Dobitnici tri zabavne i poučne slikovnice o Vuku

Pregledaj članak
Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar kisica

    kisica

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    Vuka smo upoznali kroz Crvenkapicu,ali s obzirom da zivimo na selu kroz razne price ga spominjemo. Smatramo ga zivotinjom koja je malo opasnija,i to je sve.

  • Avatar Zarita2

    Zarita2

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    I mi smo kao i većina vuka upoznali kroz Crvenkapicu,na kraju price me pitala; jeli tako mama da lovac nije ubio vuka kada je spasio baku? Naravno da nije bio je moj odgovor uz objašnjenje da je vuk bio jaaako zločest. Nakon nekog vremena kada smo došli u zoološki vrt i vidjeli vukove samo je komentirala; vidiš mama da više nisu zločesti.

  • Avatar tripleL

    tripleL

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Mi smo  vuka također upoznali kroz priče o Crvenkapici,Vuk i sedam kozlića te Tri praščića, od kojih nam je najdraža ostala Vuk i sedam kozlića ,te njezin kraj ,kad vuku škarama razrežu trbuh i svi kozlići iskoče  živi i zdravi ,a vuk  i dalje također živ i zdrav sa gomilom kamenja u trbuhu,trči okolo kao da se ništa dogodilo nije. I dan danas govori da je vuk dobra životinja malo opasnija i da je se treba čuvati a ako te ugrize ,doći će mama i za kaznu natrpati vuku u trbuh gomilu kamenja !!!

  • zvekanka

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Pričamo priču o Tri praščića radi koje je moja curica shvatila da je naša kuća čvrsta pa se ne moramo bojati vuka, i simpatičnu pjesmica  koju pjevamo; tko se boji vuka još, tri za groš. tri za groš, vuka se ne bojim ja tra- la- la-la sa kojom tjeramo vuka tako da se više nikada ne pojavi kod malih praščića.

  • Avatar Toncika

    Toncika

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    S obzirom da je moja curica jos malena nije ni svjesna tko bi taj vuk mogao biti ali kad joj pricam crvenkapicu pozorno prati moje pokrete i izraze lica po kojima je vuk u nekim situacijama strasan a opet sa druge strane jako smijesan. U svakom slucaju, bilo bi lijepo vidjeti sto nam vukovi iz slikovnica jos imaju za ispricati…:)

  • Avatar Toncika

    Toncika

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    S obzirom da je moja curica jos malena nije ni svjesna tko bi taj vuk mogao biti ali kad joj pricam crvenkapicu pozorno prati moje pokrete i izraze lica po kojima je vuk u nekim situacijama strasan a opet sa druge strane jako smijesan. U svakom slucaju, bilo bi lijepo vidjeti sto nam vukovi iz slikovnica jos imaju za ispricati…:)

  • Avatar lilianaa

    lilianaa

    Broj poruka: 363

    Prijavi adminu

    Djeca poznaju vuka iz bajki Vuk i sedam kozlica, Crvenkapica i Tri prascica. U tim bajkama vuk je strasni negativac te ga tako i dozivljavaju. Iskreno, on skoro uvijek predstavlja negativnog lika. I uvijek traje borba dobra i zla. Mislim da je dobra ideja prikazat ga kao lika koji uci da je u redu grijesiti i biti svoj jer nitko od nas nije bez mana i svi cemo kad tad uciniti neku pogresku. Po meni je vazno znati da se mozemo ispraviti i popraviti pogreske. Ne zelim da se moja djeca oslanjaju na poslovicu “vuk dlaku mijenja ali cud nikada”. Zelim da znaju da svi ljudi grijese, da donose svakojake odluke, ali da treba uvaziti necije kajanje ili necije saznanje da je pogrijesio. 

    Osobno, nemam nista protiv brace Grimm jer oni su u bajkama pisali o svijetu 18.stoljeca u kojem ljudska prava, prava na zivot, socijalnu pravdu i jednakosti nisu postojali. Nije bilo nista neobicno u tome da vuk pojede Crvenkapicu, da roditelji ostave djecu u sumi jer ih ne mogu prehraniti i slicno. Jednostavno nije postojao princip da “dobro pobjeduje zlo”, ali braca Grimm su uvela pravilo da pravda na kraju uvijek bude zadovoljena. Zbog takvih bajki, ljudi i dan danas vjeruju da ce sve na kraju biti dobro, da nakon zla uvijek dolazi nesto pozitivno. I to uopce nije lose razmisljanje, pogotovo u svijetu u kojem trenutno zivimo.

  • klema1309

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Moja curka je upoznala vuka naravno kao i većina djece kroz crvenkapicu, priču o bakici, unučici, strašnom vuku i lovcu kojih ih sve spasi (tako je uvijek prepričavala tu priču). Moram priznati da ga nije doživjela kao strašnog i opasnog, jel sam ja uvijek dok sam čitala dosta oponašala likove, pa se uz to malo glupirala i to joj je sve bilo strašno zabavno. Onda smo imali božićnu predstavu koju je organizirao vrtić i na programu je bila crvenkapica. Bilo je jako puno ljudi, ali moja curka nekako nije htjela bliže pozornici kao drugi nego je sjedila tati na vratu. Pred kraj predstave se već počela meškoljiti i nije više bila oduševljena i u jednom je trenu počela gorko plakati i govoriti ja neću poklon(trebali su dobiti poklon od djeda božićnjaka) od vuka, ja se bojim vuka… naravno od mukle tišine nastao je gromoglasni smijeh i svi su pogledi bili uprti u nas. Naravno da smo ju smirili i da je svoj poklon ipak primila jel joj ga nije dao vuk. Kako je vrijeme prolazilo mi smo opet zavoljeli vuka, a k tome je i pridonio prvi odlazak u zoo, gdje je vidjela da vuk šeće i istražuje i da nikoga nije napao.

  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Dragi čitatelji, hvala vam na sudjelovanju u nagradnom natječaju!
    https://klokanica.24sata.hr/vrticka-dob/igra-i-aktivnosti/darujemo-vam-tri-zabavne-i-poucne-slikovnice-o-vuku-1963 [klokanica.24sata.hr]
    Dobitnici knjige tjedna, zabavne i poučne slikovnice u izdanju Algoritma 'Vuk koji je tražio ljubav', 'Vuk koji je htio obići svijet' i 'Vuk koji je htio biti druge boje' su: tatatomo, kikkoo i zmajica, a oni će biti obaviješteni i putem e-maila. Čestitamo dobitnicima!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.