Da li vrkuta moze poremetit ciklus?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Iman_20

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Zdravo drage buduce mame :)
    Ko ima vremena neka procita.
    Mama sam dječaka od 3 godine i to je bila jedna uredna školska trudnoca ali dugo cekana po meni.Tek nakon godinu dana braka smo uspjeli prirodno i to bas onda kad smo bili konacno odustali s razmisljanjem kad ce se desiti i eto desilo se.Da ne duzim na tu temu.Trudnoca i porod sve uredu proslo hvala Bogu.Prije par mjeseci tacno u 1 mjesecu ove godine menstruacija mi je kasnila iskreno nisam ni pomislila na trudnocu s obzirom da znam koliko smo na prvoj radili.Medutim kako nije dolazila uradim test i pozitivno.Prvo je bio strah i šok nevjeriva.Iskreno nije bilo planirano jer je djecak jos bio mali i ja sam sama snnjim 24h jer je muž terenac.Kad sam se vec pomirila s tim da se to desilo ja prokvarim dobijem sukrvicu .Odem na UZ nema trudnoce odnosno gonekolog je ne vidi.Vadila betu ona se duplala regularno ali moje krvarenje je bilo katastrofalno bukvalno odljevi su trajali 7 dana da bi zavrsila u bolnici i rekli da od trudnoce nema nista i tako se i zavrsilo
    Eh nakon toga svega nasla sam sebi ginekologa kojeg smatram jako dobrim odradila nalaze hormone stitnjacu itd sve je u granicama normale.
    E sad se meni javlja zelja za drugim dijetom i ogroman strah!
    Sta ako ne mognem opet zanijeti?Sta ako se opet isto desi?😔
    S obzirom da je muz terenac jakooo tesko je uhvatiti plodne dane ..ali etoo trudimo se koliko mozemo🤣
    Zadnji ginekoloski pregled bio je nakon prosle menstracije i moj ginekolog mi je propisao Ellova da pijem 3 mj i Orvagil vaginalete da iskoristim
    Takode na svoju ruku sam pila vrkutu.
    Medutim ovaj mj menstruacija kasni dan…
    Ja toliki osjecaj sam imala da sam trudna ali sam opet s druge strane pretpostavljala da umisljam…
    Trebala je doci jucer a ja sam u nedelju radila test neka trakica i to nekad u podnevno vrijeme i bio je negativan.
    S obzirom da su ciklusi uredi 29-30 dana
    Cudi me da kasni

  • Iman_20

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Cak i poslije tog apontanog odmah su se doveli u red i normalno sam dobijala svaki mj…
    Pa me zanima da li mislite postojil imalo sanse da je test lazno negativan(tjesim se😂) 
    Po racunici pvulacij je bila 5.10 po kalendaru a mi smo imali odnose pocetkom plodnih dana do 3.10i muz je otisao nazd na posao
    Da li mislite da trebam uradim jos jedan test?
    Takode od simptoma imam to da su me grudi pocele onako boluckat jos prije 10 tak dana ali ne stalan bol nego ono pocnu bolit na dodir pa prestanu dan i tako sve u krug
    Jakooo izrazen apetit sto za mene nije normalno..
    Stalno podrigivanje da izvinete
    I bolovi u jajnicima ne prejaki onako kao neka probadanja..
    Da li mislite da su mi te vaginalete malo pobrkale ciklus sto sam ih koristila ili vrkuta?
    Vrkutu nisam pila tokom menst nego tek kad je zavrsila pocela sma i te vaginalete sam iskoristila nakon prosle menst.

  • Avatar SAYuRI

    SAYuRI

    Broj poruka: 1161

    Prijavi adminu

    Zasto uzimas vaginalete koji je razlog?

