Fimoza/prevlačenje kožice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar marinasa

    marinasa

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Imam sina, 1,5 mu je godina. Kožicu sam mu počela navlačiti od njegovog  3. mjeseca i sve je u redu. Dobila sam od pedijatrice kremu koja se maže kad se kožica povlači da ne bi došlo do upale i jakog crvenila. Pedijatrica mi je rekla da to obvezno treba raditi ,a i teta mi je patronažna sestra tako da mi je i ona rekla da to radim. Pedijatrica mi je čak rekla da se ne mora svaki dan raditi nego 2-3 puta tjedno. Ali to je na roditeljima.

  • Avatar lalita611

    lalita611

    Broj poruka: 30

    Prijavi adminu

    Mi smo s povlačenjem počeli od prvog kupanja, mada su nam rekli da ne treba jer nam kožica lijepo ide i već sad sa 2 mj nam ide skoro do kraja. Meni je rečeno da je kod nekih to dosta zaraslo, pa da zbog toga imaju probleme, mi hvala Bogu nemamo takvih problema- ali ipak higijene čisto, bolje očistiti kako treba, nego da obilazimo doktore…

  • mrjnbb47@gmail.com

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    jedno meni malo  zbunjujuće ………….
    moja kolegica je medicinska sestra . ima sina od 10 godina i još uvijek mu pomaže da navuče kožicu. s obzirom da je dijete već polako zašlo u pubertet - zanima me vaše mišljenje i iskustvo . da li je to ok ili bi i ona trebala potražiti pomoć kod kirurga za savjet i možebitan neki zahvat - ako to kirurg procijeni ili smatrate da je u redu da to ona i dalje čini . možda je nebitno - ali ona je samohrana mama - pa mi je to malo sve zbunjujuće .

  • Avatar Silvia

    Silvia

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Pozdrav! Moj savjet (iz iskustva) je da povlačite kožicu od prvog dana! Eto zašto-s prvim sinom mi je pedijatrica savjetovala da ništa ne “čačkam” do godine dana. I tako je jadno dijete moralo dva puta na kirurgiju (jer mu prvi puta idijoti nisu dobro prevukli) na provlačenje. Ne bih to željela ni jednom djetetu, srce mi se kidalo od tuge kako ga je boljelo. Da ne kažem kako je mali nakon drugog puta (na koji se sam odvažio jer je vidio da niej dobro-tad je imao 5 godina) rekao-mama, sad mogu i lakše piškiti  Prije par mjeseci sam rodila drugog sina i više nikoga ne slušam nego sebe samu. Od prvog dana mu kožicu povlačim i več je skoro do kraja uspjelo  Eto, nadam se da će moje iskustvo poštedjeti vašu djecu te boli, kad je već moj jadničak to morao proči.

  • Avatar rhaea

    rhaea

    Broj poruka: 127

    Prijavi adminu

    Nas je pedijatrica poslala dječjem kirurgu jer sa godinu dana iako sam se stvarno trudila oko toga kožica ni najmanje nejde preko. Jednostavno je preuska i nema šanse. Ona kaže da će to kirurg prevuć “malo jače”. To mi je grozno i ne znam koliko stvarno efekta to ima osim što valjda boli ko sam vrag. Imate kakvog iskustva s tim, dal da uopće to dozvolim ili da pristanem na kirurški zahvat. Pomogajte!!!

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    rhaea


    Nas je pedijatrica poslala dječjem kirurgu jer sa godinu dana iako sam se stvarno trudila oko toga kožica ni najmanje nejde preko. Jednostavno je preuska i nema šanse. Ona kaže da će to kirurg prevuć "malo jače". To mi je grozno i ne znam koliko stvarno efekta to ima osim što valjda boli ko sam vrag. Imate kakvog iskustva s tim, dal da uopće to dozvolim ili da pristanem na kirurški zahvat. Pomogajte!!!

    Joj ovog scenarija se i ja bojim, na ovoj kontroli. Kozicu redovno povlacimo i cistimo, ali vidim minimalni napredak. U pocetku kad bih povukla bila je samo rupica, sada se malo vidi glavic. Toliko je razlicitih tvrdnji da ne znam sto bih mislila, neki kazu da bi se vec trebalo dati dosta prevuci, a neki da to ide minimalno do 2-3 godine, Stvarno nisam pametna.
    Rhaea jeste bili vec kod kirurga? Kaj si odlucila vezano za to?

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar rhaea

    rhaea

    Broj poruka: 127

    Prijavi adminu

    Sreća u nesreći mali dobio temperaturu pa smo odgodili kirurga do daljnjeg. I zainatila se ja reko idem još probat malo navuć, pa kako će doktor valjda mogu i ja. I stvarno uspjela sam! Nije to sad prevućeno skroz al vidi se glavić što je dosad bilo nezamislivo Nisam sad htjela odjedamput naglo pa ću sad svaki dan pokušavat možda uspijem skroz. Kod kirurga ću ipak otić jer mu je jedno jajčeko “mobilno” kako oni to kažu stručno. Spustilo se ali valjda nije do kraja pa ću svakako otići radi toga ali mislim da mu neću dat da dira pimpača, probat ćemo mi to još sami. Naravno poslušat ću ako ima kakav pametan savjet.

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Javi kako je proslo. I nek mali mis sto prije ozdravi!

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • majam

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    sanjapandzic


    Imam sina, 1,5 mu je godina. Kožicu sam mu počela navlačiti od njegovog  3. mjeseca i sve je u redu. Dobila sam od pedijatrice kremu koja se maže kad se kožica povlači da ne bi došlo do upale i jakog crvenila. Pedijatrica mi je rekla da to obvezno treba raditi ,a i teta mi je patronažna sestra tako da mi je i ona rekla da to radim. Pedijatrica mi je čak rekla da se ne mora svaki dan raditi nego 2-3 puta tjedno. Ali to je na roditeljima.

    koju kremu ste koristili i da li ide na recept?
  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Evo mi smo danas bili na kontroli kod pedijatra. Doktor kaze da je napredak vidljiv, glavic se vidi i samo tako nastaviti dalje.
    Odmah mi je lakse :-)

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.