dijastaza simfize nakon poroda

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Drage forumašice, jel se koja susrela sa dijagnozom dijastaze simfize nakon poroda? Nakon prvog poroda, dijagnosticirana mi je d.s. sa 8 mm. Nisu me stavili u korito, to navodno ide ako je veća od 11mm. Prvo uopće nisam osjećala ništa od struka pa na dolje, a nakon 4 dana tek stala prvi put polako na noge. Užasni bolovi mjesecima nakon poroda u predjelu zdjelice, bedara i donjeg dijela leđa. Nikakvi nagli pokreti. Išla sam na fizikalne vježbe u Bizovac i to mi je pomoglo u oporavku.  Uskoro mi se bliži termin drugog poroda koji bi trebao biti završen carskim rezom kojeg se strašno bojim. U slučaju da dijete bude manje nego prvo, postoji mogućnost da ponovno rodim prirodno. Svega me strah. Ne znam koliko je pametno upuštati se ponovo nakon takve traume u kojoj smo bile ugrožene i moja djevojčica i ja , u prirodan porod.  Je li se neka od vas susrela s tim i rodila ponovno prirodnim putem nakon dijastaze?

  • Avatar DOCKY

    DOCKY

    Broj poruka: 311

    Prijavi adminu

    mlada.mama


    Drage forumašice, jel se koja susrela sa dijagnozom dijastaze simfize nakon poroda? Nakon prvog poroda, dijagnosticirana mi je d.s. sa 8 mm. Nisu me stavili u korito, to navodno ide ako je veća od 11mm. Prvo uopće nisam osjećala ništa od struka pa na dolje, a nakon 4 dana tek stala prvi put polako na noge. Užasni bolovi mjesecima nakon poroda u predjelu zdjelice, bedara i donjeg dijela leđa. Nikakvi nagli pokreti. Išla sam na fizikalne vježbe u Bizovac i to mi je pomoglo u oporavku.  Uskoro mi se bliži termin drugog poroda koji bi trebao biti završen carskim rezom kojeg se strašno bojim. U slučaju da dijete bude manje nego prvo, postoji mogućnost da ponovno rodim prirodno. Svega me strah. Ne znam koliko je pametno upuštati se ponovo nakon takve traume u kojoj smo bile ugrožene i moja djevojčica i ja , u prirodan porod.  Je li se neka od vas susrela s tim i rodila ponovno prirodnim putem nakon dijastaze?

    nemam iskustva s time ali ti zelim svu srecu i lagan porod… SRETNO

    DOCKY

  • Deleted user

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Hvala !!

  • Avatar DOCKY

    DOCKY

    Broj poruka: 311

    Prijavi adminu

    mlada.mama


    Hvala !!

    NEMA NA CEMU… GDJE SI rodila 1. puta?

    DOCKY

  • Deleted user

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    u osječkoj bolnici

  • Avatar DOCKY

    DOCKY

    Broj poruka: 311

    Prijavi adminu

    mlada.mama


    u osječkoj bolnici

    ah… nadam se da ce ti ovaj biti puno bolji i laksi… samo hrabro i slusaj tete sto pricajju makar to u tom trenu nije lako znaju one ipak sta pričaju :

    DOCKY

  • Deleted user

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Nije tu stvar slusanja njih sta pricaju i mog neposluha u radjaonici, nego je stvar njihovog propusta koji se nije smio dogoditi. Losa procjena  i forsiranje prirodnog poroda zbog disproporcija djetetove glavice i moje zdjelice. Da pojasnim, dijete se zaglavilo. 
    Evo nakon obilaska raznih ginekologa i slusanja njihovih misljenja kao i misljenja prethodnih i ortopeda, takodjer potvrdjeno mi je da je u mom slucaji prirodan porod nemoguc jer je u pitanju moje zdravlje. Ipak.mojoj djeci treba zdrava majka koja ce se brinuti za njih a ne bit prikovana za krevet.
    Dakle, ceka me carski.
    Drzi fige! ;)

  • Avatar DOCKY

    DOCKY

    Broj poruka: 311

    Prijavi adminu

    bas mi je drago.. svakako si uzmi neku potvrdu da to imaš na papiru jer znaju se oni i oglusiti na mame svakako se nadam da ce sve biti u najboljem redu i da ces uskoro imati u rukama svoju bebicu..

    DOCKY

  • Avatar Lilica

    Lilica

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    da, slazem se s docky, napisi ti to a ovakve stvari nisu za zafrkanciju, ja bi ako treba i kod javnog biljeznika ovjerila. u svakom slucaju, drzim fige da sve super prode 

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Moja kolegica je prvo dijete rodila carski jer se uopće nije mogla otvoriti. Imala je trudove, dobila drip i tako bila 6h i ni centimetra se nije otvorila. Beba se skoro zaglavila, ali ipak su uspjeli na vrijeme reagirati. Doktor je rekao da je jednostavno tako građena da se kosti zdjelice nisu mogle dovoljno otvoriti za prirodni porod. Sada je drugi puta trudna i posteljica je smještena na ušću i dr. kaže da će opet na carski ako se ne podigne gore, a misli da ni neće.
    Sretno!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.