    💃36 🏋️‍♀️ 44
    👦8
    👶1
    08/20 spontani 8tj
    08/22 biohemijska
    10/22 biohemijska 🤷‍♀️
    15.11.2022➕👶
    Fuck that little mouse, I’m an albatros 😁
    [tickerfactory.com]

  • Iman_20

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Orvagil vaginalete sam koristila to mi je ginekolog propisao jer sam imala puno sekreta i u uputstvu pise da su kao za ciscenje 
    I iskoristila sam ih i tjt 
    Prvi put sam te koristila 

  • Avatar SAYuRI

    SAYuRI

    Broj poruka: 1161

    Prijavi adminu

    Iman_20

    Orvagil vaginalete sam koristila to mi je ginekolog propisao jer sam imala puno sekreta i u uputstvu pise da su kao za ciscenje
    I iskoristila sam ih i tjt
    Prvi put sam te koristila


    Pitam jer to zbog cega si ih dobila ti je vjervoatno poremetilo ciklus , vrkuta nije mogla ona naprotiv sredjuje cikluse…. A sto se tice testa, ako je zadnji bio u nedjelju to je moguce prerano bilo, uradi danas jos jedan i ako je opet negativno onda nema trudnoce jer danas bi vec bio pouzdan…

    💃36 🏋️‍♀️ 44
    👦8
    👶1
    08/20 spontani 8tj
    08/22 biohemijska
    10/22 biohemijska 🤷‍♀️
    15.11.2022➕👶
    Fuck that little mouse, I’m an albatros 😁
    [tickerfactory.com]

  • Iman_20

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Radila sam ClearBluea negativan je…

  • Iman_20

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Koliko je sad normalno da kasni?
    S obzirom da se nisam susretala s tim kasnjenjem menst nikad osim u trudnoci kad je bilo..
    Da li ako prode vise dana trebam da se javim ginekologu?

  • Avatar SAYuRI

    SAYuRI

    Broj poruka: 1161

    Prijavi adminu

    Iman_20

    Radila sam ClearBluea negativan je…


    Nazalost nema trudnoce, ali trebas vidjeti mozda briseve uraditi zbog tog obilnog sekreta da nije kakva infekcija ili upala..Orvagil su antibiotske vaginalete, vierovatno imas neki infekt…

    💃36 🏋️‍♀️ 44
    👦8
    👶1
    08/20 spontani 8tj
    08/22 biohemijska
    10/22 biohemijska 🤷‍♀️
    15.11.2022➕👶
    Fuck that little mouse, I’m an albatros 😁
    [tickerfactory.com]

  • Iman_20

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Radila sam sve papa test uredan skroz
    Vag bris uredan nema nista
    Radila te hormone stitnjacu…
    Medutim mene doktor kad je pregledao on je rekao da imam puno sekreta i dao mi te vaginalete 
    Propisao mi ellova 3 mj da koristim jer sam rekla da zelim drugo dijete
    I rekao da mu dodem opet za 3 mj ako ne uspijemo..
    A s obiom evo da je pocela i kasnit vise ne znam ni kad ce bit ovulacija..a muz svaki mjesec dana kuci…

  • Avatar SAYuRI

    SAYuRI

    Broj poruka: 1161

    Prijavi adminu

    Iman_20

    Radila sam sve papa test uredan skroz
    Vag bris uredan nema nista
    Radila te hormone stitnjacu…
    Medutim mene doktor kad je pregledao on je rekao da imam puno sekreta i dao mi te vaginalete
    Propisao mi ellova 3 mj da koristim jer sam rekla da zelim drugo dijete
    I rekao da mu dodem opet za 3 mj ako ne uspijemo..
    A s obiom evo da je pocela i kasnit vise ne znam ni kad ce bit ovulacija..a muz svaki mjesec dana kuci…


    Postoje bakterije koje su tu cak i kada je papa uredan, tipa Ureaplazme, Klamidije i sl, da li si radila briseve grlica ? Nesto ti se ocito dogadja cim imas taj obilan iscjedak. Moguce je vise scenarija, da je anovulatoran ciklus, da se pomjerila O pa samim tim i M, da je terapija utjecala na hormone i na dolazak M… nema ti trebutno druge nego sacekati razuman period da dodje M, ja bi rekla 7-10 dana i ako ne dodje, otidji opet ginekologu…ovako napamet moze svasta biti a niko ne moze znati…
    Znam da ti je zelja jaka ali nemoj pritiskati samo ces napraviti kontra efekat.//

    💃36 🏋️‍♀️ 44
    👦8
    👶1
    08/20 spontani 8tj
    08/22 biohemijska
    10/22 biohemijska 🤷‍♀️
    15.11.2022➕👶
    Fuck that little mouse, I’m an albatros 😁
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.