Dječji dermatolog

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • mekica

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    Evo,mi smo se danas vratili od dr.Škrinjar.Prekrasna doktorica.Radi u DZCentar.Dala nam je uriage emolient extreme i mustelinu kupku sa uljem za kupanje.Vidjet ćemo kako će to biti.Kaže da je to ekcem,da nije alergija.Iziritirala ju je cicalfate od avene.Naime Avene cicalfate,A derma dermaliobur(dermalibur),su sa cinkom i imaju sumpora.A upravo je taj sumpor isušio već suhu kožu i zato je reagirala tako.Atopijski dermatitis treba VLAŽITI,HIDRATIZIRATI A ne isušivati.
    Nama je Nola rekla da više puta dnevno mažemo cikalfat od Avena i to nas je dotjeralo do već upaljenih ranica na koži.
    Dr.Ljiljanu Škrinjar kada sam zvala i rekla da beba ima ekcem,pitala me koje kreme koristim.A ja ono…cikalfat od avena,dermalibur od a derme,bepanthen plus,bepderm, i za sve je žena preko TELEFONA ODMAH rekla da nisu dobre za ekcem da isušuju.
    Mi glasamo za LJILJANU:)Ma nije problem u skupim kremama nego je problem da trebaš tražiti liječnika koji će ti pomoći naći dobru kremu.
    Bebica samo ima ekcem na ličeku.To bi valjda i doktor opće medicine trebao znati liječiti.A ne kod 5 dermatologa ići….

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Evo da se nadovežem na tvoj post, nemoj odmah smatrati da ako ti je dotična dermatologica preporučila uriage amolient extreme kremu da će ti odmah preko noći pomoći, mi samo ju osobno koristili i ništa nije bilo bolje, daj Bože da bude, jer prvo moraš otkriti koja će mu krema najbolje odgovarati. Oni osobno preporučuju odnosno sponzoriraju kremu koja njima odgovara..
    E, sad mi nije jasno, nisi navela kakav je ekcem i mi ti pišemo o Ad-u i kako baratati s njime a ti kažeš da si koristila kremu koja isušuje kožu, pa zašto si ju koristila ako znaš da Ad treba vlažiti i hidratizirati? Nisi mi jasna jel tvom djetetu dijagnosticiran AD ili ne?

  • mekica

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    pa nije.nisam ni rekla da ima ad već EKCEM.Navodno je ekcem blaga naznaka AD.Sve kreme koje sam upotrebljavala su za atopijski i koži koja naginje atopijskom,osjetljivoj koži.Moja beba ima taj mali ekcemić na licu i ništa na tijelu.Kreme koje sam koristila su mi dale doktorice/preporučile.Zbog toga i tema ,gdje naći doc dermatologa za bebice koji je dobar.Vidjet ćemo što ćemo riješiti s ovim

  • mekica

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    mislim da ako beba ima mali ekcem na tijelu ne treba odmah značiti da je alergična,atopijski itd itd.Ja sam u djetinstvu imala hrpu osipa pa me mama nikad nije s ničim mazala i sve prošlo.imam ljiepu kožu.tako i to.bebi je od uboda insekta malo se to tako napravilo ,mislim da nije neki veliki problem.uz dobru kremicu će brzo proći.

  • magdam

    Broj poruka: 33

    Prijavi adminu

    E, ovako…rodila sam prije mjesec i pol curicu koja na lijevoj potkoljenici ima veliki madež promjera cca. 10-ak cm. Obuhvaća joj gotovo cijelu natkoljenicu osim nešto prednjeg dijela. Danas smo bili na redovnoj kontroli kod naše pedijatrice i šalje nas na pregled tog madeža u Klaićevu. Suprug i ja nismo za to da se držimo jednog mišljenja pa nas zanima da li netko ima za preporučiti nekog jaaaakoo dobrog dermatologa  specijaliziranog za tako velike madeže pošto to nije neki klasičan madež. Hvala!

  • magdam

    Broj poruka: 33

    Prijavi adminu

    E, da..još u bolnici su rekli da to nije hemangiom već baš madež, samo što je dosta taman, tako su u otpusnom pismu i naveli kao tamno pigmentirani nevus.

  • mekica

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    Mi smo bile i kod Pustišek u Klaićevoj.Navodno je jako veliki stručnjak što se tiče dermatitisa.Nama je jako pomogla na kraju..Preporučila kremu i nestalo je.Ili privatno Pavičić na Kvatriću

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.