Dijete rođeno u braku ili izvan njega

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • mony16

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    planirali smo vjenčanje za 2 godine, ali nas je beba iznenadila i dogovor je da je vjenčanje iduće godine. što je došlo na veliko negodovanje njegove mame jer bi nas ona odmah udala kad je kod nas recimo “sramota” imat dijete van braka. meni to nije ni na kraj pameti nakon krvarenja na početku trudnoće, 3 mjeseca povraćanja… možda je i uzrok mog revolta protiv vjenčanja prije bebe i u činjenici da se rijetko tko zanimao za bebu nakon krvarenja, svima je bilo to famozno vjenčanje na pameti. situacija se primirila, svi su se pomirili sa činjenicom da nema  vjenčanja prije bebe, nego poslije, pa je sad borba oko datuma, ali nedam se ja! :)

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    mony16


    planirali smo vjenčanje za 2 godine, ali nas je beba iznenadila i dogovor je da je vjenčanje iduće godine. što je došlo na veliko negodovanje njegove mame jer bi nas ona odmah udala kad je kod nas recimo "sramota" imat dijete van braka. meni to nije ni na kraj pameti nakon krvarenja na početku trudnoće, 3 mjeseca povraćanja… možda je i uzrok mog revolta protiv vjenčanja prije bebe i u činjenici da se rijetko tko zanimao za bebu nakon krvarenja, svima je bilo to famozno vjenčanje na pameti. situacija se primirila, svi su se pomirili sa činjenicom da nema  vjenčanja prije bebe, nego poslije, pa je sad borba oko datuma, ali nedam se ja! :)

    ne daj se, klokanice čuvaju leđa 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

     baš kao što mmama kaže…nedaj se…i moja sveki već planira naše vjenčanje iduće godine…al sad iz principa koji god ona mjesec kaže taj neće biti :) ak joj je do planova nek se ženi opet,ja si svoje sama planiram organizirat

  • Avatar tena123

    tena123

    Broj poruka: 633

    Prijavi adminu

    mi smo planirali vjenčanje svakako ali nam se dogodio smrtni slučaj pa smo odgodili. kada sam ostala trudna, napravili smo vjenčanje u roku dva i pol mj a što nije bio problem jer smo pravili po našem ukusu, 60 ljudi, mala salica, tri svirača i ćao.. je malo bilo škakljivo za rodbinu ove zovi, pa kako one nećeš, ljutit će se, na kraju je sve super prošlo i jako malo smo sve platili, al to nije tema..
    ubilo me ono mijenjanje dokumenata, i sva ta zajebancija sa papirima, prezimenom, bolovanjem al dobro  to je prošlo.
    potpuno se slažem sa svima vama da je glupo forsirat brak zbog bebe jer svi takvi brakovi bar koje ja znam su propali.. a ako netko ne želi a voli svog partnera opet super..
    ono što mi strašno ajme ide na živce a to je petljanje kada će se tko vjenčat, pa koliko uzvanika pa ovo pa ono, odmah to u startu odjebite (sorry na izrazu) al tako je…
    Netko je spomenio i frku oko krštenja i moram reći kako mi je toliko jadno i glupo što se kod nas svi MORAJU krstit jer je eto takav običaj i to ne ide bez ručka od 70 ljudi i oblokavanja do sutra na kojem i uža i šira obitelj psuju sve moguće Bogove, a ovdje kao nema šanse da ne krste bebu. pa ako već ne živiš po toj vjeri čemu onda forsirat sakramete, možeš naći razlog za feštu i bez toga, i to sve da bi ugodio okolini, koja glupost…

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    tena123


    mi smo planirali vjenčanje svakako ali nam se dogodio smrtni slučaj pa smo odgodili. kada sam ostala trudna, napravili smo vjenčanje u roku dva i pol mj a što nije bio problem jer smo pravili po našem ukusu, 60 ljudi, mala salica, tri svirača i ćao.. je malo bilo škakljivo za rodbinu ove zovi, pa kako one nećeš, ljutit će se, na kraju je sve super prošlo i jako malo smo sve platili, al to nije tema..
    ubilo me ono mijenjanje dokumenata, i sva ta zajebancija sa papirima, prezimenom, bolovanjem al dobro  to je prošlo.
    potpuno se slažem sa svima vama da je glupo forsirat brak zbog bebe jer svi takvi brakovi bar koje ja znam su propali.. a ako netko ne želi a voli svog partnera opet super..
    ono što mi strašno ajme ide na živce a to je petljanje kada će se tko vjenčat, pa koliko uzvanika pa ovo pa ono, odmah to u startu odjebite (sorry na izrazu) al tako je…
    Netko je spomenio i frku oko krštenja i moram reći kako mi je toliko jadno i glupo što se kod nas svi MORAJU krstit jer je eto takav običaj i to ne ide bez ručka od 70 ljudi i oblokavanja do sutra na kojem i uža i šira obitelj psuju sve moguće Bogove, a ovdje kao nema šanse da ne krste bebu. pa ako već ne živiš po toj vjeri čemu onda forsirat sakramete, možeš naći razlog za feštu i bez toga, i to sve da bi ugodio okolini, koja glupost…

