Dali je moguce da beba ima down?

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Barbaraa

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozz cure imam pitanje ako netko ima iskustva pisite …

    Znaci u 16 tj. sam trudnoce to mi je prva trudnoca imam 20 godina kada sam bila u ponedjeljak na pregledu rekla sam doktoru da imam mladeg brata sa down sindromom i pitala sam ga dali je moguce da moja beba to nasljedi rekao je da je moguce da mogu provjeriti vađenjem krvi koje se salje na analizu u Ameriku i oni po tome vide broj kromosona,spol i sve to sto je potrebno to se placa 3690 kn problem je sto ja bas trenutno te novce nemam ali bi htjela znati dali je sve u redu inace mi je rekao da beba jako dobro napreduje i da zaboravila sam gore napisati imam starijeg brata on ima dvije curice s kojima je sve u redu i sestra je trudna 7 mj i sve je u redu. Evo onda ako netko ima iskustva molim da pisete. :-)

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Barbaraa

    Pozz cure imam pitanje ako netko ima iskustva pisite …

    Znaci u 16 tj. sam trudnoce to mi je prva trudnoca imam 20 godina kada sam bila u ponedjeljak na pregledu rekla sam doktoru da imam mladeg brata sa down sindromom i pitala sam ga dali je moguce da moja beba to nasljedi rekao je da je moguce da mogu provjeriti vađenjem krvi koje se salje na analizu u Ameriku i oni po tome vide broj kromosona,spol i sve to sto je potrebno to se placa 3690 kn problem je sto ja bas trenutno te novce nemam ali bi htjela znati dali je sve u redu inace mi je rekao da beba jako dobro napreduje i da zaboravila sam gore napisati imam starijeg brata on ima dvije curice s kojima je sve u redu i sestra je trudna 7 mj i sve je u redu. Evo onda ako netko ima iskustva molim da pisete. :-)


    U 12.tj se radi kombinirani probir,  statisticki ti pokaze vjerojatnost anomalije,  za taj test je kod tebe kasno,  doktor ti ga je trebao preporucuti ranije. Sada mozes raditi triple test,  koji funkcionira slicno.
    Opcija je i Nifty,  harmony i slicni testovi koji su pouzdaniji,  ali i skupi,  4-5 tisuca kuna.
    Da li ti je izmjeren barem nuhalni nabor u 12.tj?

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Barbaraa

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu
    Na zadnjem ultrazvuku sam ovo dobila.
    Na zadnjem ultrazvuku sam ovo dobila.
  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    S obzirom na to da u obitelji imas slucaj down sindrom, statisticki imas vecu mogucnost da i tvoja beba ima down od nekog tko nema down u obitelji. Sto opet ne znaci da ce beba imati down.
    U 12tt ti je gin na uzv-u trebao mjeriti nuhalni nabor-vratni nabor i gledati da li se razvija nosna kost ili ne..
    Isto tako mozes obaviti triple test koji je statistika i ne znaci apsolutno nista.
    Najtocnije bi bilo ili napraviti taj test krvi koji se salje u Ameriku (mislim da je to Harmony) ili obaviti amniocentetu koja je rizicna i moze dovesti do spontanog pobacaja.
    Najbitnije je pitanje koja je tvoja odluka u slucaju da se potvrdi da je down odnosno da nije, pa djeluj u skladu s tim..
    Sretno

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Amniocentezu*

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Kratica za nuhalni nabor je NN ili NT to ne vidim na ovom tvom nalazu ultrazvuka.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Barbaraa

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Ok hvala cure … Ja sam njega pitala na koje se nacine moze to provjeriti on mi je rekao samo to za vađenje krvi a nuhalni nabor nije uopce obavio niti mi rekao za to stvarno se brinem samo zelim znati na cemu sam a zelimo tu bebu vise od svega … 

  • Avatar Loli

    Loli

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Da sam u tvojoj situaciji, pokusala bi promijeniti ginekologa.

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Slazem se s Loli,  ginic nije postupio odgovorno s obzirom na obiteljsku anamnezu.
    Raspitaj se po klinikama koje rade Nifty test,  vecina ih prima kartice,  te test mozes platiti na rate,  ako nemas za iskesirati cijeli iznos. Sretno!

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.