tjedna. A bojim se kako onda opet poceti, odnosno natjerati bebu da sisa.



    [tickerfactory.com]

  • Avatar Mum of four

    Mum of four

    Broj poruka: 848

    Prijavi adminu

    Ryanne


    LeoSimba, sto si saznala vezano uz Detralex u trudnoci? 
    Ja vec nocima ne spavam od hemeroida, a mogu samo pretpostaviti kako ce biti poslije poroda. 

    Doktor mi preporucio Detralex poslije poroda, ali ne znam kako se kombinira s dojenjem. Jednistavno nije istrazeno. Ako ce biti toliko gadno da necu moci ni brinuti o bebi od bolova (sad ne bih mogla) morala bih pauzirati s dojenjem koja 2 tjedna. A bojim se kako onda opet poceti, odnosno natjerati bebu da sisa.

    Ja sam koristila kremu hemeropropin i jako mi je pomogla,može se koristit i u trudnoći i kod dojenja

    https://lb1f.lilypie.com/qFUUp1.png [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Ryanne

    Ryanne

    Broj poruka: 754

    Prijavi adminu

    U protekla 4 mj probala sam Hemopropin, Hemeroprotect, Himalaya kremu, maslinovo ulje s kamilicom, kantarionovo ulje, neki Mama Bottom Balm sa IHerba (mjesavina raznih trava), Sudocrem, Proctis M cepice… nista ne pomaze.



    [tickerfactory.com]

  • Avatar Mum of four

    Mum of four

    Broj poruka: 848

    Prijavi adminu

    ajme užas,ti hemeroidi su stvarno grozni,ja kad sam rodila mene su oni bolili vise nego sam porod
    Dal ti možda pomogne hladni tus ili oblog?

    https://lb1f.lilypie.com/qFUUp1.png [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Ryanne

    Ryanne

    Broj poruka: 754

    Prijavi adminu

    Pomogne, ali samo nakratko. 
    Ne znam sto vise napraviti. Nije me ni strah poroda koliko tih hemeroida. A znam da ce biti jos gore cim krene izgon bebe.



    [tickerfactory.com]

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    Ne buš ti na porodu ni znala kaj su hemeroidi, vjeruj mi…probaj si za vanjske hvarsko ulje s gospinom travom (dm) nanijeti na vatu za skidanje šminke,najbolje onu koja se kida i neka ti stoji na njima koliko je to moguće,ne samo premazati i baciti vatu,a ako imaš unutrašnje hemo ex-bočica je na pumpicu.Meni je pomoglo,jako dugo sam ih imala poslije poroda,u potpunosti su nestali tek 6 mjeseci nakon.Naravno,ne moram naglašavati posebnu higijenu nakon nužde

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    Ne buš ti na porodu ni znala kaj su hemeroidi, vjeruj mi…probaj si za vanjske hvarsko ulje s gospinom travom (dm) nanijeti na vatu za skidanje šminke,najbolje onu koja se kida i neka ti stoji na njima koliko je to moguće,ne samo premazati i baciti vatu,a ako imaš unutrašnje hemo ex-bočica je na pumpicu.Meni je pomoglo,jako dugo sam ih imala poslije poroda,u potpunosti su nestali tek 6 mjeseci nakon.Naravno,ne moram naglašavati posebnu higijenu nakon nužde

  • Avatar Ryanne

    Ryanne

    Broj poruka: 754

    Prijavi adminu

    Koristila sam te obloge od ulja gospine trave preko noci. I nista nije pomoglo..

    U proslosti je jedino pomogao Pilex. Kad sam ga prvi puta popila nisam imala hemice 2 godine. I onda sam ga pila par mjeseci prije trudnoce, ali ovaj puta su se vec nakon 4 mjeseca pojavili. I tako ih vec mjesecima neprekidno vucem sa sobom. Ali sada u poslijednjih mjesec i pol su toliko bolni da ima dana kada mi dodje da vristim od bolova. 

    Zadnja dva dana cak i lagano naprezanje tog vaginalno-rektalnog dijela kod male nuzde je vec ko da me netko ziletom reze. A kamoli tek kod velike nuzde.



    [tickerfactory.com]

  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    A ispiranje čajem od hrastove kore? Meni je to pomoglo nakon poroda. Više nema ništa.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.