dolazak bebe u ljetnom periodu

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    bjap


    I, kada su vam termini? 

    Meni je 19.06., ako to može spadat u ljetnu bebu… I ja muku mučim s tim što obući, i što kupiti, moram se naoružat i dugim i kratkim rukavima. Iako me strah malu tek rođenu bebu omah oblačiti u kratke rukave. Svi moji nećaci su zimske bebe i znam da ih se utopljavalo maksimalno. E sad, jel to dobro il ne ne znam.

    Navikla sam svoje nećake držati u jastučku, stabilnije je dok su mali, ali ako bude preko 30 stupnjeva nema šanse da bebu stavljam u jastučak. No, kak ću onda? :))) Slatke moje muke! :))

    Ako ne budu velike vrućine, možeš obući  pamučni bodi dugih rukava i pokriti pamučnom dekicom, a ako je jako vruće, onda kratkih rukava. Tako sam ja svog bebača oblačila.
    Kada smo imali krštenje u 9 mj, na nagovor drugih, stavila sam ga u jastučak i jadan je plakao pod misom jer je curio znoj s njega. Inače ga nisam nosila u jastučku, naučila sam nekako iako nisam nikad držala tako malu bebu.
    Svi kažu da je bolje da je u jastučku zbog kralježnice, ali ja ga nisam stavljala jer je bilo jako vruće. Da je rođen u zimi, vjerojatno bih jer bi mu bilo i toplije.

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Joj, neznam kolko je bolje da je beba u jastuku… Moje su obje bile u jastuku u bolnici, doma su samo 2 tjedna spavale u njemu, ostalo su bile van jastuka jer je meni to bilo jako nepraktično jer su mi samo potonule u nutra i izbvitoperile se. Pa mislim da to baš i nije nekaj dobro za kičmu :D Dovoljno je da dijete podupreš dužinom podlaktice, da bude stabilno i sve bude ok :) Meni je to bio preporod kad sam prvu kćer izvadila van :) I ona i ja smo se odmah bolje osjećale :)

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Hvala vam na savjetima. Nekako me strah d aće se beba nažuljat jer mi je ruka ko čačkalica :D. Možd samo složim dekicu i stavim tetru da bude hladnije. Vald ću znati kad rodim :))

  • Avatar marimana

    marimana

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    hvala na savjetima,čitam ih i jedva čekam da zagrlim to naše malo čudo :)  Tata čim dođe s posla grli mene i trbuh,nasloni glavu,priča s njim..svaku veče prije spavanja sve troje “pričamo” di smo bili,šta ćemo sutra raditi..osluškujemo i gledamo di se beba miče.. nismo poludjeli jel da?!

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Hehehe, niste poludjeli! Naša veća kći je bila jako vesela beba čim je čula tatin glas! Odmah je jače ritkala i bila aktivnija :D A i ovako je bila super aktivna :D

    bjap :D Moje ruke su isto takve, ja sam stavlala tetra pelenu na ruku jer se koža jako znoji po ljeti, i mamina i bebina, pa je ovako ugodnije kad je pelena između :)

    Sretno ;) Sve ćete znat kad beba dođe, to je pravo prosvjetljenje ;)

  • Avatar chocolate

    chocolate

    Broj poruka: 413

    Prijavi adminu

    Ja sada očekujem prvu bebu i to ljetnu, termin mi je u 6om mj. uskoro krećem u nabavku svega i svačega, iskreno ne znam odakle početi.. Odlučila sam za prvih par dana uzeti bodiće dugih rukava, za poslije kratke, ne znam dal da uzimam ona jednodjelna odjelca, dekice, ili mi je dosta samo tetra za pokrivanje… Cure help!!

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    chocolate


    Ja sada očekujem prvu bebu i to ljetnu, termin mi je u 6om mj. uskoro krećem u nabavku svega i svačega, iskreno ne znam odakle početi.. Odlučila sam za prvih par dana uzeti bodiće dugih rukava, za poslije kratke, ne znam dal da uzimam ona jednodjelna odjelca, dekice, ili mi je dosta samo tetra za pokrivanje… Cure help!!

    Jednodjelna odjelca su praktičnija za oblačenje. Ja sam u početku birala bodije na kopčanje da što manje oblačim preko glave i što jednostavnije jer sam se bojala stalno ga prebacivati. Po noći sam ga pokrivala toplom dekicom, a po danu pamučnom, iako sam rodila u 8.mj. Tetra pelene sam stavljala ispod glave jer je bljuckao pa je lakše nju promijeniti, nego stalno plahtu mijenjati.

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    chocolate


    Ja sada očekujem prvu bebu i to ljetnu, termin mi je u 6om mj. uskoro krećem u nabavku svega i svačega, iskreno ne znam odakle početi.. Odlučila sam za prvih par dana uzeti bodiće dugih rukava, za poslije kratke, ne znam dal da uzimam ona jednodjelna odjelca, dekice, ili mi je dosta samo tetra za pokrivanje… Cure help!!

    I ja imam isti problem. Teško je kad ne znaš kakvo će vrijeme biti, + 10 ili +35 stupnjeva. Dobila sam 2 bodi benkice, imam i 2 bodija ali bodi-benkice su mi praktičnije jer ne idu preko glave. Još ću si kupiti jednu za doktora. Dobila sam i 2 jednodjelna odjelca, i isto tako još ću jedno uzet za izlazak i koje će mi služiti za doktora. Ako nađem, kupit ću 2-3 bodi-benkice kratkih rukava, ono za svaki slučaj ak bude vruće, pa bih rađe kratki rukav ispod jednodjelnog odjelca obukla. emni je veći problem koliko čega kupiti. većina kaže od svega oko 3 komada, jedno nosi, drugo pereš. Brzo prerastu veličinu 56. Netko za tjedan dva, netko za mjesec. Frendica je rodila bebu od 56cm i ništ joj nije vrijedilo što je pripremila . Od 62 sam nadobivala i dugih i kratkih rukava, a vjerujem da ću i u babinjama dobiti. Za pokrivanje bebe ću vidjeti hoće li to biti tetra ili dekica, hoće li spavati samo u bodiju ili u jednodjelnom odjelcu, sve ovisi o tome koliko će toplo biti.

  • Avatar chocolate

    chocolate

    Broj poruka: 413

    Prijavi adminu

    hvala vam cure, znači u svakom slučaju da ipak uzmem bar dvije dekice.. bJap vidim da bam je termin jako blizu (meni je 12.06), i drago mi je da nisam jedina koja muku muči s ovim.. Mislim da će kod mene biti prije +35 nego +10, ali opet nisam pametna, to što i ti kažeš, što, koliko čega uzeti.. Na babinjama očekujem da ću ugl dobiti robicu za otprilike godinu dana, al do tada ću i sama znati što mi treba ipak mislim da ću imati više iskustva. Nekako mi je najgore ovo sada u početku..

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    mame im koja u 7 mj termin oko 28.7 kad smo mi isplanirali rodit?! ovo bude druga beba, i kako to već ide naopako od prve bebe koja je 3.3 rođena, tako da me ne brine tih prvih mjesec - dva, jer svakako bude u tankom ali dugom obućena, sa laganom kapicom i čarapicama.. uvijek idem za time kako je meni tako je i bebi, dakle bez umotavanja i pregrijavanja

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.