Gubitak bebe i nova trudnoca

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Mommytobe

    Mommytobe

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Postovani,
    Zanimaju me iskustva mama koje su u terminu izgubile bebu. Da li im je slijedeci put porod dogovoren prije tog termina gubitka ili ne? 
    Izgubili smo bebu u 37+2, nemamo trombofiliju…Moj doktor ne bi poradjao tako rano. Sad sam vec 36.tj a ja se bojim sto je opravdano…
    S trudnocom je dosad sve ok.

  • Avatar Mommytobe

    Mommytobe

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Po njemi nema smisla za porod prije ulaska u 39 tj. Znaci 38 plus bar…a ja sam ponekad nemirna, razmisljam da uzmem onaj fetal doppler, baby watcher…ali bojim se da bi me mozda i uznemirio…

  • Avatar Lavica27

    Lavica27

    Broj poruka: 3400

    Prijavi adminu

    Pozdrav Mommy… zao mi je sto ovo citam. Moje pitanje koji je uzrok gubitka? 

    [lilypie.com]

  • Avatar Mommytobe

    Mommytobe

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Nije nikad otkriven, po patohist.nalazu posteljice bila je abrupcija, ali dr. Koji su me porodili se ne slazu. Oni kazu da je s posteljicom sve bilo ok.
    S tim da u to vrijeme nije bilo patologije kod nas, tek se za par dana to poslalo u drugi grad da se obavi…
    Ugl.nakon opseznih nalasa nemam trombofiliju i zasad sve ide ok…

  • Avatar Lavica27

    Lavica27

    Broj poruka: 3400

    Prijavi adminu

    Ne znam sto bi ti rekla… na mom nalazu je pisalo placentarni hematom,a u otpusnom pismu placenta accreta (urasla posteljica),sad ti budi pametan. Al ako se odljustila ppsteljica svakako bi trebalo na njoj biti naznaka. Da li te prate pomnije zbog toga? Postoji mogucnost ds promijenis bolnicu?

    [lilypie.com]

  • Avatar Mommytobe

    Mommytobe

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Lavica27

    Ne znam sto bi ti rekla… na mom nalazu je pisalo placentarni hematom,a u otpusnom pismu placenta accreta (urasla posteljica),sad ti budi pametan. Al ako se odljustila ppsteljica svakako bi trebalo na njoj biti naznaka. Da li te prate pomnije zbog toga? Postoji mogucnost ds promijenis bolnicu?


    Pratilo me svakako vise doktora do negdje 29 tj. Sad samo moj i nije da ja njemu ne vjerujem, samo postoji doza straha…
    Po njemu bar da udjem u 39 tj. Tj makar 38 plus…ne znam sta bih mu i rekla. Vjerovatno je upravu, ali treba se covjek znati sad opustiti…
    Meni je pisalo tipa hemoragija placente, to su ko krvarenja…niti sam krvarila niti su oni pronasli neki hematom pri porodu(cr). 2 doktora su me porodila. 
    Nadam se najboljem, samo su me zaninala iskustva. Da li se kod nekog ko je to prosao islo prije  na porod i koliko kako…

  • Avatar Mocusa

    Mocusa

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Ja sam izgubila prosle godine bebu u 37+0. Uzrok prekid dotoka kisika, a na koji nacin nikad saznati necemo. Imam trombofiliju međutim kažu nije uzrok. Beba je navodno bila i na granici zastoja u rastu (37 tjedana 2450g).  Zatrudnila sam ponovno nakon 5 i pol mjeseci i rodila nedavno djecaka. Rođen je sa 36+4 jer je poceo zaostajati u rastu. Pratili su me kroz cijelu drugu trudnocu i jos sam od 32. tjedna lezala preventivno u bolnicu skroz do poroda. U bolnici sam dnevno bila na tri ctg-a. Imal sam cesce ultrazvuke, konntrolirali krv,bila na heparinu. Meni su vec na pocetku druge trudnoce rekli da ako bilo sto krene po zlu porađat ce me prije 37.tjedna. Međutim da je sve bilo ok ne bi me porađali prije. Jer navodno ne smiju ako nemaju izricit razlog za to. I to mi je receno. Kod mene je jos i bilo upitno poroditi me ili ne samo zbog zastoja u rastu, ali na krajub ipak jesu. I dobro da jesu jer sam skoro izgubila i ovu drugu bebu. Naime saznala sam nakon poroda da je imao svezan pravi čvor na pupčanoj vrpci i da mu je u pupkovini falila jedna arterija. Bogu hvala ziv je i zdrav. 

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.