Duljina cerviksa

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • luce996

    Broj poruka: 51

    Prijavi adminu

    Sto znaci nalaz cerviksa 3,6 cm? Hvala :)

  • Loreen

    Broj poruka: 1090

    Prijavi adminu

    Nemam pojma… Meni pise ; cerviks pola članka ili nešto tako…

  • Avatar iva8

    iva8

    Broj poruka: 101

    Prijavi adminu

    mislim da je to debljina cerviksa

  • Avatar iva8

    iva8

    Broj poruka: 101

    Prijavi adminu

    da, sigurna sam, to je debljina cerviksa.
    Cerviks je u biti ušće maternice.
    Njegova debljina se smanjuje do samog poroda kada nestane u potpunosti i onda si spremna za porod :)

  • luce996

    Broj poruka: 51

    Prijavi adminu

    A normalna debljina se krece? Pitam jer sam u 35 tom tjednu pa me zanima kakav je prosjek za taj stadij trudnoće

  • antonija2

    Broj poruka: 181

    Prijavi adminu

    Ma to ti se mjeri samo na pocetku trudnoce, negdi u 3.mj. ak me sjecanje dobro sluzi, da se vidi kolki ti je rizik za prijevremeno otvaranje, pred kraj ce ti pisat npr. cervix smeksan, 1/3 clanka, za prst prohodan i sl.

    [lilypie.com]

  • Avatar mamita13

    mamita13

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    Meni je cerviks smekšan i skracen negdje tamo od 26 tjedna, morala sam mirovat da ne dođe do prijevremenog poroda, malo po malo svaki pregled i evo sad sam 36+2 i prije tjedan dana mi je rekao doktor da cerviksa više ni nemam i da sam otvorena dva prsta.

  • Avatar iva8

    iva8

    Broj poruka: 101

    Prijavi adminu

    luce996 to je jako individualno, cerviksu ponekad treba dulje da omekša, a ponekad ne omekša do samog poroda, ne brini se, doktro ce te upozoriti ako nesto ne bude u redu
    mamita to to je oke, tak je i meni bilo, samo sto sam ja bila otvorena 2 prsta u 33 ili 34 tjednu, samo odmaraj do 37 tjedna, a onda mozes plesat :D bar se ne moras brinut da se neces otvorit do poroda pa da ce te morat rucno!

  • Avatar mamita13

    mamita13

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    iva8


    luce996 to je jako individualno, cerviksu ponekad treba dulje da omekša, a ponekad ne omekša do samog poroda, ne brini se, doktro ce te upozoriti ako nesto ne bude u redu
    mamita to to je oke, tak je i meni bilo, samo sto sam ja bila otvorena 2 prsta u 33 ili 34 tjednu, samo odmaraj do 37 tjedna, a onda mozes plesat :D bar se ne moras brinut da se neces otvorit do poroda pa da ce te morat rucno!

    Cijela trudnoća mi je neko mirovanje, počela bi ja plesat već koliko mi je dosadilo!  ali radimo stan i nije još gotov, treba nam bar još dva tjedna da uselimo, pa se iskreno nadam da će beba toliko još izdržat da se možemo vratit kući u svoj mir! :)

  • Avatar iva8

    iva8

    Broj poruka: 101

    Prijavi adminu

    onda se cuvaj jos dva tjedna :D
    Al stvarno je najboplje djetetu dat punih 40 tjedana, ne treba ga pozurivati, doci ce kad bude spremno, a ti nemoj previse raditi sad oko sredivanja stana, samo odmaraj, kretanjem pozurujes bebu.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.