    zato i kažem, moji nisu kršteni i ne budu bili, nisam ni ja.. iz tog ali i inih drugih razloga! i točka heheheh, neka odluče sami kada budu sposobni odlučivat..

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

    E da tena..potpisujem u potpunosti…tak je ova moja napravila cijelu listu ljudi od skoro.100 ljudi samo s njihove strane…ko da s moje nema ljudi…a mi rekli da bi sve skupa 60…trebat će mi tona živaca…

  • Avatar MalaMuca

    MalaMuca

    Broj poruka: 851

    Prijavi adminu

    Ja sam svima rekla da se nebumo ženili u crkvi i da krštenje ne dolazi u obzir. Ne mislim svojoj bebi nametati nikakvu vjeru. I da nek to poštuju jer ako ja njima ne prigovaram za to kaj si oni krste djecu, nek oni meni ne prigovaraju zato jer ih ja neću krstiti. 

    samo me zanimalo sad to za te novce, ne kužim čemu bi se trebao kaj dodatno plaćati ako nismo u braku. al očito da je to bilo tek tolko da me mogu u mozak khm…. da ne velim kaj…

  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

    i meni se čini draga da je to bilo zbog tog… ma idući put im reci da dobro da znaju, da buš pitala njih da ti posude ak ti zafali para :) ma… trebat će nama svima dosta živaca u ovoj našoj zatucanoj sredini… nekad mi je tak žao što nismo pred par godina otišli van živit neg smo si tu kuću kupili

  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    MalaMuca


    Mene ubili u pojam jučer opet. Bili smo na berbi i sad ide priča ovak. Oni su čuli da ako se ne oženimo prije, da budemo morali puno novaca platiti da dragi prizna bebu? Jel ima itko netko bilo kakav pojam o tom ogromnom plaćanju novaca  ako nismo oženjeni?


    Kaj? 
    Mi prijavili malog prosli tjedan, nismo morali nista platiti osim 98 kn biljega kod maticara, koje bi morala platiti i da ste ozenjeni…
    Znaci, dodjete tamo skupa, maticar napise izjavu kojom ti dragi izjavljuje da priznaje dijete, oboje se potpisete na to i to je cijela prica oko toga…dobijes oib, rodni list, domovnicu i izvod iz maticne knjige rodjenih za bebu…e da! I ti moras domjet svoj rodni list ili izvod iz knjige rodjenih na uvid…
    Ostale stvari moze decko sam rjesavat kasnije, ja sam R- u dala svoju osobnu imsbe je sam obavio…

  • Avatar Zac11

    Zac11

    Broj poruka: 224

    Prijavi adminu

    cloudy


    Nisam sigurna postoji li tema…sko postoji neka ju admini obrišu…. pitanje za sve koji znaju…postoji li kakva razlika ako se beba rodi dok mi nismo u braku?jer svi oko nas tupe da trebamo to obavit bar kod matičara jer će dijete do kraja života biti vanbračno….nas dvoje ubiti ni nevidimo veliku svrhu ženidbe jer smo već 7 godina skupa od kojih 5 živimo skupa….ali rekli smo to odradot iduće godine kad se beba rodi da smirimo okolinu (i poberemo poklončiće  ) no sad su opet krenule ove priče šta sam gore napisala…pa rekoh možda koja od vas zna više o svemu

    ista je situacija i kod mene, dragi i ja smo skupa vec 7 godina i 5 zivimo skupa, a namjeravamo se zenit tek u 9.mj 2015. dok nam mala naraste… Vjencanje ce biti kod maticara i nakon toga festa za najblize prijatelje… Ne zamaram se tudim misljenjima jer stvarno ima svakakvih ljudi, tj. parova koji npr. nebi nikad zivjeli u vanbracnoj zajednici a kamoli da im se rodi dijete izvan braka… Nista me ne cudi u ovakvoj sredini u kojoj zivimo!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.